wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Doradźcie jak mam zmodyfikować oczko by było dobrze
Autor Wiadomość
arek_90 
Nowy


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2011-03-17, 19:03   Doradźcie jak mam zmodyfikować oczko by było dobrze

Witajcie,
Mam ogromną prośbę do osób które znają się na konstruowaniu oczek wodnych. W tamtym roku zrobiłem sobie je przed domem ale mam świadomość, że jest do poprawy. Poniżej podaje linki byście widzieli jak to wygląda. Na początku dodam, że mam tam rośliny oraz kolorowe rybki. Problem z tym oczkiem to taki, że woda jest zielona. Mam w nim takie urządzenia jak: filtr mechaniczny, lampa UV, napowierzacz i pompę wodną ale to nie pomaga. Doradźcie mi co zrobić by woda miała normalny kolor? Powinienem może wymienić wodę czy coś? Powinienem też chyba posadzić tam jakieś drzewka by był cień- prawda? Powiedzcie mi jakie były by najlepsze tak by oczywiście liście tam nie wpadały. Z góry dziękuję.

Linki z wyglądem oczka:
http://zapodaj.net/c1d041310cb6.jpg.html
http://zapodaj.net/e110df8101d7.jpg.html
 
 
Damiano 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 157
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-03-17, 19:38   

wsadzisz kilka roślinek i będzie super fajny taki okrągły kształt podoba mi się:)
_________________
Pij mleko będziesz wielki
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-03-17, 20:44   

Szczawiowa niemalże wzorcowa ;)

Napisz ile masz tej wody i jaki do tego konkretnie filtr i pompę. Czy działają non stop z lampą UV? Ile ryb i jakich?
Na pierwszy rzut oka to roślin widzę tam dwie sztuki a to zdecydowanie za mało. Jak nie czytałeś jeszcze to poczytaj tematy o walce z glonami - dowiesz się, że najlepszy sposób na zieloną wodę to odpowiednia ilość roślin w oczku. I jakie rośliny najlepiej pomagają w walce z glonami.

Witaj na naszym forumie ;) :piwko:
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-03-17, 21:33   

Co do filtra też jest prawdopodobnie za mały do objętości oczka. Wody bym nie wymieniał tylko filtrował a roślin posadź 10 x więcej bo bez nich to ani rusz
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez Elendil 2011-03-17, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
arek_90 
Nowy


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2011-03-17, 21:36   

nie jestem w stanie powiedzieć konkretnie ile tam jest wody, jest tam kilka poziomów głębokości- od 40cm do 210cm. Filtr i pompka są wystarczające bo wg danych producenta są to odpowiednie urządzenia do oczek o pojemności 15000l wody a u mnie więcej niż tyle to nie będzie. Urządzenia te działają nom stop (jeszcze ich nie ma bo były wyjęte na zimę, ale w sobotę je zamontuję spowrotem). Ryb jest 25. Zdjęcia robiłem dziś i dlatego roślin nie ma. Donic w wodzie jest 6 z różnymi roślinami, więc jak na wiosnę zaczną rosnąć to pół oczka będzie niewidoczne. Ta zielona woda to może być też efektem zbyt dużego nasłonecznienia prawda? Powinienem posadzić jakieś drzewka by dawały cień w gorące letnie dni? Skoro ta woda już jest zielona to czy da się ją przywrócić do normalnego stanu? a może trzeba ją wymienić?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-03-17, 21:41   

Nie wymieniaj wody, jak masz lampe uv to z zielona wodą powinna sobie poradzić szybko.
Jakby były kłopoty to daj algorem, wodę oczyści szybko ale to rozwiązanie na krótka metę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-03-17, 21:52   

Zacienić oczko to mogą Ci rośliny - lilie i jakieś pływające. U mnie też jakiegoś specjalnego cienia nie mam a problemów z glonami planktonowymi brak.
6 roślin to mało....

Obawiam się też, że możesz mieć za mocną pompę, bo na oko to oczko może mieć w porywach do 8m3. Przy zbyt szybkim przepływie filtr a szczególnie lampa mogą nie spełniać swojej roli w 100%.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
arek_90 
Nowy


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2011-03-17, 22:14   

ok, więc muszę pomnożyć roślinki. Teraz mam tam lilie i grążele w donicach. Powiedzcie mi kiedy mogę je poprzesadzać do nowych donic? Tzn chce je pozaszczepiać i do nowych donic. Kiedy powinienem to zrobić?
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-17, 22:22   

Przesadzaj je w kwietniu ponieważ jest jeszcze zimno. Niedługo ma się ocieplić więc powinno wszystko ruszyć powoli.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-03-17, 22:28   

Brakuje Ci przede wszystkim roślin strefy płytkiej i bagiennej
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-03-18, 00:05   

No i pływające- rogatek a latem pistia, hiacynt- one migiem oczyszczą wodę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
arek_90 
Nowy


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 7
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2011-03-18, 09:20   

tzn mam w oczku jeszcze trochę tataraku i irysa wodnego. Zrobię tak jak radzicie, na początku kwietnia (lub końcówka marca jeżeli będzie ciepło) pozaszczepiam rośliny do nowych donic. AurorA dzięki za info co do tych czyszczących wodę- powiedz mi jeszcze gdzie mogę takie nabyć i w jaki sposób mam je umieścić w wodzie? Wsadza się je do donic? Czy pływają luźno? Jaki jeszcze radzicie rośliny do oczka? Piszcie od razu gdzie mogę je nabyć :)
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-03-18, 09:26   

o roślinach pływających http://oczkowodne.net/flora2.php

na forum jest też masa informacja, a zakupy możesz robić w sklepie u Aurory http://sklep.oczkowodne.net/ albo w Hydroflorze http://www.rosliny-wodne.pl/ u innego naszego forumowicza. Dwa pewne, sprawdzone osobiście źródła :good:
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-03-18, 21:38   

arek_90 napisał/a:
AurorA dzięki za info co do tych czyszczących wodę- powiedz mi jeszcze gdzie mogę takie nabyć i w jaki sposób mam je umieścić w wodzie? Wsadza się je do donic? Czy pływają luźno?


Cały numer oczyszczania wody polega właśnie na tym by pływały luzem - wtedy nie czerpią z podłoża a oczyszczają wodę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-20, 00:38   

Arek90, pamiętasz może, od kiedy pracuje lampa UV, a mówiąc dokładniej ile godzin już przepracowała. Bo nie wiem czy wiesz, ale żarniki tych lamp mają ograniczoną ilość godzin pracy. Po tym czasie lampy świecą, lecz nie spełniają już swoich zadań. Większość lamp ma ten czas wyliczony na ok 8000 gódź. to jest ok 2 sezonów świecenia.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny