wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dalie
Autor Wiadomość
gregorj 
Moderator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-27, 09:34   Dalie

Wczoraj przed południem odwiedziliśmy już stałego chyba naszego dostawcę\hodowcę co niektórych roślinek, pojechaliśmy obejrzeć kwitnące dalie, jak człek nie za bardzo miał do czynienia z ogrodnictwem na lekko większą skalę - to powiem Wam ... szok, jak się stanie na takim polu i zobaczy mnogość odmian i piękno tych kwiatów to dech zapiera , poniżej trochę fotek



to tylko ułamek z tego co tam było, poniżej jedna z ostatnio sprowadzonych przez nich odmian - kwiat o średnicy ponad 30 cm i wysokości ok 150


złożyliśmy zamówienie, oni przechowuję przez zimę, my odbieramy bulwy do sadzenia na wiosnę, płatność też na wiosnę - cena 3 zeta za bulwę gotową do sadzenia, mimo atrakcyjnej ceny, to szaleństwo tam na polu spowodowało dość okrągłą sumkę - a niech tam nie mogliśmy się oprzeć, a miejsca trochę przed domem nam się zrobiło po reorganizacji naszych pierwszych nasadzeń.
Żonka dostała w gratisie piękny bukiecik i trzy dalie wykopane od razu do posadzenia i jeszcze ładnie kwitnące z pąkami


"Bulwy należy wykopać na zimę. Wykopane wraz z grudką ziemi bulwy należy pozostawić na dzień na słońcu, potem przenieść do pomieszczenia. Po dziesięciu dniach otrząsnąć z ziemi, przyciąć krótko stare pędy, a roślinę odwrócić do góry nogami, by odpłynął nadmiar wody. Zanurzyć w roztworze środka grzybobójczego i ułożyć w płytkich skrzynkach na lekko wilgotnym torfie w chłodnym miejscu."
to mniej przyjemna konieczność przy uprawie tych kwiatów , ale cóż - jak ja mogę w zimnicę do oka wskakiwać - to i z tym damy radę.

Po liliowcach i daliach , w przyszłym roku jeszcze ich odwiedzimy jak będą kwitły irysy aaa podobno mają sporo pozycji medalowych

/dla zainteresowanych adresem hodowcy wiadomość na pw - okolice Jelcza/
_________________
gregor
OKO folia 12 tys l kaskada 9 rybek i x narybek
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-09-27, 14:55   

Dalie to ładne kwiaty, uprawiałem z 10 lat około 15 odmian, ale roboty przy nich tyle że w końcu wszystkie wylądowały na kompoście. Wykopywanie i sadzenia zajmuje bardzo dużo czasu, do tego trzeba mieć dużo miejsca w piwnicy na zimowanie i ogromny kompostownik (zawsze po pierwszych przymrozkach ścinałem minimum kilka czubatych taczek).
Bulwy rozrastają się szybko i szybko brakuje miejsca by je sadzić. Ja obdarowywałem co wiosna wszystkich sąsiadów i znajomych, a że nikt ich nie wykopywał na zimę co roku wiosna przychodzili po nowe.
Przy uprawie trzeba też pamiętać o bardzo obfitym nawożeniu, najlepiej organicznym oraz o dobrym oznaczaniu bulw na zimowanie bo wszytko się miesza jak jest więcej odmian.
Jednym słowem kwiaty ładne ale za dużo roboty jak dla mnie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
gregorj 
Moderator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-27, 21:22   

no na razie się zapaliłem, a najwięcej żonka , więc popatrzę jak sobie radzi - pomogę od czasu do czasu :-D , to nasza pierwsza przygoda z tymi kwiatkami, póki co mam nawet miejsce za działką na składowanie zielska gdzie mogę i palić i składować - taki kompostownik naturalny, z tego miejsca po zeszło rocznym paleniu zeschniętego i gałęzi, po odgarnięciu wierzchu, wybrałem prawie 2 taczki pięknego kompostu
_________________
gregor
OKO folia 12 tys l kaskada 9 rybek i x narybek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny