wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na filtrację i utrzymanie przejrzystej wody w oczku.
Autor Wiadomość
lukasz007 
Początkujący


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-08-25, 16:17   Pomysł na filtrację i utrzymanie przejrzystej wody w oczku.

Witam wszystkich.
Zwracam się z prośbą o pomoc w utrzymaniu krystalicznie czystej wody w moim oczku oraz o sposób podłączenia jakiś filtrów. Oczko ma około 20 m3 oraz kaskadę o długości 7 m. Kaskada zasilana jest z pompy 15000 l/h. Jak narazie nie mam do tego żadnych filtrów, lamp jest to nie dawno założone oczko wodne. Po miesiącu woda zaczyna zielenieć i jest coraz mniej przejrzysta. Może macie jakieś rady jak osiągnąc czystą wodę w oczku.
Poniżej zamieszcze zdjęcie kaskady i oczka.
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-08-25, 16:44   Re: Pomysł na filtrację i utrzymanie przejrzystej wody w ocz

lukasz007 napisał/a:
Witam wszystkich.
Zwracam się z prośbą o pomoc w utrzymaniu krystalicznie czystej wody w moim oczku oraz o sposób podłączenia jakiś filtrów. Oczko ma około 20 m3 oraz kaskadę o długości 7 m. Kaskada zasilana jest z pompy 15000 l/h. Jak narazie nie mam do tego żadnych filtrów, lamp jest to nie dawno założone oczko wodne. Po miesiącu woda zaczyna zielenieć i jest coraz mniej przejrzysta. Może macie jakieś rady jak osiągnąc czystą wodę w oczku.
Poniżej zamieszcze zdjęcie kaskady i oczka.

Ja mam dwie rady:
1. Mnóstwo roślin, albo jeszcze wiecej - zobacz moje oczko, ma pół roku, nie mam rownież żadnych filtrów, a woda po chwilowym zakwicie teraz klar do dna;
2. Cierpliwość.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
lukasz007 
Początkujący


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-08-25, 17:32   

Czytałem troszkę i wiem że rośliny są bardzo ważnym elementem dlatego też na wiosnę systematycznie bedę je dosadzał. Ale proszę o fachową poradę jak spiąć pompę którą posiadam strumyk z nowym filtrem. Ponieważ woda z oczka pompowana jest na szczyt kaskady i wypływa z przewierconego kamienia na jakieś 10 cm wysokości i spływa kaskadą do oczka i nie wiem w którym miejscu zastosować filt i jak go połaczyć. Z góry dziękuje doświadczonym kolegom.
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2011-08-25, 21:15   

Oczko masz spore, więc i filtr też powinien być konkretny. Ja bym robił taki na 500l minimum (jeśli chcesz mieć ryby). Możesz sobie odpuścić kupne (bo przy tej wielkości to będzie niebagatelny wydatek).
Filtr oczywiście musisz wpiąć pomiędzy pompę a kaskadę. ;)
Filtr z pompą przeważnie łączy się za pomocą węża o maksymalnej średnicy akceptowanej przez pompę.

PS wrzuć zdjęcie tej kaskady. Ciekaw jestem co to za monstrum, skoro ma aż 7m długości. Aż się boję zapytać o wysokość.
 
 
lukasz007 
Początkujący


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-08-25, 21:52   Może zdjęcia ułatwią zadanie w pomocy z doborem filtracji

 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2011-08-25, 21:57   

U la la... fajnie to wygląda. :brawo:
Jest sporo miejsca na roślinki.

To teraz wrzuć jeszcze dokładniejsze fotki górnej części tej kaskady. Trzeba się będzie zastanowić gdzie te filtry wkomponować.
 
 
lukasz007 
Początkujący


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-08-25, 22:01   

Niestety nie mam porobionych więcej jutro zrobię i wstawie zdjęcia strumyka w całości

[ Dodano: 2011-08-25, 22:03 ]
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2011-08-25, 22:05   

Spoko, tylko daj większa rozdzielczość, bo na tych miniaturkach to niewiele widać.
Szkoda tylko, że nie pomyślałeś o systemie filtracyjnym wcześniej.
A... no i co z tymi rybami? ile i jakie?

Kaskada - palce lizać. Ja jestem ich przeciwnikiem, bo dla mnie to czysta strata energii, ale Twoja się podobuje, oj podobuje.
 
 
lukasz007 
Początkujący


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-08-25, 22:11   

No też żaluje ze nie pomyślałem o systemie filtracyjnym wcześniej ale myślałem że kaskada będzie dobrym naturalnym filtrem ale chyba nic z tego. Ryby:
2 jesiotry, 4 złote liny 2 karpie koi i jakieś 20 karasi i szubunkinów.
No a efekt jest największy kiedy woda jest przejrzysta ale niestety robi się zielona chodź jeszcze tragedi nie ma.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-25, 22:16   

Na zieloną wodę kup lampę UV , filtr dostosuj do pojemności . Szukaj coś z aqua szuta bądź aquaela. Znane dobre marki. Sami ich używamy i woda jest czysta . W tym oczku wsadź tylko lilie wodne a inne rośliny sobie daruj ponieważ zepsują efekt. Co do roślin wokół oczka to wziąłeś pod uwagę jak będą wyglądać za kilka lat ? :-o
 
 
lukasz007 
Początkujący


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-08-25, 22:28   

W oczku mam jedną lilie wodną na wiosnę wsadze jeszcze dwie no i tatarak jeszcze mam ale nie zawiele. A rośliny są dobrane w taki sposób i z takimi odstępami że powinno być ok. A jak to wszystko podłaczyć filtr lampę do pompy którą posiadam? I w którym miejscu zeby woda nadal wypływała z kamienia?
Ps. tak nie w tym temacie ale też mnie to martwi bo oczko ma tylko ok 80 cm głębokości z najgłębpszym miejscu bo nie było innej możliwości i chciałbym wiedzieć czy ryby mogę zostawić na zimę jeśli kaskada będzie chodzić bez przerwy?
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-25, 22:32   

Zacznijmy od tego jaka to pompa? z zimowaniem nie powinno być problemu ale lepiej zainwestuj w napowietrzacz
 
 
lukasz007 
Początkujący


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-08-25, 22:35   

Aquatel 15 000 l/h zanurzona w okolicach najgłebszego miejsca.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-25, 22:42   

Pompa tłoczy wodę rurą przez lampę do filtra , z filtra idzie wężem do Twojego kamienia (na kaskadę) . Poczytaj o lampach i filtrach odpowiednich do Twojego oczka , pamiętaj że lampa UV ma ograniczony przepływ wody tak samo jak filtr. Więc dobieraj wszystko pod obecną pompę.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-08-25, 22:50   

Cytat:
Aquatel 15 000 l/h zanurzona w okolicach najgłebszego miejsca.

Najcieplejsza woda jez w zinie na dnie oczka. Jeżeli będziesz "mieszał w tamtej strefie to na bank przechłodzisz je i zamrozisz do dna. Lepiej pomyśleć nad jakimś przeremblem z napowietrzaczem i, być może, podgrzewanym. Kamień z napowietrzacza powinien być nie głębiej niż 40 cm nad dnem żeby tam był spokój i nie mieszana woda.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny