wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
modernizacja oczka
Autor Wiadomość
taith 
Nowy


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: pila
Wysłany: 2011-05-21, 21:28   modernizacja oczka

Witam planuje modernizacje oczka, obecnie ma ksztalt stopy, po przerobce bedzie 5m szerokie w ksztalcie nerki.
Obecnie posiadam filtr BIO z lampa UV, jako ze planuje poprowadzic wode przez ozdobna pompe reczna to pozostanie sama lampa UV, jesli ktos ma pomysl jak dodac fitr bio to chetnie wyslucham, woda z pompki ma utworzyc mala kaskade, a woda wyplywajaca wprost z pompy padac bedzie na drobne kamienie (mniejszy halas), moze filtr na zasadzie zbiornika przelewowego ukryty pod warstwa kamieni? (ksztalt litery U). Chociaz z tego co wyczytalem to bakterie pozywiajace sie glonami zabitymi przez lampe UV sa tlenowe i do nich bardziej pasuje wolno plynaca woda bez dostepu swiatla.

Obecnie oczko nie ma progu na ktorym mozna sadzic rosliny, po modernizacji dojdzie polka na glebokosci ok 20cm wokol calego oczka, jakies propozycje jakimi roslinami je obsadzic? ostateczny cel to uzyskanie rownowagi biologicznej w oczku i rzadsze korzystanie z lampy.

Sory za brak polskich znakow - system tylko z jezykiem angielskim
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-05-21, 21:32   

Witaj na forum i wstaw zdjęcia-one są podstawą do pomocy-opisy nie za bardzo...wiadomo-fotografia zastępuje 1000 słów.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
taith 
Nowy


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: pila
Wysłany: 2011-05-21, 22:16   

Troche pozna pora na zdjecia ale powinny dac dobre pojecie


Jak widac obecnie jest okropny fartuch folii wokol oczka, zostanie on zmniejszony do grubosci cegly, poniewaz brzeg zostanie oblozony cegla i przykryty folia (cegla w pionie) a pozniej na dno polki bedzie druga cegla stanowiaca mocna polke



Tutaj widzimy nieudany projekt pompki i paskudny filtr ktory trudno ukryc. z filtra pozostanie tylko lampa UV a woda bedzie wyplywac z pompki na przebudowana kaskade, pompka zostanie oskrobana do golego metalu, pozostawiona do zardzewienia, lekko oczyszczona ze rdzy i polakierowana przezroczystym lakierem

Juz wyobrazilem sobie jak zastapic filtr, woda wyplywajaca z pompki bedzie padac na kaskade w ktorej bedzie gruba warstwa drobnych kamieni 1-3cm powyzej lustra wody, co da bakteria tlenowym dostep do powietrza i izolacje od slonca
Oto kawalek prawdziwej sztuki ukazujacy moja koncepcje.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-05-21, 22:52   

Co to jest?-to co zaznaczyłam strzałkami. Trochę rozjaśniłam to zdjęcie

Jutro się przyjrzę zdjęciom i może coś doradzę-chyba że dziś pomogą Ci nocne marki, których tu nigdy nie braknie ;)

[ Dodano: 2011-05-21, 22:54 ]
chyba faktycznie już późno-namęczyłam się w rozjaśnianiu, ustawianiu kontrastu i...nie zapisałam-zawsze mówiłam, że jestem rasowa blondynka :hehe:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
taith 
Nowy


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: pila
Wysłany: 2011-05-21, 23:27   

to folia od dziadka, a pod nia pomidory, przed folia jest ogrodzenie ktore zarasta co roku pnaczami wiec nie bedzie tego widac

PS jako kamienie 1-3cm mam na mysli ich rozmiar, nie grubosc warstwy
PPS moze zna ktos lepsze metody zrobienia brzegu oczka aby fartuch z folii byl jak najmniejszy, pomysl z ceglami wyplynal od ojca, ale moze uda mi sie przeforsowac zmiane, moze trawa podchodzaca pod sam brzeg, ale nie wiem jak tego dokonac
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny