wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zielone oczko
Autor Wiadomość
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
  Wysłany: 2010-06-06, 13:10   Moje zielone oczko

Zdjęcia mojego oczka z 2007r do tej pory nie poradziłem sobie z zieloną wodą niedługo porobię nowe fotki to je wrzucę bo doszło parę rzeczy, dodam że oczko mam chyba od 2000 albo 2001r już dokładnie nie pamięta. Wodę wybierałem z niego w tamtym roku ale z tego co się doczytałem tutaj to niepotrzebnie.
 
 
kwiatulla 
Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 54
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2010-06-06, 13:58   

Oczko nawet nawet choć to nie moje klimaty, przydałoby sie trochę więcej fotek. OD jakiej strony rosną te drzewa bo jak widze to oczko masz w pełnym sloncu. To nie dziw sie ze woda jest zielona. Nie napisałeś nic jakich jest wymiarów czy masz filtr jakie rosliny. Ja mialem podobny problem z woda zielona jak zupa szczawiowa, ale chodzi u mnie filtr z lamapa UV plus posadziłem sporo roślinek i teraz również lilie które zacienia mi troche tafle wody i musze powiedzieć Ci ze staje sie ona coraz czyściejsza juz widzę dno a to juz cos.
Wiec napisz cos wiecej o oczku to może będziemy mogli coś Ci poradzić
 
 
AdrianJ 
Hobbysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 346
Skąd: łazy koło W-wy
Wysłany: 2010-06-06, 15:08   

Jka nie masz filtra to koniecznie musisz załatwi z UV jakie masz ryby i ile
_________________
akwarium 275l 30l 20l
oczko 21 tys. litrów
 
 
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
Wysłany: 2010-06-06, 15:29   

Zdjęcia robione przed chwilą






Drzewa rosną od strony: południowy wschód u sąsiada u mnie winogron od południowego zachodu gdy słonce znajdzie się w tych położeniach połowa oczka jest zasłonięta przez drzewa a w południe niestety nie. Co do roślin nie mam żadnych podwodny ale jak tylko woda w rzece się oczyści poprzynoszę trochę ich , co do filtra budowałem go sam i niestety woda z niego leci zielona czyściejsza niż w oczku ale zielona, filtr chodzi od wczoraj miałem go wcześniej ale wtedy nie chodził cały czas, wczoraj go wyczyściłem i podłączyłem. Co do wymiarów to oczko w najwęższym miejscu ma około 3m -3,20m a w najszerszym pewnie coś koło 4 metra długość około 7 metrów głębokość od 80cm do 100cm, ściany w oczku pionowe myślę że jest około 18000 do 25000litrów wody w nim, ryby mi się wytarły jest pełno mały co do dużych to 3 karpie od 30cm do 40cm parę płotek około 15, wzdręg też około 15, bąków po 15-20cm z 10 sztuk, jeden lin z 20cm oprócz karpi to resztę podaje tak na oko a co do małych to bączków i karpi pełnouskich około 100 takich po 4cm dużo kiełbi i całe stada rybek od 1cm do 2cm małe liny do 5cm i jedną minogę niestety.
Miałem kiedyś na początku raka żył przez 2 albo 3 lat i znikł teraz po napuszczeniu wydry do rzek raki znikły i nie mogę nigdzie ich znaleźć a są to bardzo porzyteczne stworzenia zjadają zdechłe ryby z dna co sam widziałem na pewnym jeziorze.

W najbliższym czasie planuję kupić torf albo go gdzieś ukopać i wrzucić go do oczka może coś pomoże.
Ostatnio zmieniony przez Kawas 2010-06-06, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafalzd 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2010-06-06, 15:32   

Hej ,
ja u siebie tez miałem zieloną wodę w oczku, sytuacja zmieniła się gdy przeczytałem tu, w jednym z postów, aby zastosować kwaśny torf, teraz mam wodę przezroczysta, to jedna z możliwości,(możne zrób wkład z torfu do filtra?)
kolejna to posadzenie większej ilości roślin,
wykorzystaj strumień który idzie od filtra, posadź tam rośliny, które w naturalny sposób będą czyściły wodę
 
 
kwiatulla 
Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 54
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2010-06-06, 15:49   

Za duzo ryb i za mało roślin do ilości rybek. Nie jestem za tym aby mieszać ryby do oczek z normalnymi . Odłowiłbym plotki ,wzdręgi i zdecydował sie tylko na koi lub karasie ozdobne lub orfy. Posadź trochę więcej lilii aby zacienić tafle wody i wiecej roslin jak woda caly czas będzie zielona może warto postawić na lampe UV. Ale według mnie masz za dużo ryb dlatego masz problemy z woda.
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2010-06-06, 15:54   

Może trochę ogranicz obsadę ryb w zbiorniku. Ja mam też 26m3 wody w pełnym słońcu ale lampa UV +filtr + napowietrzanie wody i dużo lilii sprawia że woda jest czysta.

http://www.fotosik.pl/pok...af22e74fde.html
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
AdrianJ 
Hobbysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 346
Skąd: łazy koło W-wy
Wysłany: 2010-06-06, 15:56   

Co to za pojemnik na ostatniej focie taka siatka
_________________
akwarium 275l 30l 20l
oczko 21 tys. litrów
 
 
Kamil_86 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 26
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2010-06-06, 16:14   

witam, miałem kiedyś ten sam problem... przez kilka lat panowania oczka woda była identyczna jak Twoja..- i miałem podobne przerybienie jak Ty. Konieczna jest redukcja obsady myślę , że grubo ponad połowę ryb bym odłowił..I koniecznie roślinność podwodna, ale myślę, że w takiej zupie jak obecnie ciężko jej będzie wystartować, więc konieczny torf, a w ostateczności po redukcji obsady nawet spora podmiana wody.. :good:
_________________
oczko wodne ponad 6m3


pozdrawiam
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-06-06, 16:16   

Nigdy nie miałem filtra, lampy , a tym bardziej torfu , słomy czy jakiś tam szyszek i innych wynalazków i nadal tego nie mam a wodę mam czystą :)
Każdemu nowemu na forum radzę:
1.Czytać forum
2.Przeczytać jeszcze raz.
3.Pozbyć się nadmiaru ryb
4.Zasadzić roślin ile się da
5.Cierpliwie czekać na osiągnięcie równowagi biologicznej.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
Wysłany: 2010-06-06, 18:05   

kwiatulla napisał/a:
Za duzo ryb i za mało roślin do ilości rybek. Nie jestem za tym aby mieszać ryby do oczek z normalnymi . Odłowiłbym plotki ,wzdręgi i zdecydował sie tylko na koi lub karasie ozdobne lub orfy. Posadź trochę więcej lilii aby zacienić tafle wody i wiecej roslin jak woda caly czas będzie zielona może warto postawić na lampe UV. Ale według mnie masz za dużo ryb dlatego masz problemy z woda.


Nie mam ryb do oczek tylko zwykłe karpie 3 duże, normalne hodowlane ,a te mniejsze karpie są pełnouskie a nie koi, nie kupie ozdobnych ryb ponieważ wcześniej miałem również szczupaki i 2 sumy prawdziwe więc takie ryby od razu zostały by zjedzone co do ilości ryb to i może jest ich za dużo ale w tamtym roku miałem z 20 ryb( jak wodę wybrałem to je policzyłem) i też woda była taka sama jak jest teraz.
Co do tej siatki ojciec trzyma tam żywce.
Teraz co do lamp i innych wynalazków nie mam zamiaru nic kupować bo nie mam na to kasy. Z tego co tu wyczytałem to rośliny podwodne i torf zastosuję w najbliższym czasie i poczekam na efekty może pomoże mi to pozbyć się glonów.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-06-06, 23:08   

Spróbuj zastosować trigger 3.Jest to biopreparat do stawów i oczek wodnych. Ja po ostatnich opadach wprawdzie nie miałam wody zielonej,ale była od kilku tygodni bardzo mętna i nieprzejrzysta. Roslin mam bardzo dużo, filtr korzeniowo glebowy obsadzony kosaćcami,kaczeńcami oraz bagienko przy oczku obsadzone również kosaćcami, bobrkiem i innymi Filtr mechaniczny.Pomimo, to nie mogłam sobie poradzić z tą przejrzystością, a więc jak to sie mówi 'rzutem na taśmę" postanowiłam spróbować triggera. W końcu to ryzykowałam tylko 43 zł z wysyłka. Kupiłam w sklepie na necie. Dałam 4 saszetki ( oczko nie duże) i o dziwo po 4 dniach ogladam dno oczka i wszystkie ryby w całej krasie. Ponieważ nie wierzę w cuda, to nie widzę innej przyczyny, jak działanie bakterii zawartych w triggerze Poza tym tak jak radza koledzy dosadź roslin gdzie tylko sie da, pozbądż się cześci ryb i pozwól oczku dojrzeć, nie wymieniając wody.
 
 
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
Wysłany: 2010-06-07, 09:58   

Ok Tiggera też w tamtym roku sypałem i nie pomogło nic całe duże pudełko wysypałem , a jeszcze co do tej lampy uv to znalazłem tu na forum jak ją samemu zrobić , jak może uda mi się tą świetlówkę załatwić to będę ją robić. Dziękuje wam za rady :piwko: teraz trza się wziąć do roboty, oczywiście wszystko później opisze teraz pierwsze co to pytam się znajomego czy by mi tą świetlówkę załatwi i jak teren u mnie się osuszy to ruszam w poszukiwaniu torfu i roślin do oczka :)
 
 
Broxmir 
Początkujący


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 10
Skąd: Okolice Leszna
Wysłany: 2012-12-20, 14:35   

Ja osobiscie radze wpuscic kilka malz na poczatek, sa niesamowite jesli chodzi o filtracje zielonej wody. Zrob sobie test wiosna, napelnij wiadro 10l zielona woda, wpusc tam jedna 10cm malze i zoboczysz ze po 15-20 min woda bedzie zupelnie czysta. Najtanszy filtrator na swiecie. :-D Najlepiej to poczytaj sobie na forum o malzach :)
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2012-12-20, 17:52   

Broxmir, wybacz ale jakoś nie chce mi się wierzyć w te umiejętności czyszczące małży.
Najlepszym sprawdzonym sposobem są niezliczone ilości roślin. nie ma lepszych ,, oczyszczaczy''.
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny