wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-14, 19:04
NAPOWIETRZACZ DO OCZKA
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-29, 22:21   

U mnie nie zauważyłem spadku wydajności. Skoro producent daje taki wężyk, to chyba to testował.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-01, 23:05   Re: Napowietrzacz

Maikler napisał/a:
Hej,
Zamiast trzymać pompki na mrozie i narażać je na awarie można trzymać je w domu (oczywiście, jeżeli ktoś ma blisko).


Minusem takiego rozwiązania jest skraplanie się powietrza w wężyku na wylocie. Różnica temperatur powoduje ten efekt. A w zimie, wiadomo, czym to się kończy, woda zamarza w wężyku zatykając go całkowicie. AurorA może powiedzieć czym to się kończy dla oczka.
Myślę że lepszym rozwiązaniem jest usytułowanie pompy na zewnątrz i zabezpieczenie jej przed deszczem i sniegiem np. w jakiejś skrzynce czy pojemniku.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-10-02, 08:20   

A ja mam pytanie z innej beczki......
Jaki wpływ napowietrzacz ma na mieszanie wody. Wiadomo, że w najniższych partiach temperatura spada do +4'C. Czy napowietrzacz nie wymiesza zbyt wody z górnej warstwy czyli chłodniejszej i nie zaszkodzi rybom podczas ich zimowania. ?

Może jakimś rozwiązaniem jest umieszczenie napowietrzacza do 20 cm pod powierzchnią ? Na tyle aby zapewnił nie zamarzanie wody i jej ewentualne napowietrzenie ?
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2006-10-02, 08:39   

już była rozmowa na forum na ten temat --napowietrzacz powinien zimą być ok 30cm od dna właśnie po to by nie mieszać wody przy dnie tam gdzie zimują nasze rybki :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-02, 10:20   

vivit napisał/a:
Może jakimś rozwiązaniem jest umieszczenie napowietrzacza do 20 cm pod powierzchnią ? Na tyle aby zapewnił nie zamarzanie wody i jej ewentualne napowietrzenie ?


Zerknij TUTAJ. Opisuję tu sposób mocowania kostek napowietrzacza nad dnem oczka.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-10-02, 10:23   

Pytanie czysto akademickie do tzw dysputy...

Czy nie jest to za nisko ?wszak 20cm to powoduje ruch wody do góry ? a tego powinno się unikać...?
Ostatnio zmieniony przez vivit 2006-10-02, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rispetto 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 77
Skąd: Okolice Gdańska
Wysłany: 2006-10-02, 10:32   

Paweł napisał/a:
vivit napisał/a:
Może jakimś rozwiązaniem jest umieszczenie napowietrzacza do 20 cm pod powierzchnią ? Na tyle aby zapewnił nie zamarzanie wody i jej ewentualne napowietrzenie ?


Zerknij TUTAJ. Opisuję tu sposób mocowania kostek napowietrzacza nad dnem oczka.

Może to głupie pytanie, ale co to jest "rurka igielitowa"? Chciałem tak zrobić przy pomocy rurki karbiowanej stosowanej do przewodów elektrycznych, ale okazało się, że puszcza wodę :x
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-10-02, 13:17   

vivit napisał/a:
Pytanie czysto akademickie do tzw dysputy...

Czy nie jest to za nisko ?wszak 20cm to powoduje ruch wody do góry ? a tego powinno się unikać...?


To zależy od głębokości oczka, bardziej należy się kierować chyba tym jak gruby może być lód i mierzyć od góry np. 50 cm poniżej lustra wody - ja tak robię. Wiadomo że od dołu im więc tym lepiej.

A co do tego mieszania to markowa firma Oase wprowadziła na rynek urządzenie o nazwie IceFree. Jest to pompka ustawiona w najgłębszym miejscu, która pompuje najcieplejszą wodę do góry w sposób ciągły i w ten sposób pozwala utrzymać przerębel - producent gwarantuje skuteczność do temperatury -20 stopni. Co ciekawe Oase twierdzi, iż urządzenie nie zakłóca naturalnego uwarstwienia wody w oczku.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-10-02, 17:19   

Nie wiem czy ktos testowal napowietrzacz przeponowy. Dostalem taki wynalazek od znajomego. 8watt i nie jestem pewien jego wydajnosci albo 300 l/h albo 180/h. Mozna to spokojnie zostawic na dworze(oczywiscie czyms przykryte). Widzialem takie cos kiedys na alledrogo za ok 40 zl . Dodam ze pracowal caly sezon letni w oczku i naprawde niezle to napowietrza . Na zime spokojnie powinno dac rade w utrzymaniu przerebla.
 
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-11-04, 21:24   

Witam was
co myslicie o tym napowietrzaczu Atman 2 X 270 litrow powietrza na godzine . Ciekawe urzadzenie :!:
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2009-03-30, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-04, 22:02   

Firma Atman to typowa chińszczyzna. Można się spodziewać szybkiej awarii. Lepiej dołożyć trochę i kupić Sera Air 550 - ostatnio do każdej pompki dokładają zaworki zwrotne :D .
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-07, 19:58   

AurorA napisał/a:
Firma Atman to typowa chińszczyzna. Można się spodziewać szybkiej awarii. Lepiej dołożyć trochę i kupić Sera Air 550 - ostatnio do każdej pompki dokładają zaworki zwrotne :D .

Czy to takie niebieskawe wąskie rurki z napisem wejście i wyjście. Myślałem że to filterki na parę. Do czego te zaworki ?
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-07, 20:09   

AurorA napisał/a:
Firma Atman to typowa chińszczyzna. Można się spodziewać szybkiej awarii. Lepiej dołożyć trochę i kupić Sera Air 550 - ostatnio do każdej pompki dokładają zaworki zwrotne .


Do Haissnera też dodają zaworki ;-) , myślałem, że dają do wszystkich. Co do firmy Atnan, to jest ona czeska. Miałem taki filtr w akwarium i pracował bez zarzutu.

Donvitow napisał/a:
Czy to takie niebieskawe wąskie rurki z napisem wejście i wyjście. Myślałem że to filterki na parę. Do czego te zaworki ?


Tak, to jest to i zapobiega dostaniu się wody do napowietrzacza.
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-11-07, 20:48   

Hmmm to mnie Arek rozczarował....choć z chńszczyzny lubię tylko zasadniczo trzy elementy (żarcie, kobiety i medytacje).... :D
Mam filtr Atmana do jednego akwa i muszę powiedzieć, że sprawuje sie nadzwyczaj dobrze...ale może to przypadek...zresztą myślałem że to czeski sprzęt
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-07, 21:17   

:???: Importer twierdzi że chińska







To artykuł sponsorowany z marcowego numeru "Nasze Akwarium". Pół artykułu to rozwodzenie się nad wyższością chińskiej technologii nad europejską :P
Po powiększeniu górnego zdjęcia można przeczyrtać całość - wówczas pokochacie Atmana bezgranicznie :P

czy wiecie że firma Atman zaleca montowanie lampy uv na wypływie przefiltrowanej wody z filtra :?: Jaki to ma sens.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny