wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko - projekt
Autor Wiadomość
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2006-07-04, 13:22   Moje oczko - projekt

Poniżej zamieszczam projekt oczka wodnego wlasnego autorswa. Jest on wykonany "ręcznie", lecz wkrótce rozrysuję wszystko dokladnie i zamieszczę na forum :)
Na dniach (byc moze jutro) wrzuce kilka fotek w Galerii oczek.
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-07-04, 21:11   

Trochę płytko warto zrobić miejsce 110-120cm będziesz miał większą pewność że ryby przetrwają zimę.
 
 
kris 
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 10
Skąd: okolice Kielc
Wysłany: 2006-07-04, 21:22   

Witam ! :wink:
Patrząc na Twój rysunek nasuwa mi się kilka uwag.:
- pod folię dałbym raczej podsypkę z przesianego piasku plus geowłókninę, wełnę mineralną lub inny materiał
-jeśli masz zamiar zimować ryby oczku zrobić głębsze oczko
- nie wiem jak będzie w przekroju całego oczka, ale pomyśl o zrobieniu większej ilości półek na rośliny o różnych głębokościach
-a te kamienie z lastrykiem i zaprawą , czy będziesz wykładał całą powierzchnię folii (oczka)? :?:

Pozdrawiam.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-05, 01:15   

Przy takiej szerokości i napowietrzaniu zimą ryby przezimuja bez problemu na 90 cm.
Ten żwir pod folią też mi się nie zbyt podoba - pomyśl o półce na około 50 cm - przydaje się :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-05, 10:00   

Dzieki za komentarze. Ale po kolei :)
Roman - 90 cm w zupelnosci wystarcza, ryby dobrze znosza zime i na wiosne sa w komplecie :)
Kris - do co glebokosci j.w., zwir doskonale sprawdza sie jako podsypka - zero przeciekow , uszkodzen folii itp, ogolnie jest OK.

Ponizej zamieszczam rozszerzony i uaktualniony rysunek oczka (proszę moderatora o usunięcie z pierwszego posta stary rysunek gdyz nie zdarzylem go edytowac;) ) a Was prosze o sugestie jak i gdzie "dołożyc" półki. Pozycja "5" na rysunku jest jednoczesnie półką (jedyną jaka mam w oczku :oops: ) . 1-4 to kaskada.

Fotka : moje oczko wodne

A to juz nowy poprawiony rysunek.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-05, 10:34   

Pompę umieściłbym w mniejszej części bo powstaje tu tak zwana martwa strefa zastoiskowa. Wówczas woda z całego oczka będzie się filtrować i natleniać.

Zawsze najlepiej umieszczać ją na przeciwległym końcu w stosunku do kaskady, wodospadu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-05, 11:33   

OK, dzieki za uwage o pompie, napewno ją zastosuje.
To oczko wedlug moich obliczen ma pojemnosc w granicach 14500 - 15500 litrow, jaka pompa (o jakiej mocy) sprawdzilaby sie w tym oczku? Co sugerujecie, bo obecna nie dosc ze czesto sie psuje to jest za slaba.
 
 
 
Joanna 
Początkujący


Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 49
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-07-05, 20:17   

A jakie masz rośliny bezpośrednio pod kaskadą? Na półce nr :?: Chyba niewiele gatunków wytrzymuje ciagłe chlapanie i ruchy wody?
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-07-05, 23:41   

jak nie masz półek to moze pomyśl zeby cos tam włozyc zeby uzysklac mniejsza głebokosc moze takie płyty
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-06, 01:45   

kamel83 napisał/a:
To oczko wedlug moich obliczen ma pojemnosc w granicach 14500 - 15500 litrow, jaka pompa (o jakiej mocy) sprawdzilaby sie w tym oczku? Co sugerujecie, bo obecna nie dosc ze czesto sie psuje to jest za slaba.


Najlepsze rozwiązanie to Tetra OFX 7500

Bierze stosunkowo mało prądu w porównaniu do innych pomp tej wydajności, jest bardzo trwała i nie ma filtra wstępnego więc się nie zapycha - może przepompowywać nawet centymetrowe kamyki. Kosztuje sporo, ale w tym roku i tak cena mocno spadła.

Z tańszych to chyba Aquael

Aqua Jet PFN 7500
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-06, 07:07   

killer1558 napisał/a:
jak nie masz półek to moze pomyśl zeby cos tam włozyc zeby uzysklac mniejsza głebokosc moze takie płyty


Obawiam sie ze takie plyty zeszpeca oczko. Ale chyba po prostu domuruje do scianek pojedyncze polki na roznych wysokosciach i mysle ze bedzie OK. Nic innego nie przychodzi mi do glowy.

AurorA napisał/a:
Najlepsze rozwiązanie to Tetra OFX 7500

Bierze stosunkowo mało prądu w porównaniu do innych pomp tej wydajności, jest bardzo trwała i nie ma filtra wstępnego więc się nie zapycha - może przepompowywać nawet centymetrowe kamyki. Kosztuje sporo, ale w tym roku i tak cena mocno spadła.

Z tańszych to chyba Aquael
Aqua Jet PFN 7500


Tetra 7500 przerasta moje mozliwsoci finansowe, bardziej sklanialbym sie ku Aquael. Ale mam jeszcze troche czasu do soboty zeby podjac decyzje ;)
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny