wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe straty
Autor Wiadomość
zenx
Nowy


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 5
Skąd: Lubraniec
Wysłany: 2006-04-03, 12:14   

do strat doliczam jeszcze dwie tołpygi ok .25 cm . Za tydzien wezme wędke może uda mi sie cos złowić. Tak mysle ze ok 40% populacji zdechło.
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-04-03, 22:22   

U mnie jeszcze polowa oczka jest w lodzie ale jak narazie to wyłowiłem jedngo karasia,10 cierników i żaby.reszta chyba przezyła. :wink: :brawo:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-04, 07:32   

Pamiętacie, jak pisałem że przez przerębel widziałem martwego karasia na dnie... On żyje ! ! ! Wczoraj patrze do oczka, a on z innymi karasiami w stadku pływa... :)
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
eblues
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-04-04, 11:26   

eblues napisał/a:
U mnie niestety wszystko co mialem nie przezylo. To moj drugi rok jak mam oczko. W zeszlym roku wszystkie ryby przezyly wiec w tym roku bylem dobraj mysli ale niestety....

Poza tym woda w zimie spod przerebli cuchnela siarkowodorem. teraz juz nie smierdzi ale jest brazowo-zielona.
Co radzicie? Planuje wypompowac wode, wyczyscic dno i zaczac od nowa. Moze jedna jeszcze poczekac?

Poradzcie.


Witam
Woda klaruje sie. Napiszcie z wlasnego doswiadczenia czy powinienem wymienic wode?
Moze jednak zostawic dla rownowagi biologicznej? Wylowie wszystkie martwe zaby.
Sam nie wiem. Moje oczko ma 3-4 tys l, wiec duzego problemu z wymiana nie bedzie ale troche mi szkoda tego co ustalilo sie w ciagu ostatnich 2 lat.
Czy po takiej zimie gdy zdechly wszystkie ryby i zaby jest jakies ryzyko chorob?
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-04, 11:42   

eblues, jeżeli nie ma ryb i żab, to ja bym wyczyścił to oczko, ponownie napuścił wodu, wstawił rośliny, filtrował, tak ok. miesiąca i kupił ryby.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-04, 13:31   

tak dobrze piszesz Jacku sam tak bym zrobił :) ale ja musze jeszcze wyłozyć oczko nową folią potem zakkupie rośliny filtr pójdzie w róch a potem wpuści sie rybki :wink: ale jeszce mam trochę roboty przy rozbudowie pozostałości starego oczka
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-04-04, 20:15   

elbau, podmien 3/4 wody w oczku, zostawiajac 1/4 powinienes pozbierac "umarlaczki", jezeli masz rozrosniete rosliny to wystarczy je przeniesc do mniejszego oczka, wanny, kastry budowlanej lub po prostu na kolkach rozciagnac folie, nalac wody i wstawic rosliny, mozesz uzyc do tego celu na kilka dni najtanszej folii budowlanej. Zostawiajac czesc wody "zarazisz" powoli swieza wode ktora powinna szybciej dojrzec niz tworzyc calosc od nowa przez nastepne 3 miesiace .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-04, 21:37   

DAwid napisał/a:
ale ja musze jeszcze wyłozyć oczko nową folią potem zakkupie rośliny filtr pójdzie w róch a potem wpuści sie rybki :wink: ale jeszce mam trochę roboty przy rozbudowie pozostałości starego oczka


Dawid, z zarybianiem nowego oczka poczekaj do przyszłego roku, jiech rośliny dobrze się zadomowią. Sprawdzisz to wiosną przyszłego roku jak wydadzą nowe pędy i bedą dobrze rosły. Nie należy się śpieszyć z zarybianiem, oczko powinno dojrzeć bez ryb, łatwiej sobie poradzi później jak wpuścisz rybki. Roślinu za rok podwoją swoiją ilośc i dadzą radę glonom jak będzesz mał dodatkowo pozostałości po odchodzch ryb w oczku.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-04-04, 23:01   

Ja bym roku nie wytrzymał. Badając stężenie NO3 i NO2 oraz amoniaku można stwierdzić że już po około 2-3 tygodniach do oczka można wpuszczać pierwsze ryby. :peace:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-05, 13:53   

zauważyłem że najlepiej ryby nabywać jesienią, bo w sklepach wiosną widać dużo chorych ryb i praktycznie te co kupuje wiosną są słabe, chore i umierają. Kupiłem 4 lata temu karasia właśnie w jesieni i żyje do dziś, za sobą ma już 3 zimowania (w moim oczku).
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-04-05, 17:01   

JacekN8

ma racje na wiosne w skelpach wiekszosc ryb jest chora i tak predzej czy pózniej one zdechną.
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-05, 19:24   

AurorA napisał/a:
Ja bym roku nie wytrzymał. Badając stężenie NO3 i NO2 oraz amoniaku można stwierdzić że już po około 2-3 tygodniach do oczka można wpuszczać pierwsze ryby.

I właśnie w tym tkwi mój problem bo ja już sie nimoge doczekać wpuszczenia rybek :oops: najwyżej wpuszcze na początek małą ileość ok 4 tak dla radości (bo mi sie wyadaje że oczko bez rybek to niejest oczko)
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-05, 19:40   

Lub jeżeli komuś w twojej okolicy sie rozmnażały to możesz wpuścic narybek. Ja myśle nad drugim oczkiem dla okoni, bardzo lubie te ryby, ale to tylko marzenia.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-04-05, 21:58   

Witam

DAwid - spokojnie możesz po około 3 tygodniach od wlania świeżej wody wpuszczać ryby. Pamiętaj tylko, że najlepiej zarybiać oczko młodymi osobnikami - młode ryby o wiele łatwiej się aklimatyzują w nowych warunkach.
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
eblues
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-04-05, 23:03   

Michał napisał/a:
elbau, podmien 3/4 wody w oczku, zostawiajac 1/4 powinienes pozbierac "umarlaczki", jezeli masz rozrosniete rosliny to wystarczy je przeniesc do mniejszego oczka, wanny, kastry budowlanej lub po prostu na kolkach rozciagnac folie, nalac wody i wstawic rosliny, mozesz uzyc do tego celu na kilka dni najtanszej folii budowlanej. Zostawiajac czesc wody "zarazisz" powoli swieza wode ktora powinna szybciej dojrzec niz tworzyc calosc od nowa przez nastepne 3 miesiace .


Podoba mi sie ta rada. Szkoda by mi bylo mniejszej lub wiekszej rownowagi jaka osiagnalem przez 2 lata. Przy okazji wybralbym wszelkie resztki organiczne gnijace na dnie.
Obawiam sie ze ta pozostala woda moze byc jakos skazona.
Moze jednak moje obawy sa bezpodstawne?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny