wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chore ryby różnych gatunków
Autor Wiadomość
fenix66 
Nowy


Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 1
Skąd: bielsko-biała
Wysłany: 2011-03-14, 15:40   Chore ryby różnych gatunków

Witam

Moje oczko ma już 6 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów z chorymi rybkami.
Przez ten czas ryby zdążyły już osiągnąć spore rozmiary a ostatniej jesieni zaczęły się problemy.Pierwsze zaczęły padać Koi, żadnych widocznych objawów na rybach nie było widać, zaczynały pływać samotnie , później osłabienie, przewracały się na bok i leżały na dnie a w końcu padały, padło mi tak kilka sztuk Koi.Teraz jak zeszły lody znowu zaczął się problem, padają i Koi i karasie, te ryby które jeszcze pływają i są żywotne mają taki jakby nalot śluzowaty jasno szary.Nie puszek jak przy pleśniawce ale jakby taki mleczny śluz głównie w górnej części głowy i grzbietu. Co to może być? Jestem już kompletnie załamany bo liczę się z tym że wszystkie mogą paść.Dodam jeszcze ,że mam kilka kleni w oczku i one też to mają, na jesiotrach nie zauważyłem.Żadne nowe ryby nie były wpuszczane do oczka.







Dzisiaj będę miał taki duży zbiornik 1000l , czy jest sens te ryby przenosić , podgrzać wodę i leczyć ?

Jestem już kompletnie zdruzgotany , straciłem 7 karpi Koi 3-5kg i kilkanaście dużych karasi.
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2011-03-14, 16:55   

Wiele ludzi myśli, że można z tekstu uzyskać odpowiedź, ale na prawdę...

NAJLEPIEJ POKAZAĆ ZDJĘCIA ;) Tak możemy tworzyć teorie spiskowe i w końcu zrobić to co uważasz za słuszne bez naszej pomocy. To, że ryba ma mleczny śluz, więcej go produkuję (wiszące kłaczki) czy znajduję się na niej biały nalot nie jednoznacznie nie określi danej choroby.

Zdjęcia, zdjęcia, najlepiej martwe w wodzie bo np. dla mnie jest w wielu przypadkach łatwiej rozróżnić daną chorobę.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2011-03-14, 20:02   

fenix66 napisał/a:
podgrzać wodę i leczyć ?

Przenies do zbiornika , woda normalna z kranu tak zeby miala max z 10 stopni
i dodaj bakteri do wody no i napowietrzaj plus filterek - u mnie dziala nic nie padlo (odpukac) do pokarmu dodaje witaminy takie w plynie polewajac granulki
trzymym kciuki bo ryby masz piekne :)

[ Dodano: 2011-03-14, 21:11 ]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chilodonelloza
mysle ze to dolega kojakom -leczymy nadmanganianem potasu 1.5 gm na 1000 l
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-03-14, 21:28   

fenix66 napisał/a:
Teraz jak zeszły lody znowu zaczął się problem, padają i Koi i karasie, te ryby które jeszcze pływają i są żywotne mają taki jakby nalot śluzowaty jasno szary.Nie puszek jak przy pleśniawce ale jakby taki mleczny śluz głównie w górnej części głowy i grzbietu. Co to może być?


Te objawy nie wyglądają na coś nieuleczalnego. Lecz! Dodaj jakiś lek uniwersalny typu FMC.
Bakterie i tak lek by zabił. I nie karm.
Jak oczko nie jest duże to w oczku albo odłów i w akwa ale bez podgrzewania.

Piękne te koi na zdjęciach , naprawdę szkoda ryb.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 09:12   

Jedyne co pomoże w takich sytuacjach to przesłanie martwej i zamrożonej ryby do badań weterynaryjnych (Instytut Wet. lub Zakład Higieny Wet.) lub wezwanie lek wet znającego się na chorobach ryb. Troche to kosztuje, ale nikt inny nie postawi własciwej diagnozy i nie zaleci odpowiednich leków.
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2011-03-15, 11:23   

Naprawdę żal :(( przy takich rybkach musiał byś faktycznie zainwestować i wysłać do analizy a puk co to myślę tak jak poprzednicy wyłowić KOI i do zbiornika dobrze natlenianego /wskazany był by filtr/ FMC i w miarę możliwości jak masz gdzie wstawić zbiornik żeby woda nagrzała się samoistnie powyżej 15C takie terazniejsze działanie. Trzymam kciuki !
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-03-15, 20:59   

Jedno jest pewne, nie ma na co czekać. Jak masz dodatkowy zbiornik to wyławiaj jak najszybciej.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Maciek D. 
Nowy


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-03-15, 22:21   

Witam !
Objawy występujące u twoich ryb najbardziej pasują mi do kostiozy choroby wywołanej przez wiciowce Ichthybodo necator. Oczywiście przyczyna może być inna, ale tego nie dowiesz się bez badań ichtiopatologicznych. Jak będziesz zainteresowany takimi badaniami to proszę o informacje na pw. Do takich badań należy oddać rybę żywą najlepiej z charakterystycznymi objawami - wiciowce Ichthybodo necator opuszczają rybę w 15 minut po jej uśmierceniu.
Do leczenia kostiozy można np. zastosować roztwór soli kuchennej niejodowanej w dawce 100g/10 l wody kąpiel przez 15 minut.
_________________
Pozdrawiam
Maciek Dragan
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny