wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przecieka woda spod pokrywy filtra
Autor Wiadomość
vincenza 
Nowy


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-04-25, 21:41   Przecieka woda spod pokrywy filtra

Witam i proszę o porade.Mam pompę (tetra 5000)podaję wode na filtr(tetra cisnieniowy 8000)z filtra podawalam grubym wezem na kaskadę i było wszystko ok.Teraz po zimie kiedy tak samo podłaczylam woda mi sie wylewa z pod pokrywy filtra,ale jak rozlacze kaskade i skieruje rure bezposrednio do oczka to filtr dziala bez zażutu,co moze byc przyczyną,niby moglo by tak zostac,ale jednak widok lecącej wody po kamieniach jest bardziej przyjemny niz woda od razu do oczka z rury obok.
_________________
Vincenza
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-04-25, 23:12   

Rozbierz filtr i sprawdź uszczelkę może gdzieś dostało się trochę błota czy piasku i nie jest szczelny. Sprawdź tez czy dobrze jest ustawiona dźwignia do reverse clean.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
vincenza 
Nowy


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-04-25, 23:41   

AurorA napisał/a:
Rozbierz filtr i sprawdź uszczelkę może gdzieś dostało się trochę błota czy piasku i nie jest szczelny. Sprawdź tez czy dobrze jest ustawiona dźwignia do reverse clean.


Uszczelkę sprawdziłam ,wszystko dobrze jak na moje oko,uszczelka jest od nowosci czyli 3 lata,mam wrazenie ze jest troche luzna,tzn nie naciga sie tylko wchodzi tak luzo,ta uszczelka jest na kubełku w takim rowku natomiast na pokrywie tez są dwa rowki dookola i tam nie ma zadnych uszczelek,ale nie pamietam,czy tak ma byc czy moze w pokrywie tez były uszczelki,jutro przejde sie do sklepu i obejże tą pokrywe.Jesli chodzi i tą dzwignie to chyba dobrze,bo są tylko dwie mozliwosci jej przelozenia jak przesunę na czyszczenie to woda wcale nie leci,czyli dzwignia jest w porzadku.Wiem,tez ze moge wlozyc druga pompe tylko na kaskade,ale chcialabym by woda z kaskady szła przefiltrowana,a nie bezposrednio z oczka.
_________________
Vincenza
 
 
piotr5875 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 289
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-04-26, 13:34   

Wystarczy posmarować taką uszczelkę smarem silikonowym i jeśli jest jeszcze elastyczna to powinno pomóc
pozdrawiam
_________________
piotr
 
 
vincenza 
Nowy


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-04-26, 14:37   

piotr5875 napisał/a:
Wystarczy posmarować taką uszczelkę smarem silikonowym i jeśli jest jeszcze elastyczna to powinno pomóc
pozdrawiam


Dziękuje,zaraz się za to wezmę,byłam w sklepie i oglądałam pokrywę i nie ma tam żadnych innych uszczelek więc zobaczę jak posmaruje nie mam smaru silikonowego,ale spróbuje wazeliną tak mi tez w sklepie poradzili.Oby zadziałało.
_________________
Vincenza
 
 
gregorj 
Moderator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-26, 18:15   

nie znam tego filtra, ale taka mała uwaga z mojego doświadczenia - też nieraz miałem przecieki spod pokrywy zwykłego aquaszuta, ustawały gdy został idealnie wypoziomowany, chociaż u mnie bólu nie było bo stoi na folii na wzniesieniu a z folii spływało do strumyczka i do oczka
_________________
gregor
OKO folia 12 tys l kaskada 9 rybek i x narybek
 
 
vincenza 
Nowy


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-04-26, 22:25   

Posmarowalam wazeliną nic to nie dało,podniosłam i wypoziomowałam też nic,Kupiłam smar silikonowy ale jeszcze nie zastosowałam bo zaczęło lać,spróbuje jutro,a w miedzy czasie byłam w sklepie i próbują mi taką uszczelkę załatwić od przedstawiciela tetry choć nie obiecują.Jak się tak przyjżałam tej uszczelce to jest cała i zdrowa chyba,ale jak lekko ponaciągam to ma takie jakby dziurki.Może ten smar pomoże,ale to jutro jak nie bedzie padać.

[ Dodano: 2011-04-27, 17:36 ]
Niestety uszczelka przesmarowana smarem i nic to nie dało,napchalam tam też taką taśmę białą uszczelniającą i ani drgnęlo,żeby chociaż mniej a tu nic woda kipi tak samo.Moja nadzieja jeszcze w sklepie,może mi załatwią nową uszczelke,bo jestem bezradna,jeśli nowa uszczelka nie pomoże to chyba trzeba bedzie znowu nowy filtr......
Dziękuje wszystkim za chęci i pomoc na przyszłość bedę wiedziła,że uszczelkę trzeba czasami smarować ja tego nie robiłam bo nie wiedziałam.
_________________
Vincenza
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny