wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne pana K.
Autor Wiadomość
Broxmir 
Początkujący


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 10
Skąd: Okolice Leszna
Wysłany: 2012-12-23, 00:33   Oczko wodne pana K.

A oto moje oczko wodne które ma mniej więcej 30m3. Było kopane własnoręcznie w glinie, trochę kilofem gdy glina była zbyt sucha i twarda, a trochę łopatą gdy glina była mokra i się przylepiała do szpadla. Warunki nie były proste :) Część wykopanej gliny trafiała w Południowo-Wschodni róg działki z której powstała lekka górka na której rosną teraz iglaki (na lewo od kominka, widać na jednym ze zdjęć), a część była wywożoną przed działkę taczka ze strasznie wąskim kółkiem które wolało jechać częściowo w ziemi zamiast po niej :) A później była ta glina wrzucana była na naczepę, dalsze jej losy są mi nieznane :)
A efekt tych mozolnych prac jest taki, ale zanim pokaże zdjęcia to jeszcze wypadało by napisać ze ja miałem mały wkład w samym kopaniu oczka, ale starałem się pomagać na inne sposoby mojemu tacie tacie i starszemu bratu, np jadąc do kolegi w coś pograć, np. w piłkę:P Miałem wtedy bodajże 12-13 lat :) A było to 8 lat temu :) Ponieważ glownie ja sie opiekuje ta sadzawka odkad tylko pojawila sie tam woda (5lat, teraz szosty minie wiosna), smiem twierdzic ze to moja sadzawka :) , choc tak naprawde jest ona wszystkich, piszac wszystkich nie mam namysli was tylko tych ktorzy mieszkaja w domu. :P

Napoczatku dodam aktualne zdjecia z zimy, a pozniej postaram sie dodac inne z wiosny i lata, musze je tylko znalezc na kompie, dysk twardy jest dosc duzy i nie jest to latwe zwlaszcza gdy nazwy zdjec nie maja porzadnych nazw :)

Wieksza czesc oczka, nie jestem pewien jej powirzchni ale chyba 4x5. Zmierze to napisze dokladniej. Wszedzie na okolo sa polki po 25cm wody, sa jeszcze 2 glebsze chyba 50 i 75 cm glebokosci, najblizej miejsca z ktorwgo byly robione zdjecia.


Tu mniejsza czesc, polka wszedzie na okolo, 25cm glebokosci a szerokosc sie wacha od30cm do 60cm. Lilia na srodku.





Dwa nastepne to zdjecia dosc drastyczne po z bardzo bardzo niemrawym karpiem, smiem twierdzic ze skutym lodem, jest to pierwsza ofiara od 5 lat, a winien wszystkiemu byl sprzedawca ktory mi sprzedal tego karpia w oplakanym stanie, za zlamana pletwa i rana na boku, wylawiany byl siecia, na stawie hodowlanym w pazdzierniku.



Wszelkie prawa zastrzezone :P

A obsada ryb to:
14 karpi - 1 zmarzluch = 13, 10 powyzej 40cm i 3 z pazdziernika kroczki. Swoja droga ciekawe czy moge zlozyc na tego karpia reklamacje,
3 lub 4 liny, mam nadzieje ze znajda swoja milosc i beda z tego mlode na wiosne :)
z 8 okoni okolo 28-30cm + okolo 30-40 sztuk 1,5 letniego narybku mial gdzies po 8cm w lipcu, nie mam pojecia z jak sie mogl uchowac ten narybek przy takiej obsadzie okoniowej.
Uchowal sie takze narybek wzdregi i chyba plotki, ciezko rozroznic gdy rybki plywaja w tepie sardynek i sie non-stop mieszaja.
Podczas moich letnich polowow na wedke zlapalem w oczku leszcza ktory mial ponad 32 cm dlugosci. Pochodzil on z jeziora, przewiozlem go we wiadrze wraz z innymi rybami, mial on 15cm, 2 lata temu, myslalem ze wszystkie leszcze i krapie mi zdechly poniewaz nie przezywaly zbyt dobrze transportu. A tu taka niespodzianka :)
Sporo plotek i wzdreg, a pozatym to jeszcze mam malze. :)
Ostatnio zmieniony przez Artur 2012-12-23, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-12-23, 12:11   

Na poczatek witam nowego oczkomaniaka ;)
Przydało by sie żebyś,poszperal po tym dysku i znalazł zdjecia z pory letniej.Ładny kawałek wody,ale z tego co napisałeś rozumię,ze w najgłebszym miejscu masz 75cm jest to zdecydowanie za mało zeby trzymac Karpie i okonie,a nawet liny i płotki.Jak na te wymiary i głębokosc to 30m3napewno nie ma,no chyba ,ze licznik wody tak wykazal to moze ale z obliczen w życiu tyle nie wyjdzie.
Czekamy na zdjecia ;) ;)

Pozdrawiam
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
Broxmir 
Początkujący


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 10
Skąd: Okolice Leszna
Wysłany: 2012-12-23, 15:33   

Glebokosc wody to okolo 1.5-1.6m, a te glebokosci ktore podalem to sa glebokosci polek na rosliny :)
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-12-23, 21:21   

Nie kupuj karpi ze stawów chodowlanych, oni te ryby strasznie masakrują,podczas połowów siecią,sortowania,i przechowywania w magazynach wodnych widać to gdzieś po upływie ok. 2 tygodni .... jak takie kupowałem to śmiertelność ryby ok 80 %
najlepsze są ryby świeżo złowione na wędkę ,przeżywalność 100 % :piwko:
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Broxmir 
Początkujący


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 10
Skąd: Okolice Leszna
Wysłany: 2012-12-23, 22:31   

U mnie wszystkie karpie i liny byly ze stawu hodowlanego i wszystkie oprocz tego przezyly :) Co do karpi to 10u sztukom leci juz 2 rok w moim oczku. W sierpniu, po roku bycia w mojej sadzawce niektore osiagnely nawet 70dkg, a byly wpuszczane jako male kroczki :) Mam nadzieje ze do nastepnego sierpnia beda mialy 2xtyle :)
U mnie prawie ze kazda ryba ktora jest w oczku ma swoja kartoteke, sprawdzam jak szybko rosna rybki, dlugosciowo i wagowo. Np moj okon ktory byl wpuszczony jako pierwszy do oczka urosl po pierwszym roku z 15cm na 26cm :) teraz jest juz 3 rok ale skubanca nie moge wylowic juz bo mu teraz inne ofiary chodza po glowie niz dzdzownice :)
Moje liny przybieraja srednio 250g na rok, chyba nie jest najgorzej, wyczytalem ze lin w idealnych warunkach potrafi przybrac max. 300g rocznie.

Musze skabinowac na lato taka siatke do ktorej ryba moze wplynac a wyplynac juz nie, bo lapanie ryb nawet na najdelikatniejszy sprzet to jest zawsze ryzyko ze rybka za gleboko wezmie haczyk i juz sie go nie wyciagnie. Do tej pory uzywalem haczyka chyba 12 bez zabka ktory utrudnia wyciaganie go z paszczy ryby :) Do tego mam jeszcze okonie ktore lubia gleboko polykac, a co gorsza mogl bym o folie zachaczyc i spowodowac dziure.
Jak sie nazywa taka siatka i gdzie mozna cos takiego kupic?

Staram sie byc jaknajdelikatniejszy wobec moich rybek gdy przychodzi do ich lapania, nie zacinam prawie wcale, haczyk maly i bez zabka, a rybki lapie tylko w sierpniu w ramach kartoteki :)
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-12-24, 13:50   

czym karmisz??
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
Broxmir 
Początkujący


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 10
Skąd: Okolice Leszna
Wysłany: 2012-12-28, 21:39   

Nie dokarmiam ryb, w wodzie plywa tyle roznych zeczy ze nie musze ich dokarmiac, a rybki sa grubiuskie jak beczki. Czasami zucam male kawalki chleba na powierzchnie wody aby poobserwowac jak rybki jedza, ale sa to bardzo nieznacznee ilosci w ciagu tygodnia, max 2 kromki, oczywiscie mowie o sezonie wiosenno letnim :)
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-28, 21:49   

Broxmir napisał/a:
Czasami zucam male kawalki chleba na powierzchnie wody aby poobserwowac jak rybki jedza, ale sa to bardzo nieznacznee ilosci w ciagu tygodnia, max 2 kromki, oczywiscie mowie o sezonie wiosenno letnim :)


:brawo:
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2012-12-28, 22:14   

nie no nie mogę powstrzymać się od komentarza. Po co karmisz ryby chlebem? To jest najgorsze co może być. Nie dość że nie wpływa to pozytywnie na zdrowie rybek to jeszcze brudzi Ci wodę. Lepiej dżdżownice im dawaj. Wiem co mówię bo posiadam parę rybek krajowych. Karpie, liny , karasie, tołpygi, płocie , klenie , oknonie. Oczko całkiem ładnie się prezentuje . :brawo: zastanów się czy nie warto by było wpuścić tam kilka sztuk koi. Albo choć euro koi.
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny