wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zima a oczko ?
Autor Wiadomość
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2012-09-20, 06:42   

misiekeg3,ja na twoim miejscu wyłączył bym pompę i założył napowietrzacz,
na pewno ci wystarczy i będzie ekonomiczniej,bo napowietrzacz nie bierze
tyle prądu co pompa i nie obniża tem.wody co pompa :P
poz.Leszek
-----------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-10-04, 20:41   

misiekeg3 napisał/a:
Czy musze jakosc zabezpieczac oczko przed zima ???


W Anglii nie zaleca się wyłączania systemu filtracyjnego na zimę. Mój chodzi przez cały rok. Przy takiej obsadzie ryb możesz jednak zaryzykować zimę tylko na napowietrzaczu - your call.

Jeśli nie wyłączysz filtra, to na pewno odłącz bajery typu kaskada, czy fontanna.

Wypadałoby też przeczyścić filtr i przeglądnąć połączenia. Super by było, gdybyś zamienił orurowanie nad powierzchnią na PCV, albo wzmocnione węże. Co mróz, to jednak mróz. Nawet, jeśli chwilowy i tylko kilkustopniowy.
 
 
mikolajdrew 
Nowy


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-12, 10:49   

ja swoje rybki przenoszę do akwarium... nie wiem, czy to dobrze czy może źle...
_________________
pozdrawiam
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-01-27, 21:04   

Witam
Jestem nowicjuszem, chociaż od dawna tutaj zaglądam i dopiero teraz zdecydowałem się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami.
Drugą zimę testuję prosty sposób na ochronę rybek w "oczku"(dużo mi brakuje do Waszych).
W grubym styropianie (50cmx50cm) wytopiłem rozgrzaną rurką otwór pod kątem w taki sposób, by idealnie był dopasowany do włożenia w niego rury PCV 50 z kolankiem. Długość rury doprowadzanej zależna jest od odległości studni. Ponieważ są nieznaczne ubytki wody w "oczku", za pomocą pompy głębinowej uzupełniam braki. W lodzie są zawsze mikro pory, toteż gazy i powietrze "brylują" sobie bez szkody dla rybek w czasie pracy pompy. Jak się mi uda, wkleję zdjęcie.
Pozdrawiam
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-01-27, 22:41   

Odpowiadam:
Nigdy nie ma tak,że lód wypełnia szczelnie całą powierzchnię oczka, o ile jest miejsce na nierówności w rzeźbie oczka. Po za tym, rura odprowadzająca jest na tyle szczelnie i pod ukosem ułożona, że wpuszczona na odpowiednią głębokość pod warstwę styropianu, nie ma prawa mi zamarznąć. Wydajność pompy o tym zaświadcza.
Pozdrawiam i podaję link do zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/pok...76f5174738.html
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2014-01-27, 23:20   

Najprostszym sposobem jest napowietrzacz który praktycznie powinien być w każdym zarybionym oczku przydaje się zima i latem :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-01-28, 10:09   Re: zima a oczko ?

rewi napisał/a:
Witam wszystkich po dłuższej przerwie mojej nieobecności ;D
Jedne z moich znajomych w zimie gdy powierzchnia wody jest skuta lodem robi przerębel i w ten przerębel wsadza rurę ile cm szerokości nie wiem ale spora i część wynurzona jest zamknięta i wycięty otwór tak 20 - 30 cm pod wlotem wsadza to w przerębel i działa to niby w formie na powietrza-cza . Chciałabym w zimie coś takiego zamontować w oczku co o tym sądzicie ? [url=http://images38.foto...e7m.jpg]Obrazek[/URL]

W jednym ze stawków (jeszcze nie oczko) nad warstwą folii mam wsypaną glinę, gdzie rozrasta się tatarak na powierzchni ok. 0,5 m kw. Pozostawiam suche części nad powierzchnię zmarzliny i w dogodnym, zimowym momencie dolewam tyle wody, by zrobiła się poduszka wodna nad lodem. Gdy zmrozi drugą warstwę, znowu dolewam, o ile zachodzi taka konieczność. Jednak w tym roku zmontuję na kolejny sezon zimowy taki sam sprawdzony w innym "oczku" styropian. Jak najgrubszy, o wymiarach 50cmx50cm. Moim zdaniem, tanio i skutecznie chroni rybki. Jeszcze żadna się "nie skarżyła" :)
Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pok...76f5174738.html
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-01-28, 15:51   

Radzionek napisał/a:
w dogodnym, zimowym momencie dolewam tyle wody, by zrobiła się poduszka wodna nad lodem. Gdy zmrozi drugą warstwę, znowu dolewam, o ile zachodzi taka konieczność.


a co daje takie dolewanie, ja upuszczam i poduszka powietrzna się świetnie sprawdza przy dużych mrozach
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-01-28, 15:55   

można i tak...ja nie mam nic w zimie do roboty, to dbam o filtrację wody w studni :D
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-01-28, 16:32   

Radzionek napisał/a:
W jednym ze stawków (jeszcze nie oczko) nad warstwą folii mam wsypaną glinę, gdzie rozrasta się tatarak na powierzchni ok. 0,5 m kw. Pozostawiam suche części nad powierzchnię zmarzliny i w dogodnym, zimowym momencie dolewam tyle wody, by zrobiła się poduszka wodna nad lodem. Gdy zmrozi drugą warstwę, znowu dolewam, o ile zachodzi taka konieczność. Jednak w tym roku zmontuję na kolejny sezon zimowy taki sam sprawdzony w innym "oczku" styropian. Jak najgrubszy, o wymiarach 50cmx50cm. Moim zdaniem, tanio i skutecznie chroni rybki. Jeszcze żadna się "nie skarżyła" :)

Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, że jest skuteczny ;)
Osobiście wolę patenty, które nie wymagają codziennego doglądania... szczególnie przy -20'C :-D
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny