wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowanie ryb w garażu
Autor Wiadomość
Carabanchel 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-09-20, 15:30   

Witam,
Muszę kilka dni przetrzymać ryby w beczkach w związku z pracami przy oczku, czy trzeba na coś szczególnie uważać? (woda z kranu może być? potrzeba napowietrzać? wielkość beczek? mogą stać w garażu?). Ryb jest teraz 9: 3 karasie (dość duże) i 6 koi, są w 2 beczkach.

PS. To mój pierwszy post, być może pytam o banały, ale będę wdzięczny za każdą sugestię. Przeszukałem forum i dokładnie takiej sprawy nie znalazłem...
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-09-20, 16:19   

Carabanchel napisał/a:
Witam,
Muszę kilka dni przetrzymać ryby w beczkach w związku z pracami przy oczku, czy trzeba na coś szczególnie uważać? (woda z kranu może być? potrzeba napowietrzać? wielkość beczek? mogą stać w garażu?). Ryb jest teraz 9: 3 karasie (dość duże) i 6 koi, są w 2 beczkach.

PS. To mój pierwszy post, być może pytam o banały, ale będę wdzięczny za każdą sugestię. Przeszukałem forum i dokładnie takiej sprawy nie znalazłem...
Witam na forum kolejnego pozytywnie zakręconego. Najlepiej jak napełnisz beczki wodą z oczka i jeżeli masz jakieś zbiorniki to dobrze byłoby zgromadzić jak najwięcej się da tej wody, jak zakończysz prace modernizacyjne to wlejesz ją spowrotem do oczka. Skrócisz dzięki temu czas na osiągnięcie równowagi biologicznej. Ryby kilka dni spokojnie przeżyją w beczkach, ale by zapewnić im większy komfort warto byłoby zainstalować napowietrzacz.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Carabanchel 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-09-20, 17:41   

Cześć
Dzięki za rady! Napowietrzacz już włożyłem. Rozumiem że woda z kranu jest gorsza, a deszczówka (podobno ma sporo tlenu :-D ) Może lepiej wystawić beczki na zewnątrz niż w garażu (siąpi deszczyk)
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-09-20, 19:13   

Carabanchel napisał/a:
Cześć
Dzięki za rady! Napowietrzacz już włożyłem. Rozumiem że woda z kranu jest gorsza, a deszczówka (podobno ma sporo tlenu :-D ) Może lepiej wystawić beczki na zewnątrz niż w garażu (siąpi deszczyk)
Póki co mrozów nie nadają więc jeżeli nie masz w pobliżu amatorów cudzej własności to na zewnątrz przy świetle dziennym będzie im lepiej.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Carabanchel 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-09-20, 19:48   

Dzięki za radę! Tak właśnie zrobiłem.
W garażu jest mało światła dziennego. W zasadzie to nie wiem ile potrzeba naturalnego światła takim rybkom...
Pozdr.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny