wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Marzę o oczku ale..........mam drzewa?
Autor Wiadomość
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-13, 20:26   

Teren sie szykuje pod oczko, mąż troche ciachną dąb i wierzbe, i prawie połowe bali pociął (nooo za to z tyłu mam piękną górę pieńków)! Nawet sobie narysowałam jak bym chciała!
Napewno chcę oczko w kształcie łezki!

Tylko mnie jedno mnie wczoraj jeszcze przraziło w posiadaniu oczka............ja mam dwoje małych karakanów 5 i 2,5 roku, o ile pięciolatce wytłumacze że nie wolno to mój mały wcielony diabełek dokońca mnie nie posłucha! Stwierdziłam że delikatnie ogrodzę oraz zrobę szerszą strefe bagienną..-no właśnie jak szeroka ona może być?- gdyby jednak przyszło mu do głowy przeleźć co bym mogłą zaraagować a on nnnnnie utopił się odrazu..........kurcze strasznie to"utopił" brzmi....chyba jednak mocniej ogrodze.
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2011-06-14, 07:53   

nania napisał/a:
Napewno chcę oczko w kształcie łezki
Nie tak że Ci odradzam ale u Ciebie ładnie by wyglądało oczko w kształcie nerki.Co do kształtu łezki musisz liczyć się z tym że zmarnuje się trochę foli.Oczywiście zrobisz jak będziesz uważała ;)
nania napisał/a:
chyba jednak mocniej ogrodze.
bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.Też mam ogrodzone z tego samego powodu.
nania napisał/a:
oraz zrobę szerszą strefe bagienną..-no właśnie jak szeroka ona może być?
z reguły przyjmuje się że 1/3 objętości oczka
_________________
pozdrawiam :) Mariusz
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-14, 21:33   

duzers napisał/a:

nania napisał/a:
Napewno chcę oczko w kształcie łezki
Nie tak że Ci odradzam ale u Ciebie ładnie by wyglądało oczko w kształcie nerki.

Czemu akurat nerki?
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-06-14, 21:56   

nania napisał/a:
A kwestii oczka,chciała bym zastosować filtr g-k, bo to naturalne i łądne to przy takiej wielkości jak wstępnie podałam jak duży powinien być co by nie był za mały?? Bo mam po dzieciakach taki basenik co jest pęknięty ale jak by go wyłożyć folią ..ooo takie cóś


jeśli jest masz zamiar zrobić filtr g-k , to bez sensu jest wkładanie folii na formę . Ta forma będzie tylko przeszkadzać - zrób z samej folii :)
Witam na forum :soczek:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-14, 22:49   

samuraj napisał/a:
Cytat:

jeśli jest masz zamiar zrobić filtr g-k , to bez sensu jest wkładanie folii na formę . Ta forma będzie tylko przeszkadzać - zrób z samej folii :)
Witam na forum :soczek:

Ino też o tym potem pomyślałam, bo ta forma niespecjalnie pasuje mi do koncepcji!
duzers napisał/a:
Cytat:
tak że Ci odradzam ale u Ciebie ładnie by wyglądało oczko w kształcie nerki.Co do kształtu łezki musisz liczyć się z tym że zmarnuje się trochę foli.Oczywiście zrobisz jak będziesz uważała

Tej łezki to chyba jednak nie będzie, po przerysowaniu na nerke też nie wygląda ;) jeszcze pomyśle co z tego wyjdzie

Dziś jadąc z małżem do Wa-wy pozałatwiać sprawy jechaliśmy takimi znanymi polami.
- mąż pyta: kochanie o czym myślisz?
ja: o kamykach :)
mąż: całkiem zwariowałąś
ja : :ziew:

Ale faktycznie jakiegoś hopla dostaje, za dwadni wyjeżdżamy z dzieciakami na krótki odpoczynek 40 km od Krakowa,niedaleko rzeki Skawa, to agroturystykai to w takiej wsi , same pola itp. ..........zgadnijcie o czym pomyślałam że sobie przywioze 8)
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-06-15, 08:47   

samuraj napisał/a:
to musiała byś jechać Kamazem żeby przywieść z Krakowa do Wawy kamienie

Transporter to i tak TIR w porównaniu z moim Golfikiem a i tak kamole zwoziłem z całej Polski (i nie tylko). Jak będziesz sukcesywnie kolekcjonować to przekonasz się, że do ich wywiezienia, jak Ci się znudzą, to Kamaz będzie potrzebny ;) . Wiem co piszę!
nania napisał/a:
ja mam dwoje małych karakanów 5 i 2,5 roku, o ile pięciolatce wytłumacze że nie wolno to mój mały wcielony diabełek dokońca mnie nie posłucha! Stwierdziłam że delikatnie ogrodzę oraz zrobę szerszą strefe bagienną

Bezpieczeństwo to podstawa. Szeroka strefa bagienna od strony podejścia do oczka nie jest dobrym rozwiązaniem z dwóch powodów.
Po pierwsze ma niewielkie znaczenie dla bezpieczeństwa ponieważ może zachęcać do włażenia- bo płytko- a na folii i tak jedzie się jak na mydle więc upadek i zsunięcie się na "głębię" to moment.
Po drugie W takiej strefie sadzi się najwięcej roślin, w tym wysokich, i "ogląd" oczka będzie ograniczony.
Wydaje mi się, że najlepiej skutecznie odgrodzić oczko od "szarańczy" ;) a brzeg i najbiższą okolicę "przyozdobić" tak aby zniechęcało dzieciaki do zabawy w jego pobliżu (kanciaste kamienie, sękate drągi i.t.p.). Dzieci szybko łukają, że zabawa w takim środowisku to żadna przyjemność i lepiej poszukać sobie atrakcyjniejszego miejsca. Z czasem będzie można taką zeribę rozmontować ale u dzieci odruch pozostanie.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-06-15, 20:12   

Ja mam też ogrodzone, co prawda przed szczeniakiem, który wszystko niszczył i wpadał do oczka, ale to praktycznie to samo-zanim dzieci ( a u mnie pies) nauczą się, że nie wolno-musi być ogrodzone.Bezpieczeństwo przede wszystkim.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-28, 18:15   

No i przywiozłam sobie tych kamyczków :hehe:

o dziwo mój maż się zaangażował i sam z siebie zaproponował, zawiózł i nosił ;)

Muszę przyznać że maiałam chwile całkowitego zwątpienia w budowe tego oczka bo naczytałam się o dzieciakach co się potopiły, ale jak ochłonełam to stwierdziłąm że jak rozsądnie się podejdzie do sprawy, zrobić to z głową....-no włąśnie tylko jak??,- pozwole dzieciaką w budowie , nawet powmyślałąm że może im zrobie oboć ich sadzawkę to będzie ok

Zrobiłam wstępnie projekt ale jakoś na rysunku wyszedł mi bardziej jajowato niż w rzeczywistym rozrysowaniu. Wszło mi jakoś 4,3x2,2 m


Największy problem mam z filtrem tzn, chcę g-k, ale nie barzo wiem jak się do tego zabrać. Chciałabym to zrobić porządnie aby spełniał swoją główną rolę, naryswoałam jak bym go widziałą ale nie mam pojęcia czy takie rozwiązanie jest dobre!





......a czy ja powinnam jakiś inny wątek otworzyć o budowie, czy już koontynuować tu??
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-06-28, 19:28   

nania napisał/a:
Wszło mi jakoś 4,3x2,2 m


Trochę wąsko. Będzie problem z uzyskaniem takiej głębokości. Jaką masz tam glebę? Zwięzłą czy piach?
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-28, 20:05   

Adalbert napisał/a:
nania napisał/a:
Wszło mi jakoś 4,3x2,2 m


Trochę wąsko. Będzie problem z uzyskaniem takiej głębokości. Jaką masz tam glebę? Zwięzłą czy piach?


Akurat tam miks ziemia z piachem i gliną, ale powinno być zwięźle!. No właśnie w z tą szerokością to problem bo odległości od samego chodnika do murku/siatki sąsiada to 3,5 metra a muszę przecież zostawić dystans od chodnika i nieco to odgrodzić....
Ale może nie będzie tak źle nakopałam się na tej działce tyle dołów po 1 m głębokości i 60 cm średnicy i nic się nieopsuwało ..
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-06-28, 20:38   

Spróbuj może od strony chodnika zrobić płytką półkę (30-35 cm) i obsadź pałkami, kosaćcami itp. Będzie i szerzej, zostanie jeszcze tylko z 75-80 cm i nie będzie kusiło żeby włazić. Taki tam luźny pomysł :oops:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2011-06-28, 20:53   

strefe głęboką zrobiłbym bardziej szerszą ale tak aby nie dochodziła aż pod kaskadę,na środku.półkę 25 bym zostawił a tu gdzie 40 zrobił 60.
Adalbert napisał/a:
Spróbuj może od strony chodnika zrobić płytką półkę (30-35 cm) i obsadź pałkami, kosaćcami
tylko czy nie będą zasłaniać widoku na oczko?raczej tak

[ Dodano: 2011-06-28, 21:00 ]
dodam że półki nie muszą być wszędzie równe
_________________
pozdrawiam :) Mariusz
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-29, 00:04   

A może by tak, robiąc wszystko od początku, zrobić to inaczej niż ma każdy? Albo przynajmniej trochę inaczej? Sporo tam u Was kątów prostych i mało miejsca. Czemu by nie zrobić oczka prostokątnego, a wzdłuż płotu od wysokości domu nie puścić w linii prostej strumyka, z którym teraz musicie tak kombinować? Oczko miało miałoby charakter bardziej formalny, ale zyskalibyście na powierzchni, strumień (nie musi być za oczkiem - jeśli będzie miał 10cm głębokości, to nikt się w nim nie utopi) i zapewne bardzo dobrze by się tam komponowało. Za początek strumienia mogłaby posłużyć jakąś figurka (albo jakiś inny, byle gustowny tryskacz) po której spływałaby do niego woda.
Jeśli jednak wolicie typowe, żeby nie napisać oklepane schematy, to może w miejsce wyrastającej spod ziemi kaskady, wstawić wspomnianą wcześniej figurkę. Jeśli ją ładnie wkomponujecie, to zapewniam, że nie będzie wyglądała gorzej (sztuczniej) niż owa kaskada. Ja bym poszedł jeszcze dalej i wstawił ją bezpośrednio do oczka, ale... Zróbcie tak, żeby się Wam podobało, nawet jeśli będzie mało oryginalnie :)

Chociaż, czasem patrząc na potencjał miejsca, aż się odechciewa oglądania niektórych oczek...
Nie odbierajcie tego postu bardzo osobiście, jest skierowany do wszystkich.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-06-30, 08:32   

Też optowałbym za jakimś regularnym skwadraciałym kształtem.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-30, 15:27   

Elendil napisał/a:
Też optowałbym za jakimś regularnym skwadraciałym kształtem.


Mnie się twoje duże podoba i ten deseń mogłabym robić, typowo formalne chyba odpada...nie widzę i nie czuję ....;)
W ogóle ostatnio wszyscy w głowe się pukają na to moje oczko, wczoraj wziełam wąż ogrodowy którego na razie nie używamy i zaznaczyłam formę wielkość, filtr i co? (jak było narysowne na ziemi to tak nie było widać wielkości) przyjechała moja mama i mąż to stwierdzili ze basen chcę robić, że pływać bedzie można i że to,to za wielkie że liście.........i pare innych argumentów za nie...... aż miałąm ochotę im pokazać i powiedzieć :dupa: Na razie stoje twardo przy swoim, ale zaprząta mi głowe mój nowo załozony trawnik,który nie rośnie tak jak powinien :???:

[ Dodano: 2011-06-30, 21:59 ]
A powiedzcie do kiedy mozna najpóźniej sadzić roślinki bo nie znalazłam takiej info...albo źle szukałam 8) ... liczę że w tym sezonie to uświadczę pełnego rozwoju, ale co by się to przyjeło i wiosną ładnie ruszyło????
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny