wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Marzę o oczku ale..........mam drzewa?
Autor Wiadomość
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-11, 12:54   Marzę o oczku ale..........mam drzewa?

Na wstępie chciałam się przywitać i przedstawić. Mam na imię Kinga , od jakiegoś czasu chodziło za mną oczko 8) i niedawno trafiłam na to forum i.... obejrzałam chyba wszystkie oczka na tym forum i .......zakochałam się w oczkach ... mój mąż twierdzi że całkiem zwariowałam :x
Nasze zagospodarowanie terenu jest w początkowych fazach bo mimo iż mieszkamy rok to dopiero doprowadzamy do ładu i składu ogród - nie no to chyba za dużo powiedziane nasze zagajniki.
Ale wracając do oczka, jedyne miejsce w którym mogło by być jest z przodu naszej małej działki ale pod drzewami no w sumie to może między nimi, ale ponieważ są wielkie to i tak korony zachodzą!! Drzewa są nie do wycięcia mogę je poprzycinać ale.........może pokaże




liniami zaznaczyłam jak mogą zostać przycięte. Po prawej widać dąb i to on głównie do przycięcia, brzoza i w rogu osika, te drzewa mają po 15 m wysokości! Po lewej widac wierzbę, ale nie wiem dokładnie jaka, wiosną ma koćki i to potem taki długie glizdy ;-) ją mogę sporo poprzycinać.

Wymiary to 3,3 szer 5,20 czyli w sumie na oczko to gdzieś 2,80-3,0 x 4,7 więc chyba niewiele




Powiedzcie czy w ogóle jest sens robić tam to oczko?? Tak bardzo bym chciałą mieć troszkę wody ale boję się tego że może nie dam rady z ogarnięciem tego szczególnie na jesieni!!

Oczywiście te belki z brzozą znikną ;-) )
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2011-06-11, 13:24   

Nie znam się na tym aż tak dobrze, ale z tego co widzę ta na myśl przychodzi mi to:
-ciągłe wyławianie liści z wody chyba że zastosujesz siatkę osłaniającą
-ograniczony wybór roślin, bo widzę, że nawet w słońcu masz tam cień czyli światłolubne roślinki raczej się nie nadają
-brak miejsca na jakąś kaskadę lub filtr chyba, że jakoś za drzewem to upchnąć
-no i duże prawdopodobieństwo, że folia zostanie przesitowana przez korzenie drzew
-plusem jest też to, że glony nie będą pewnie, aż tak dokuczały
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2011-06-11, 15:43   

Witaj :)Miałem kiedyś oczko centralnie pod drzewami.Słońce świeciło tam dopiero po południu,jakieś 3 godziny.Minus to wiadomo pełno liści w oczku,ale dopiero jesienią :) przykrywałem oczko siatką i po kłopocie.Co do roślin rosły jak szalone,dużo lepiej niż teraz jak mam w słońcu.
nania napisał/a:
Powiedzcie czy w ogóle jest sens robić tam to oczko?
Ja bym robił,nawet bym się nie zastanawiał ;)
_________________
pozdrawiam :) Mariusz
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-11, 16:38   

duzers napisał/a:
nania napisał/a:
Powiedzcie czy w ogóle jest sens robić tam to oczko?
Ja bym robił,nawet bym się nie zastanawiał ;)

dokładnie, też bym robił, a Apata nie słuchaj, pewnie ma gorszy dzień ;)
 
 
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-11, 19:01   

No lejecie miód na me serce :-) ...........dziś pół dnia spędziłam na forum w dokształcaniu się, więc chyba jednak będę miała to oczko ....jupi!!! Pewnie rozciągnie się w czsasie ze względów czysto finansowych (bo jeszcze z drugiej strony wykańczam zagajnik ;-) ) ...ale będzie!!............dziś mam w głowie taką burzę ...że chyba muszę coś narysować...........;-))...noo i muszę zagonić męża co by jak najszybciej te bale mi sprzątnął

Qwoli wyjaśnień, słońce w tym miejscu operuje tak gdzieś od 14,30 (fotka robiona o 10 więc dlatego słońca niet), jak bym przycieła te głązki tak jak pokazywałam to zapewne minimalnie ten czas by się wydłużył. Korzeni tam brak, bo osobiście ten teren przekopałam z mężem, zresztą na części posadowione jest szambo na głębokości 1,80 więc korzenie idą daleko. Co do liści to gdzieś tu czytałam że można by dać siatkę nad oczkiem, ale nie wiem czy się to by sprawdziło i w ogóle jak to mocować i jakiej siatki szukać ??
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-06-11, 19:07   

nania napisał/a:
Co do liści to gdzieś tu czytałam że można by dać siatkę nad oczkiem, ale nie wiem czy się to by sprawdziło i w ogóle jak to mocować i jakiej siatki szukać ??

A chociażby takiej: http://sklep.oczkowodne.n...om-6m-szer.html
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2011-06-11, 19:22   

nania napisał/a:
.dziś mam w głowie taką burzę ...że chyba muszę coś narysować...
chyba każdy z nas to przechodził :P

[ Dodano: 2011-06-11, 19:35 ]
nania napisał/a:
Qwoli wyjaśnień, słońce w tym miejscu operuje tak gdzieś od 14,30
To nie jest tak żle :) nawet dobrze,będziesz miała spokój z glonami.
nania napisał/a:
Co do liści to gdzieś tu czytałam że można by dać siatkę nad oczkiem, ale nie wiem czy się to by sprawdziło i w ogóle jak to mocować i jakiej siatki szukać ??
Siatką się nie przejmuj.Można ją kupić w każdym hipermarkecie budowlanym,kosztuje nie dużo,naciąga się ją nad oczkiem(jest dość elastyczna) i przytwierdza takimi kołeczkami.Sprawdza się bez obawy :good:
_________________
pozdrawiam :) Mariusz
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-06-11, 21:00   

Witaj na najlepszym forum pod słońcem :yahoo: oczko robiłabym bez dwóch zdań :hehe: ogród bez oczka, to smutny ogród-zagoń męża do pomocy-stworzycie coś naprawdę niepowtarzalnego :pa:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-11, 21:49   

Witaj :)
nania napisał/a:
w sumie na oczko to gdzieś 2,80-3,0 x 4,7 więc chyba niewiele

To całkiem sporo, jeśli przeglądałaś nasze galerie to musisz wiedzieć, że jest tu masa znacznie mniejszych oczek. Zacieniona okolica wcale nie jest zła. Wiele roslin znacznie lepiej rośnie w cieniu - pólcieniu :)
Trzymam kciuki i życzę dużo inspiracji. W razie pytań - jesteśmy po to, aby pomóc :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
aquarius 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 130
Skąd: Kędzierzyn-Kozle
Wysłany: 2011-06-11, 21:50   

Dokładnie tak, ja mam wielki modrzew który śmieci jak szalony, ale za to rośliny nie są na otwartym słońcu przez cały dzień i rosną jak wściekłe. Pozdrawiam. No to co ? - Łopata w dłonie (męża oczywiście ;) )
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-06-12, 00:42   

nania napisał/a:
Korzeni tam brak, bo osobiście ten teren przekopałam z mężem, zresztą na części posadowione jest szambo na głębokości 1,80 więc korzenie idą daleko.
To masz największy problem z głowy, resztą nie masz się co martwić :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 09:55   

Może zapytam z kwestii finansowej. Ile jesteś w stanie przeznaczyć na to oczko?
 
 
nania 
Nowy


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Piaseczno k/Warszawy
Wysłany: 2011-06-12, 09:56   

JAREK G napisał/a:
nania napisał/a:
Korzeni tam brak, bo osobiście ten teren przekopałam z mężem, zresztą na części posadowione jest szambo na głębokości 1,80 więc korzenie idą daleko.
To masz największy problem z głowy, resztą nie masz się co martwić :good:


No widzisz a ja się bardziej przejmowałam całą tą resztą

Gosik strasznie mi się podoba twoja kaskada i oczko też!!!
Na męża nie mam co liczyć jego w ogóle ogród nie kręci, a jak mi ma wykopać nie pomojemu to ja już sobie sama to zrobie :roll: On mi za to poprzycina drzewa, bo dobry jest w przycinaniu i wycinaniu........w lutym wycieliśmy i przywieźliśmy ok 30m3 drzewa na opał.......te bale to już końcówka......reszta już porąbana ..aż nam drewutnia śiadła...

A kwestii oczka,chciała bym zastosować filtr g-k, bo to naturalne i łądne to przy takiej wielkości jak wstępnie podałam jak duży powinien być co by nie był za mały?? Bo mam po dzieciakach taki basenik co jest pęknięty ale jak by go wyłożyć folią ..ooo takie cóś


on ma wymiary 107x107x22 cm ....dąło by się to jakoś wykorzystać......czy raczej kopać coś więcej......???

piopil wiesz szczeże ci powiem że nie wiem ile może to kosztować.....poprostu chciała bym w miare możliwości to wykonać. NIe wszystko na raz.......
Ostatnio zmieniony przez Artur 2011-06-12, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 10:17   

Ja to rozumiem ale sama folia nie jest tania. Rośliny będziesz mieć z natury a przyda się napowietrzacz na zimę i filtr jeżeli chcesz mieć ryby. Drzewo po prawej (obok brzozy) bym wyciął całkowicie. Jak byś wstawiła zdjęcie w większej rozdzielczości mógłbym coś pomyśleć.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-06-12, 12:16   

Dziękuję Nania za pochwałę ;) - zobaczysz, Twoje oczko też będzie śliczne :piwko:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny