wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-14, 19:04
NAPOWIETRZACZ DO OCZKA
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-12-09, 22:56   

ewa535 napisał/a:
Arek jak doczytasz to daj znać gdzie te opinie o produkcie dawać , bo mimo braku bulgotów tak mi się to wszystko podoba ,że pozytyw jakicś chcę spłodzić ( a nie mogę znaleźć na stronie sklepu ?!? albo znów mnie coś zakręciło)


Ewa takich napowietrzaczy już nie ma, kupiłaś (jak dobrze pamiętam) jeden z ostatnich ze ze starej serii - niebieskich.

Teraz sera wypuściła nową serię szarych napowietrzaczy (w nazwie dochodzi plus).
http://sklep.oczkowodne.n...275-r-plus.html
http://sklep.oczkowodne.n...550-r-plus.html

Komentarze się dopisuje na stronie produktu.
Woda przynajmniej nad kamieniem powinna się gotować, albo masz kamień za głęboko albo podkręć go.

To cytat ze strony sera.

Cytat:
sera air plus - Pompki membranowe

sera udoskonaliła swoje popularne pompki do akwariów i stawów ogrodowych. Trzy modele z serii "air plus" są mniejsze i mocniejsze od swych poprzedniczek. Ponadto zużywają do 33% mniej energii.

Trzy modele pompek z linii "air plus" są nie tylko wizualnie bardziej atrakcyjne, ale są również bardziej zaawansowane technicznie. Ich wewnętrzna konstrukcja została zaprojektowana jako bardziej wydajna. W przypadku pompek do akwariów i stawów air 275 R plus i air 550 R plus, zredukowano liczbę watów (4 W zamiast 6 W i 8 W zamiast 12 W), dzięki czemu zaoszczędzisz ok. 33% energii w porównaniu z poprzednimi modelami. Polepszenie materiału, z którego wykonana jest membrana umożliwia wyższe ciśnienie powietrza, szuflada na włókninę filtrującą ułatwia dostęp.

Ekstra: Do pompek dołączono gratis zawór zwrotny. Ponadto zestaw zawiera, w zależności od wielkości pompki, kilka trójników typu Y do podłączenia lub rozdzielenia poszczególnych złączek powietrza - w ten sposób możliwe jest również podłączenie napędzanych powietrzem dekoracji.


_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-12, 20:18   

AurorA napisał/a:
jak jest dziura w membranie to trójnik nic nie da bo powietrze z dobrej membrany się cofnie trójnikiem do tej dziurawej.



Miałeś rację :-D dziura jak marzenie :hehe: ale już wszystko śmiga a dopiero dzisiaj miałem czas na zrobienie tego



 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-12-14, 08:47   

AurorA napisał/a:
ewa535 napisał/a:
Arek jak doczytasz to daj znać gdzie te opinie o produkcie dawać , bo mimo braku bulgotów tak mi się to wszystko podoba ,że pozytyw jakicś chcę spłodzić ( a nie mogę znaleźć na stronie sklepu ?!? albo znów mnie coś zakręciło)


Ewa takich napowietrzaczy już nie ma, kupiłaś (jak dobrze pamiętam) jeden z ostatnich ze ze starej serii - niebieskich.

Teraz sera wypuściła nową serię szarych napowietrzaczy (w nazwie dochodzi plus).
http://sklep.oczkowodne.n...275-r-plus.html
http://sklep.oczkowodne.n...550-r-plus.html

Komentarze się dopisuje na stronie produktu.
Woda przynajmniej nad kamieniem powinna się gotować, albo masz kamień za głęboko albo podkręć go.

To cytat ze strony sera.

Cytat:
sera air plus - Pompki membranowe

sera udoskonaliła swoje popularne pompki do akwariów i stawów ogrodowych. Trzy modele z serii "air plus" są mniejsze i mocniejsze od swych poprzedniczek. Ponadto zużywają do 33% mniej energii.

Trzy modele pompek z linii "air plus" są nie tylko wizualnie bardziej atrakcyjne, ale są również bardziej zaawansowane technicznie. Ich wewnętrzna konstrukcja została zaprojektowana jako bardziej wydajna. W przypadku pompek do akwariów i stawów air 275 R plus i air 550 R plus, zredukowano liczbę watów (4 W zamiast 6 W i 8 W zamiast 12 W), dzięki czemu zaoszczędzisz ok. 33% energii w porównaniu z poprzednimi modelami. Polepszenie materiału, z którego wykonana jest membrana umożliwia wyższe ciśnienie powietrza, szuflada na włókninę filtrującą ułatwia dostęp.

Ekstra: Do pompek dołączono gratis zawór zwrotny. Ponadto zestaw zawiera, w zależności od wielkości pompki, kilka trójników typu Y do podłączenia lub rozdzielenia poszczególnych złączek powietrza - w ten sposób możliwe jest również podłączenie napędzanych powietrzem dekoracji.


Obrazek


Podkreciłam i teraz pompa brzęczy głośniej .
Nie wiem jak to się stało,że było na minimum choć robiłam na max.-chyba się przekreciło w trakcie wciskaniaw plastikowy pojemnik.
W kazdym razie bulgotów nie widzę. Na pewno kamień jest na właściwej (instrukcyjnej ) głębokośći. FAkt, że jest pod bańką styropianu, więc może nie widzę tych bulgotów po prostu. Mróz u mnie zelżał i jest odwilż, wię trudno zaobserwować skutki działania.
Dziwne tylko ,że jak w nocy tafla była lekko ścięta mrozem to wokół styropianu był lód a niewielka "plama" wody nie zamarznietej była nieco dalej. Ki pies?
(Arek to ja tą opinię mam na innym produkcie wpisać, ale zaznaczyć jaki mam model? czy nie? A w ogóle to myslałam,że mogę gdzieś na stronie wyrazić opinię o transakcji
i obsłudze!- milo było a nie mam gdzie o tym napisać. Forumowicze to raczej wiedzą a obcy naróód?
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-28, 20:50   Re: zima

jurek47 napisał/a:
.Wewnątrz jest pompka,przewody przez stropian wpuszczone do wody a rurą dochodzi kabel prądowy oczywiście pojemnik jest szczelnie przklejony do styropianu i nie ma mowy aby dostała się woda

Ta skrzynia i niebieska rura PE wchodząca do wody to w jakim celu?
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-29, 15:34   

Napisałam już, że nie zamontowałam napowietrzacza (problem z prądem przy oczku) ale świetnie póki co działa poduszka powietrzna. Karaski widziałam jak było te kilka cieplejszych dni. Woda o dziwo czyściuteńka, więc liści nie mogło zostać zbyt wiele. Jeśli temperatury utrzymają się na takim poziomie jak teraz liczę na zimę bez strat. odpukać ;)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
mol79 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 104
Skąd: Zach Londyn
Wysłany: 2009-12-29, 16:15   

Van napisał/a:
Napisałam już, że nie zamontowałam napowietrzacza (problem z prądem przy oczku) ale świetnie póki co działa poduszka powietrzna


Wyjasnisz Van z ta poduszka?...
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-12-29, 16:58   

off topic Co do jesiotrów, przetestowałem to u siebie i mogę z całą pewnością powiedzieć ze do oczek się nie nadają :???: Wcześnie czy później ( góra 3 lata ) padną , jak nie zimą to latem :-(
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-29, 18:47   

mol79 napisał/a:
Wyjasnisz Van z ta poduszka?...


Jasne :)
Co prawda było już o tym tłuczone, ale.. Kiedy na wodzie tworzy się lód trzeba wypompować trochę wody. Na górze pozostaje lód, a między lodem i wodą jest powietrze, które izoluje pozostałą wodę od niskich temperatur. Moja poduszka powstała naturalnie, ponieważ oczko przecieka. Kiedy zaczęły się mrozy nalałam wody na maxa. Lód zatrzymał się na górze, a trochę wody uciekło do gruntu. Dodatkowo mam przerębel ze styropianem.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2009-12-29, 20:02   

O tym również pisałem, to stary i fajny sposób.
Cytat:

olean napisał/a:
Nie znam najlepszych metod na zimowanie ryb w oczku i zostaje mi tylko przerebel ktory coraz ciezej utrzymac bo temperatury coraz nizsze, a narazie pradu nie mam przy oczku wiec napowietrzacz odpada

Jeśli obecnie nie masz prądu, radzę stare spróbowane metody przez wrocławskich pionierów oczek wodnych w Polsce.
Zbijasz deski w szachownicę, jak gra w kółko i krzyżyk.
Rzucasz na wodę przed zimą aby dryfowały, dwie deski na krzyż niech dotykają kamieni, ale nic na sztywno( konstrukcja aby w zimie nie strzelił środkiem lód).
Gdy lód osiągnie ok.10cm, wytnij przerębel i wywal spod lodu 10cm wody.
Tak stworzysz trzy warstwy: lód, powietrze i woda.
Wiszący lód to już izolacja+ powietrze pod lodem, woda pod lodem czasem zamarznie na milimetry, ale tylko przy silnych mrozach.
Wszelkie żyjątka łącznie z roślinami spokojnie przezimują.
Przerębel przykryj styropianem.
Ja stosuje ten sposób zabezpieczenia w rozsadnikach lilii wodnych, sprawdza się w 100%.
Oko fajne :good: , powodzenia.
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
JanekM 
Początkujący


Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-01-06, 11:50   

koledzy mam pytanie jak oczyscic kamien zamulony w oczku dzieki za odpowiedz
_________________
Janek
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-01-06, 12:16   

wymień na nowy i daj zaworek- zapobiega on cofaniu wody i zamulaniu. Aha i kamień nie powinien leżeć na dnie. U mnie od kilku lat wisi ten sam i nic się nie zamula.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JanekM 
Początkujący


Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-01-06, 12:28   

teraz pompuje bez kamienia tylko z zaworkami ale chodzi o lato mysle ze ta rada wystarczy dzieki
_________________
Janek
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-01-06, 14:42   

Moje kamienie pracują non stop przez całe lato i nie są zamulone, bo wiszą, ale niestety oblezione są nitkowymi. Przed zimą je szorowałem, ale chyba jednak je wymienię na nowe, chociaż powietrze puszczają.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
JanekM 
Początkujący


Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-01-06, 15:59   

mam jescze jedno pytanie do kolegow gdzie moza kupic gumki napowietrzaczy bo nigdzie sie nie doczytalem przezucilem prawie cale forum
_________________
Janek
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-01-06, 16:25   

http://sklep.oczkowodne.n...k-sera-air.html
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny