wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prostokątne oczko przy murze
Autor Wiadomość
Tuzem 
Nowy



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: w-wa
Wysłany: 2011-02-05, 02:44   

JAREK G napisał/a:
Tuzem napisał/a:
Ok, to dobry pomysł, po pół metra na strefę bagienną z każdej strony
Nie rób z dwóch stron strefy bagiennej z jednej strony zrób półę na lilię na głębokości około 70cm.

Widzę ze moje rodzinne miasto gzie na Bałtyku i Poraju pierwsze ryby łapałem dość mocno się tu udziela. A w Częstochowie w 99roku tuż przed wyjazdem zrobiłem piękne oczko. 2 na 3 metry, obły prostokąt. Pośrodku wkopana wanna. Głęboczka na przynajmniej metr dwadzieścia. Na jednym z krótszych boków kaskada czy mini wodospadzik z piaskowca i starych cegieł. Po drugiej stronie strefa bagienna. Od 11 lat trwa tam karasiowe życie. I oby tak dalej bo narybek wędruje do mnie ze świętego miasta.Dodam zdjęcia bo mam od mamy.


A teraz potrzebuję porad na temt oczek wzdłuż muru, wąskich a długich. Plan jest taki i przy nim pozostanę. Stawikowcy, jeżeli któryś z Was coś takiego robił to dajcie znać!!!

[ Dodano: 2011-02-05, 02:46 ]
AurorA napisał/a:
Jarek jak ty sobie wyobrażasz lilie w oczku o szerokości 60 cm bo ja sobie nie wyobrażam.
Na takie wymiary to tylko rośliny pływające.
Zresztą Tuzem napisał, że nie chodzi o klasyczne oczko a o zbiornik do przechowania żywca.

Wszystko da się zrobić. Żywce były w tytule, chodzi o stadko małych karasi... mogą być złote...
_________________
Chciałbym mieć staw!!!
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-02-05, 15:29   

Cytat:

Jarek jak ty sobie wyobrażasz lilie w oczku o szerokości 60 cm
Arek jak zrobi "oczko" szerokie 80 cm tak jak gdzieś tam Tuzem, pisał wcześniej to kwadrat o powierzchni 80cm x 80cm wystarczy na niezłą średnią lilie :) . Zbiornik bez lilii to :dupa:
Ps. Witam dawnego ziomala :piwko:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 16:36   

http://www.fotosik.pl/pok...984c8b671a.html
Coś takiego wkleił Paweł Woynowski w jednym z tematów. Oczywiście to oczko jest szersze od Twojego planowanego, ale miałbyś mniej więcej wizję jak miałoby to wyglądać.
Mi się wydaje, że przy szerokości 80 cm trzeba by się było mocno zastanawić w którym miejscu robić strefę bagienną.
Co powiesz na taką strefę przy murze, gdzie mógłbyś posadzić wyższe rośliny i nie przysłaniałyby widoku na oczko, i zrobić tak jak napisał Jarek strefę 80 na 80 cm na końcu tego rowu na np lilie, kaskada po drugiej stronie.

Niestety nie mogę zgrać na swój komp tego zdjecia, żeby Ci mniej więcej narysować jak to widzę.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-02-05, 19:43   

Vanka napisał/a:
Co powiesz na taką strefę przy murze


to kompletnie odpada- zbiornik tak wąski że każdy centymetr się liczy, strefy tylko na końcach a długie boki od razu na dno. Mozna dać w jednej strefie roślinki niskie a w drugiej wysokie w zależności od której strony pada słońce i wzrok oglądającego.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 20:08   

AurorA napisał/a:
zbiornik tak wąski że każdy centymetr się liczy

w sumie spróbowałam to sobie zwizualizować ;) no i muszę się zgodzić, że Arek ma racje. jedyne rozwiązanie, aby jakoś połączyć to z murem domu to przejscie ze strefy płytkiej, bagiennej nawet, w kamienisty "skalniak tuż przy samym murze.
obsada - w zależności nasłonecznienia, jak już Arek wspomniał.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny