wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rybki w oczku a komary
Autor Wiadomość
Nowicjusz 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-07, 22:51   Rybki w oczku a komary

Witam
Nie znalazłem podobnego wątku, więc postanowiłem zapodać nowy temat. Wielu z nas zastanawia się jakie rybki będą ładne, które będą radośnie kręcić się pod powierzchnią a które ku satysfakcji hodowcy licznie się rozmnożą.
Ja zastanawiając się jakie rybki wpuszczę po raz pierwszy do swojego oczka myślę też o takich, dla których larwy komara będą przysmakiem. W mojej okolicy jest dużo komarów i chętnie wpuściłbym jakiegoś głodomora. Zdaję sobie sprawę, że moje rybki nie zeżrą wszystkich komarów, ale jak będzie ich o kilka mniej to ja i tak będe się cieszył. Więc może ktoś się wypowie jakie rybki wpuścić do oczka. Po te rybki jestem gotów jechać na drugi kraniec Polski, bo rok temu byłem strasznie pokąsany.
_________________
Mam oczko od V 2010. Będę wdzięczny za porady
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-04-08, 00:23   

dla każdej rybki larwy komara to przysmak i na pewno w oczku z rybami nie będzie żadnych larw.

Inna sprawa ze w oczku bez ryb tez ich nie będzie :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-08, 19:00   

AurorA napisał/a:
Inna sprawa ze w oczku bez ryb tez ich nie będzie


A to niby dlaczego ma nie być?
Larwy ważek i innych drapieżników wodnych aż tak skutecznie nie będą eliminować larw komarów, bo żeby tak było, to nad jeziorami nie byłoby komarów, a jest wręcz przeciwnie.
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2011-04-08, 19:20   

A ja mam takie spostrzeżenie , mam zbiornik 1000lit. w który spływa woda z dachu .Mam też na wodę dużą wannę . Jak jest sezon na komary to w wannie i zbiorniku roi się od larw a w oczku z lupą by szukać..
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2011-04-08, 21:18   

Wszystkie rybki jedzą smacznie larwy ale najwięcej lubią je orfy:D
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-04-08, 21:56   

jurek47, masz bardzo trafne spostrzeżenia- ja mam takie same, a zbiorników mam kilkanaście. Komary pojawiają się masowo zaraz po założeniu zbiornika w świeżej wodzie. gdy tylko da się rośliny i ustabilizuje się równowaga komara nie oświadczysz.

Większość moich zbiorników to sezonowe baseny z roślinami na sprzedaż, bez ryb i bez komarów.
Komar woli słoik z deszczówką i te opowieści że oczko to wylęgarnia komarów są wyssane z palca.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-09, 11:29   

AurorA napisał/a:
Większość moich zbiorników to sezonowe baseny z roślinami na sprzedaż, bez ryb i bez komarów.
Komar woli słoik z deszczówką i te opowieści że oczko to wylęgarnia komarów są wyssane z palca.


Arek, ale w tych basenach zamiast wody masz zapewne roztwór nawozów rożnej maści, zapewne to komarom nie odpowiada.

Był okres, gdzie po jednej zimie miałem w oczku jedną rybę, larw komarów było zatrzęsienie, woda żyła, tylko niestety nie tym życiem jakim bym chciał.

Gdyby było tak jak piszesz, to nad rzekami i jeziorami nie byłoby komarów, bo przecież tam równowaga biologiczna jest, a czasem po zmroku, a w złym roku w ciągu dnia się nie da przebywać.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-04-09, 23:59   

koczisss napisał/a:
Arek, ale w tych basenach zamiast wody masz zapewne roztwór nawozów rożnej maści, zapewne to komarom nie odpowiada.


Wcale nie, ja prowadzę rośliny ekologicznie bez chemii i w basenach są roje rozwielitek, ośliczek itp. - tylko komarów brak. Nawozy daje tylko do pistii i hiacyntów bo inaczej nie da rady. Cała reszta jedzie na kompoście.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny