wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie i odnowa oczka wodnego - nowicjusz
Autor Wiadomość
lubel 
Nowy


Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-02, 14:31   Czyszczenie i odnowa oczka wodnego - nowicjusz

Witam,
po pierwsze chciałbym sie przywitac, gdyż jestem nowy na forum i nowym posiadaczem działki z oczkiem wodnym. Niestety oczko jak i cała działka było mocno zaniedbane. Z oczka zacząłem wylewać wodę, która była bardzo brudna i bardzo śmierdząca. Oczko jest w kształcie owalu mniej więcej 2 x 1,5 m. I mam pytanie jak pozbędę sie ile sie da wody, to jak wyczyścić do końca folię żeby jej nie uszkodzić. Tam jest dużo szlamu. Chciałbym jak najlepiej wyczyścić, gdyż planuję tam oprócz roślin zapewniających filtrację wpuścic tam kilka rybek. Wszelkie porady mile widziane.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-06-02, 14:36   

Witaj na forum. Najlepiej jakbyś wrzucił jakieś zdjęcia. Trochę mało informacji. Np. jako to folia, jak ukształtowane dno . Patrząc na zdjęcia łatwiej coś doradzić. Być może warto się pokusić o generalny remoncik z ustawieniem oczka pod roślinki (półki itp)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
misterrozwalacz 
Uczestnik



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2011-06-02, 14:37   

lubel, Po pierwsze bez zdjęcia to bardzo trudno to sobie wyobrazić :???: więc pierwsze co to wrzuć fotke. Po drugie jaka to jest folia??? Po trzecie jak bardzo to jest zaniedbane ??

[ Dodano: 2011-06-02, 14:37 ]
Adalbert, wyprzedziłeś mnie o chwile :)
_________________
Misterrozwalacz pozdrawia wszystkich zwolenników tej pasji!!:)Oczko 25000 l
Moje oczko:)
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4820
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2011-06-02, 14:44   

najpierw zmyj wężem, to co zostanie wysusz na słońcu zlej obficie środkiem do łazienek na kamień na bazie octu, odczekaj ileś tam i zmyj zobaczysz jak ładnie zejdzie, bynajmniej ja taką metodę stosuję do czyszczenia lampy UV z osadu wapiennego i ścianek filtra, tylko nie lej tam jakichś syntetyków najlepiej coś na occie albo sam ocet, tylko nie przesadź bo może folii zaszkodzić, a ocet jak wiadomo jest bio-degradowalny i nie szkodzi rybkom, tylko po tym zabiegu wymyj to i wylej parę razy wodę. I nie stosuj środków z chlorem ani metalami ciężkimi.
 
 
misterrozwalacz 
Uczestnik



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2011-06-02, 14:47   

Ja jak kiedyś jeszcze czyściłem moje stare oczko :) (tak wiem że się tego nie robi) to wypompowywałem wodę zostawiałem trochę na dnie tak z 15 cm wybierałem ten szlam a resztę myłem szczotką ryżową na kiju i wszystko pięknie schodziło :) Apat, też dobry pomysł :)
_________________
Misterrozwalacz pozdrawia wszystkich zwolenników tej pasji!!:)Oczko 25000 l
Moje oczko:)
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4820
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-06-02, 20:17   

Przede wszystkim witaj na forum ;) niestety wszystkie prace przy czyszczeniu oczka wymagają pracy rąk-najlepiej wielu rąk. W tym celu dobrze by było zakupić :piwko: a potem weźmiecie się do czyszczenia, później znów :piwko: i tak aż do samego końca.To żmudna i ciężka praca, więc życzę dużo :piwko: i zdrowia.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-06-04, 17:48   

Apat napisał/a:
najpierw zmyj wężem, to co zostanie wysusz na słońcu zlej obficie środkiem do łazienek na kamień na bazie octu, odczekaj ileś tam i zmyj zobaczysz jak ładnie zejdzie, bynajmniej ja taką metodę stosuję do czyszczenia lampy UV z osadu wapiennego i ścianek filtra, tylko nie lej tam jakichś syntetyków najlepiej coś na occie albo sam ocet, tylko nie przesadź bo może folii zaszkodzić, a ocet jak wiadomo jest bio-degradowalny i nie szkodzi rybkom, tylko po tym zabiegu wymyj to i wylej parę razy wodę. I nie stosuj środków z chlorem ani metalami ciężkimi.
kolega Apat to chyba za powaznie do tego czyszczenia folii podszedł,środkiem do łazienek na bazie octu?? z lampy uv to może i dobrze kamień odejdzie i porządnie się po tym zabiegu ją wypłucze,ale jak później wypłukać taki kawał foli po tym detergencie??? :-(
 
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2011-06-04, 18:40   

Sylwester79 napisał/a:
kolega Apat to chyba za powaznie do tego czyszczenia folii podszedł,środkiem do łazienek na bazie octu?? z lampy uv to może i dobrze kamień odejdzie i porządnie się po tym zabiegu ją wypłucze,ale jak później wypłukać taki kawał foli po tym detergencie??? :-(


Wystarczy umyć zleksza niekiedy nawet wcale nie trzeba, dlatego że ocet nie wpływa na kondycję rybek nic im nie szkodzi chyba że wy tam ktoś wlał parędziesiąt litrów, niektórzy nawet zakwaszają wodę octem i nic się nie dzieje, także aspekt szkodliwości nie wchodzi w grę.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny