wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-14, 19:04
NAPOWIETRZACZ DO OCZKA
Autor Wiadomość
Bastion 
Nowy


Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 6
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2006-04-13, 19:03   

Witam

A...
Dopiero teraz skojarzylem Pawela Woynowskiego z autorem strony http://www.mikrojezioro.met.pl , to za rada Pawla (pl.rec.ogrody) kupilem taki napowietrzacz jaki poleca na swojej stronie. Zastosowalem jednak inny system
dostarczania powietrza pod pow. wody. Wezyk silikonowy zakonczylem tzw. kurtyna powietrzna
o dlugosci 80 cm. Ma to taka zalete ze dzieki gietkosci kurtyny mozna dowolnie ksztaltowac ksztalt strumienia babelkow.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2009-03-30, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-13, 19:45   

Bastion napisał/a:
Wezyk silikonowy zakonczylem tzw. kurtyna powietrzna to jest cos takiego http://www.amekon.pl/x_C_...5;29510001.html
o dlugosci 80 cm. Ma to taka zalete ze dzieki gietkosci kurtyny mozna dowolnie ksztaltowac ksztalt strumienia babelkow.


U mnie nie zdało to egzaminu, za szybko się zamulał i nie spełniał swego zadania. Fakt że wcześniej jak go miałem wspólpracował z pompką akwaryjną, o zbyt małej jak dla niego wydajności. Teraz przymierzam się do dyfuzora, myślę że dwie sztuki powinny wystarczyć dla mego oczka.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-13, 20:04   

Paweł, mam pytanie ile taki dyfuzor może kosztować razem z pompą???

Bastion napisał/a:
Wezyk silikonowy zakonczylem tzw. kurtyna powietrzna to jest cos takiego http://www.amekon.pl/x_C_...5;29510001.html
o dlugosci 80 cm. Ma to taka zalete ze dzieki gietkosci kurtyny mozna dowolnie ksztaltowac ksztalt strumienia babelkow.

Ja mam dużą kostke napowietrzającą, miałem taką kurtyne, tyle że na 40cm i była z kamienia napowietrzającego, a więc nie giętka, ale się popsuła.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-13, 22:37   

JacekN8 napisał/a:
Paweł, mam pytanie ile taki dyfuzor może kosztować razem z pompą???


Służę uprzejmie. :)

1. dmuchawa HP 10 - 412 zł + 22% VAT
2. dyfuzor rurowy, balastowany GJ RT 32 / 1000 / B
126 zł + 22% VAT
3. dyfuzor dyskowy 240 PD - 61 zł +22% VAT
do samodzielnego montażu
4. dyfuzor dyskowy 240 PD z balastem i wyniesieniem
30 cm nad dno - 170 zł + 22% VAT

Dmuchawę z dyfuzorem, łączymy wężem 5/8"
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-04-15, 13:28   

Jak chcecie obejrzec jak pracuje Hiblow to zapraszam do jakiegokolwiek marketu na dzial rybny, dzisiaj bylem w Tesco i zajrzalem z zaciekawieniem za zbiornik z woda w ktorym byly karpie i zauwazylem, Hiblow 10 oraz Hiblow 40 + dyfuzor rurowy , nie wiem ktory byl uruchomiony ale maja one napewno bardzo duza moc bo z pomiedzy babelkow powietrza nie bylo widac ryb, w pojemniku 1000 litrow
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-24, 17:10   

Gdzie mozna nabyc taki napowietrzacz jak ma Paweł ?? bo szukam po alledrogo ale widze same zwykle akwariowe szity, a ten Pawła wyglada na dosyc pozadny :)
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-25, 00:01   

KoRcZuS napisał/a:
Gdzie mozna nabyc taki napowietrzacz jak ma Paweł ?? bo szukam po alledrogo ale widze same zwykle akwariowe szity, a ten Pawła wyglada na dosyc pozadny :)


Mało powiedzane, to jeden z lepszych dostępnych obecnie na rynku. Możesz go kupić za 85 zł tu gdzie ja kupiłem. TUTAJ jest ten sklep wysyłkowy.
Ustępuje jedynie profesjonalnej dmuchawie Hiblow HP 10 (cena 412 zł) do napowietrzania np. ścieków, czy wody.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-25, 13:00   

KoRcZuS napisał/a:
Ooo dzieki bardzo :) Zastanawiam sie jeszcze nad przereblem styropianowym + grzalka + brzeczyk. Nie wiem co lepsze...??


I cała plątanina kabli i rurk na lodzie, wystarczy sam dobry napowietrzacz z dobra dużą drobnopęcherzykową kostką, zamocowaną jakieś 30 - 40 cm nad dnem. Tutaj, masz rysunek poglądowy wraz z opisem jak to zrobić. Można jeszcze dać, na te 2 cm końcówki tuż przed kostką, kawałek styropianu wielkości pudełka od zapałek, wyniesie on kostkę nad dno. U mnie ten patent pracuje nieprzerwanie już ponad 9 lat. Efekty widać na fotkach.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-26, 01:27   

Paweł napisał/a:
Możesz go kupić za 85 zł tu gdzie ja kupiłem. TUTAJ jest ten sklep wysyłkowy.



U mnie kupisz tą pompę za 75 zł. http://www.sklep.oczkowod...wietrzanie.html

Nie wprowadzałem jej wcześniej do mojego sklepu, gdyż to pompka akwariowa. Typowe napowietrzacze do oczka są przystosowane do pracy w warunkach zewnętrznych, ale są znacznie droższe
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-26, 09:14   

No zeczywiscie ceny nie sa male ;/ Chociaz ten za 123zl jeszcze w miare :) Tylko nie wiem czy jest sens przeplacac skoro Paweł mowi ze u niego dziala bez zarzutow? :)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-05-28, 20:02   

A ja zastanawiam się czy warto kupować napowietrzacz skoro zimą wyłączają zasilanie na działkach, latem wystarcza mi strumyk z filtra (chyba wystarcza) pracuje ok 3 godz. dziennie. Mam pompkę fontannową PFN-7500 produkcji AquaEl
- Moc - 150W
- Max. przepustowość - 7000 l/h
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-28, 21:40   

Dawid999 napisał/a:
A drugi pomysl to czy taki najzwyklejszy napowitrzacvz do akwarim nie wystrczylby ? jakby go odpowiednio ociplic ?


Przede wszyskim musisz zwrócić uwagę na wydajność. Napowietrzacz akwariowy tłoczący powietrze z wydajnością 150l/h nie da rady wtłoczyć powietrza na odpowidnia głębokośc. Poza tym wężyk jest bardziej narażony na zamarznięcie - ja w tym roku straciłem przez to większość obsady.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-06-18, 13:58   

ja do napowietrzania urzywam weżyka paliwowego o najmniejszym przekroju, bardzo dobrze sie sprawdza i nie zamarza,jedynie w czasie zimy troche robi sie twardy ale to normalne
 
 
 
gigant 
Początkujący


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: chełm
Wysłany: 2006-08-17, 22:31   

kupiłem ostatnio napowietrzacz sera 550 l/h i nie daje rady przy opuszczonej kurtynie na głębokość 150 cm ( taką mam rurke)( oczko ok. 2 m głębokości ) dopiero jak podniose wyżej na jakieś 30-40 cm to widać bombelki powietrza. a co będzie zimą jak w tym roku było 50 cm lodu. pewnie zamarznie. a może ściągnąć tą kurtyne i pozostawić koninec rurki bez niczego ? pozdro[/center]
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-09-29, 20:20   Napowietrzacz

Hej,

Idzie zima, oczko jeszcze nie gotowe, ale trzeba się już zaopatrzyć. Mianowicei chciałbym się dowiedzieć: oferowane napowietrzacze mają często np. 9m silikonowy wąż. Zamiast trzymać pompki na mrozie i narażać je na awarie można trzymać je w domu (oczywiście, jeżeli ktoś ma blisko). I tu moje pytanie: Czy przez taką długość tego wężyka nie spadnie wydajność napowietrzacza??
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny