wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem w oczku z rybami
Autor Wiadomość
BaTaM 
Nowy


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-17, 16:10   Problem w oczku z rybami

Na początek chciałem się przywitać, gdyż jestem nowym użytkownikiem forum.

Mam dość spory problem z moimi rybkami, nie umiem sobie z nim jednak poradzić, dlatego będę Was prosił o poradę-pomoc. Opiszę wcześniej jednak mój problem z oczkiem.

Oczko wodne mam od bardzo dawna, ok 12 lat i nigdy nie miałem problemów z rybkami, oczko było zawsze wybetonowane-wcześniej 800 l. miałem w nim ok 25 rybek-karasie, welonki. Od mniej więcej 2 miesięcy oczko powięszyłem. Teraz ma 2700 l. Opiszę, bo podejrzewam, ze ryby padają mi właśnie przez to.
Na cegły dałęm warstwę betonu ok 2 cm, gdy wyschło dalem kolejną warstwę ok 2 cm z siatką metalową, następnie dałem dwie warstwy folii w płynie, później kolejną warstwę betonu ok 1 cm, po czym całość posmarowałem wodą szklaną dla uszczelnienia. Po tygodniu dopiero wlałem wodę, dałem rośliny, po tygodniu wpuściłem pierwszą malutką rybkę. Wszystkie moje stare ryby niestety zdechły w czasie remontu oczka, :[ nie przewidziałem, że tak długo to bedzie trwało.

Filtr mam dość spory, pompa pracuje non stop, mam lampę UV na 8000 l. dodatkowo jest druga mała pompka robiąca lekką falę oraz wypuszcza wodę przez dyszę do góry. Jeśli chodzi o natlenienie wydaje mi się, ze jest ok, Ryb w tej chwili mam już tylko 8 :[ Jest Jesiotr, 1 orfa oraz kilka małych karasi. Rybek było wcześniej 16.

Problem jest taki
, że co chwilę mi jakaś rybka pada. Nie potrafię zlokalizować problemu. Wyniki testów są według mnie dobre:
Chlor- 0,8 mg/l
pH-7,0
KH ok 4,5 'd
GH- >7'd
NO2- 0 mg/l
NO3- 10 mg/l
Jedyne do czego możnaby się doczepić, to chlor, ale woda jest świeża, bo ze względu na to, że ryby mi ciągle padaja, trzy dni temu wymieniłem cały zbiornik.

Rośliny jakie mam to:
2 lilie wodne, kilka pałek [tatarak zwyczajny]- 3 odmiany, rzęśl bagienna, pręstke pospolita, wywłocznik w dwoch doniczkach na dnie, rogatek sztywny, rdestnice połyskującą, pływacz zwyczajny, hiacynt wodny, pistia, żabistek pływający, rzęsę wodną, irysa wodnego i jakąś tam trawę z pobliskiego dużego stawu.
Opisuję to wszystko, bo z tego co widzę , to zawsze pytacie o te rzeczy.

JAK MYŚLICIE, co może być powodem, że co chwilę jakaś ryba mi pada??
Roślin jestg sporo, śa na odpowiednich głębokościach, oczko jest głębokie, dobrze natlenione, częściowo nasłonecznione, dlatego w tej części dałem rośliny.
Czy problem może być w betonie?? czy może w środku, który wlałem jakiś czas temu na glodny, o którym nie wspomniałem, woda była niebieska cały czas, miała po jakimś czasie się zmienic i wrócić do poprzedniego stanu, stąd decyzja o zmianie całej wody 3 dni temu.

Bardzo Was proszę o porady, co o tym myślicie, ryby nie mają nic szczególnego na sobie, co wskazywałoby na jakąś chorobę, jedyną oznaką jest, tak jakby się dusiły i pływają przy brzegu i następnego dnia w zasadzie już zdychają :[
Tak to wyglada w srodku
Ryba wyciagnieta wczoraj

2011-07-13 18.47 male.JPG
Plik ściągnięto 16068 raz(y) 28,91 KB

2011-07-13 19.55 male.JPG
Plik ściągnięto 16071 raz(y) 29,26 KB

2011-07-16 09.10 maly.JPG
Zdjęcie z wczoraj
Plik ściągnięto 16080 raz(y) 33,97 KB

Ostatnio zmieniony przez Artur 2011-07-17, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2011-07-17, 16:34   

Woda szklana to trucizna i tego się nie stosuje..
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2011-07-17, 16:49   

jurek47 ma racje mogłeś pierwsze sie dowiedzieć a potem tym uszczelniać oczko do poprawki :?
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
BaTaM 
Nowy


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-17, 17:02   

A myslicie, ze po wymianie wody, powinno być już dobrze? Poza tym, szklo wodne po "zastygnieciu" nie powinno już nic wydalać.. :-[

[ Dodano: 2011-07-17, 17:26 ]
Poza tym zastanawiam sie nad tym co napisaliście, i gdyby tak bylo jak mówicie, że szkło wodne jest trujące, to wszystkie ryby by padły odrazu. A póki co, te które kupiłem najwczesniej do tej pory ladnie sie rozwijają i są zwinne. Tak samo jest z roślinami, w tym roku rosną bujnie, czyli szkło wodne na nie oddziałuje.
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2011-07-17, 18:15   

Szkło wodne to związek sodowy i jak wyschnie to powoli ale systematycznie jest wypłukiwany do wody.Ludzie też żyją w zatrutym środowisku i jednemu szkodzi bardziej a drugiemu mniej.Ryba zdrowa może prztrwać a licha szybko ją to środowisko wykonczy...
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-07-17, 19:56   

Czy ta ryba nie jest wzdęta?-moje maja tak, jak narysowałam linię czerwoną
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
BaTaM 
Nowy


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-17, 22:57   

Gosik, a co jesli byloby tak jak piszesz, co to mogloby oznaczac?
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-07-17, 23:04   

Nie wiem, to już muszą eksperci się wypowiedzieć, ja tylko zwróciłam na to uwagę, bo moje ryby nie maja takiego "przeładowanego"podbrzusza.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
BaTaM 
Nowy


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-17, 23:04   

jurek47 napisał/a:
Szkło wodne to związek sodowy i jak wyschnie to powoli ale systematycznie jest wypłukiwany do wody.


Jurku, a myslisz, ze po wymianie wody, może się polepszyć? że ryby już nie będą sie tym truły?

[ Dodano: 2011-07-17, 23:12 ]
Gosik akurat z tym zlotym karasiem było tak, że miałem go naprawde krotko, znajomi, którzy mieli małe oczko chcieli się go pozbyć, dlatego chętnie przyjąłem te dwie rybki, bo nie chciałem żeby były w "przemszy", przez kilka lat żyły w malutkim zbiorniku, bez filtra, bez roślin, tymbardziej się ździwiłem, że mi padły :-[ Te rybki dostałem najpózniej ze wszystkich które miałem. Dlatego nie potrafie zrozumieć tego wszystkiego, jak to się mówi-nie ogarniam tej kuwety... Żal mi niesamowicie tych rybek, uwielbiam codziennie na nie patrzeć,ale nie potrafie zrozumieć tego, co tam w tym oczku się dzieje, ze rybki, które kupilem na samym początku żyją do dzisiaj, w miedzy czasie kupiłem kilka innych i część z nich pływa, część padła, a rybki które dostałem dwa tyg. temu padły szybko.. dlatego potrzebuje WASZEJ pomocy, co robie źle, co to może być, co musze zrobic, zeby uratowac reszte..

[ Dodano: 2011-07-17, 23:18 ]
;-[

[ Dodano: 2011-07-17, 23:19 ]
:-[
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-07-17, 23:37   

Tez myślę że to od szkła wodnego. Podmiany to głupiego robota bo ono się będzie cały czas wydzielać. Po prostu ten preparat nie nadaje się do zbiorników w rybami. Może pomalować całość Ceresitem CR 65 lub podobnym wodoszczelnym preparatem. albo zostawić na dłuższy czas bez ryb.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2011-07-18, 00:00   

Dawniej stosowałem szkło wodne do impregnacji drewna/głęboka komuna nic nie było/,ale po roku w drewne na zewnątrz nie było śladu po impregnacji ,wypłukały opady.Więc to samo dzieje się w oczku.a jeżeli masz orginalne opakowanie to napewno są ostrzeżenia w zakresie stosowania..
 
 
BaTaM 
Nowy


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-18, 21:41   

Ok, dzieki za odpowiedzi, może spróbuje zrobić tak, jak napisał AurorA.

[ Dodano: 2011-07-19, 20:44 ]
Dzisiaj jest piąty dzień od kiedy wymieniłem całą wodę w oczku i póki co, wydaje mi się, że jest lepiej z rybkami.. Są bardziej ruchliwe, żadna nie zdechła.

[ Dodano: 2011-07-19, 20:50 ]
Właśnie byłem zrobić test, wygląda to tak:

Cl2- 0-0,2 mg/l
pH- 7,0
KH- 4,5 'd
GH- >5'd
NO2 - 0 mg/l
NO3- 0 mg/l
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-07-23, 23:44   

Za szybko nalałeś wody beton i szkło jeszcze dobrze nie wyschło :? i jeszcze szybciej wpuściłeś ryby :-(
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
neron87 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 333
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2011-08-20, 11:01   

Jeśli padają u ciebie karasie to na prawdę jest coś nie tak. A karaś którego pokazałeś na zdjęciu jest normalnym zdaniem Zmarnowany zarażony jakąś bakterią bo wygląda jak duży Karp Sazan w miniaturowej odmianie... I te wielkie oko... Od razu widać że ryba nie miała warunków do życia...
_________________
Działeczka nad stawem - bezcenne... :)
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2011-08-20, 12:50   

Używasz do wody uzdatniaczy usuwających chlor?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny