wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaskroniec
Autor Wiadomość
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-08, 04:01   Zaskroniec

W czwartek był widziany taki około metra jak pił wode z oczka.Po wczorajszym wejściu do oczka wyciągłem kości żaby najprawdopodobniej.Po przeliczeniu ryb stan się zgadza,więc kot odpada.Ojciec powiedział że ma zostać jak jest bo przynajmniej mysiory wyłapie :) .Jak narazie mi nie przeszkadza.Jak mi się uda to zrobie jakieś fotki
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-08, 13:11   

W czoraj obserwowałem metrowego zaskrońca jak pięknie pływa z głową ponad wodą. A później nurkował - niestety jest szybki i trudno zrobić fotkę - prawiew wszystkie wyszły nieostre.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-07-08, 18:11   

mialem zaskronca przez jakis czas w oczku a o tym nie wiedzialem, ciekawa w sumie sytuacja bo nie mam pojecia jak sie u mnie znalazl ( mysle ze jakies dzieciaki musialy go podrzucic) zauwazylem go raz podczas podlewania, okazalo sie ze zalalem mu woda jego "meline" i wskoczyl do wody, ale jest tak szybki i sprytny ze nie ma szans zeby go zlapac, polowe zab mi skonsumowal, ale pozniej po wycienciu niestety wszystkich roslin wokol oczka i w oczku udalo sie gada schwytac, mial dokladnie 93 cm :P
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-08, 20:26   

Z tego co dzis zobaczyłem to jest cała rodzinka :) Dwa mniejsze 40-60cm pływają po oczku bez żadnego strachu.Dopiero jak weszłem do oczka to się ulotniły.Nie ma szans aby ryby atakowały

[ Dodano: 2006-07-09, 22:59 ]
Źle się dzieje bo jaszczurki się nie pokazują.Mogly się pochować lub zostały zjedzone

[ Dodano: 2006-07-11, 07:37 ]
Przeglądając zdjęcia zobaczyłem że jednak zrobiłem wężowi.Jakość słaba ale coś widać http://www.fotosik.pl/pok...4c44afb99f.html

[ Dodano: 2006-07-11, 07:38 ]
Widać go u samej góry zdjęcia
 
 
olencja 
Początkujący


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: okol. w-wy
Wysłany: 2006-07-26, 17:27   

witam was wszystkich :) mam właśnie takiego "przyjeciela" :roll: w moim oczku wodnym, zastanawiam się właśnie co z nim zrobić. Byłam pare razy (a dokładnie2x) świadkiem uczty kiedy to pożerał :???: moje rybki. Za pierwszym razem był to karp koi, drugim razem wcinał sumika (byczka). Kiedy się do niego zbliżyłam to rybki wypluł i uciekł do wody... ale niestety nastepnego dnia karpik zdechl :( a sumik juz byl martwy kiedy go jadł. Pisaliście, że ponoć trudno go dorwac bo szybki, ale ja go nawet do ręki brałam :P więc aż taki zwinny to on nie jest :wink: .

Tutaj jest fotka jaką zrobiłam mojemu zaskrońcowi :oops: http://www.fotosik.pl/pok...54f3d1354c.html



Dziś znowu go dorwałam kiedy czyściłam oczko z glonów :???: ....

... ale doszłam do wniosku, że jest taki sliczny i zawsze to jakaś atrakcja w oczku wodnym i jeśli rybki będzie jadł, to zawsze można dokupić nowe 8) ... więc wężyka wypuściłam.

pozdrawiam :victory:

ps. to mój pierwszy post na tym forum :(
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-26, 21:09   

olencja, super świetne zdjęcie :brawo: to chyba naprawdę tresowany zaskroniec skoro udało Ci się zrobić takie fotki. Wyglada jakby pozował :D
A swoją drogą ciekaw jestem gdzie on taka rybę by zmieścił i jakby później wygladał.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
olencja 
Początkujący


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: okol. w-wy
Wysłany: 2006-07-26, 21:35   

:roll: dziekuje

Właśnie, musze któregos razu poobserwowac go kiedy będzie szamał rybkę, bo trudno uwierzyć, że potrafiłby połknać całą :shock: A i wtedy jemu zrobie małą sesyjkę zdjęciową (z ukrycia juz :wink: ) i wrzucę na stronke owego "grubaska" :peace:

pozdrawiam ola :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-26, 21:38   

rybki trochę szkoda, rozumiem że jak będzie jadł byczka :wink: bo to chwast
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-26, 21:59   

My tu o zaskrońcu, a może to boa dusiciel :wink: ?
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
olencja 
Początkujący


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: okol. w-wy
Wysłany: 2006-07-26, 22:17   

no ... ok ok... jak będzie jadł pływaczka żółtobrzeszka :wink:

no ale ten wężyk jakoś mi się spodobał w tym moim oczku :) chciałam go karmić jajkami przepiórczymi ... ale skubany ich nawet nie ruszył :???: no szkoda mi rybek, ale jak mam go nakłonić do tego, żeby zmienił swój jadłospis? :cry:
 
 
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-26, 22:33   

Wie co dobre cwaniaczek, rybki są zdrowsze od jajek i podwyższony cholesterol mu nie grozi. A zdjęcia super :brawo: :cry:
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
olencja 
Początkujący


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: okol. w-wy
Wysłany: 2006-07-26, 22:56   

no albo nie wie czym są jajka :P

a ciekawe czy padliną sie żywi :)

może jest ktos tu na forum, który dokarmia swojego zaskrońca? :D i wie co i jak?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-26, 23:31   

Mój znajomy złapał zaskrońca (spodobał mu się) i wpuścił do oczka, ale na drugi dzień już śladu po nim nie było - nie zdążył nawet rybek zjeść.

Padliny raczej nie ruszy, ale kiedyś tak wytresowałem zwinki (rodzime jaszczurki),
że mi mielone serce wołowe z ręki jadły. Z wężami nie mam żadnych doświadczeń.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 01:23   

olencja napisał/a:
no albo nie wie czym są jajka :P

a ciekawe czy padliną sie żywi :)

może jest ktos tu na forum, który dokarmia swojego zaskrońca? :D i wie co i jak?


Zaskroniec żywi się w wodzie lub na jej obrzeżach. Jada głównie płazy, żaby i traszki, żadziej ryby, nie wzgardzi młodymi myszami, jednym słowem konsumuje drobne kręgowce. Padlinki i owadów wodnych nie rusza, jest ponad to. Przy takim menu samiec dorasta do ok 1m długości, a samica do 1,30 m. Bardzo dobrze pływa i nurkuje.
W Polsce pod ścisłą ochroną gatunkową!!!
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Ewa
Nowy


Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1
Wysłany: 2006-08-14, 20:36   

Podpowiedzcie, jak się pozbyć zaskrońców? One są śliczne, ciekawe i oczywiście chronione, ale w moim ogrodzie jest ich w tej chwili bez przesady kilkadziesiąt, żadnych żab już nie ma w całej okolicy, ryby w oczkach też wszystkie zeżarte i trochę tego już mamy dosyć. Jak się tego wężowiska pozbyć? Może ktoś chce? Oddamy za darmo, tylko łapać trzeba samemu, bo u nas nikt za szlauchami nie nadąża ;)

Wycięcie zarośli nie wchodzi w grę, może jest coś, czego one nie lubią?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny