wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak sie pozbyć szczupaka ze stawu?
Autor Wiadomość
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-07-30, 12:27   

Widocznie zależy to jeszcze od przynęty, im bardziej naturalna albo udziwniona tym większe będzie prawdopodobieństwo. Gdy jest najedzony często uderza w przynętę z zamkniętym pyskiem.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Dancio 
Początkujący



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 20
Skąd: .... Opolskie.....
Wysłany: 2010-07-30, 12:29   

kolego złapałem niejednego szczupaka i przy 70% zawsze miał coś w żołądku.Nawet szczupaka.Jak chcesz złapać na spina to musisz eksperymentować z przynętami kolorami wielkośćią prowadzeniem przynęty.szczupły to żarłoczna ryba
_________________
Pozdro for all
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-30, 14:37   

Jeśli nie idzie Ci na spinning, to najprościej spróbować z samołówką na martwą rybkę, albo filet np. z makreli.
 
 
twardy82 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-30, 16:20   

Witam

Jeśli inne sposoby zawiodą , a będzie potrzebna eliminacja kilku - kilkudziesięciu większych ryb ,,,
myślę ze jestem w stanie pomoc . 2 główne warunki umożliwiające mi działanie to czysta woda oraz rozsądna odległość od Krakowa ! Reszta do dogadania indywidualnie , jeśli ktoś będzie chętny proszę pisać na priv .
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-07-30, 16:26   

twardy82 napisał/a:
Witam

Jeśli inne sposoby zawiodą , a będzie potrzebna eliminacja kilku - kilkudziesięciu większych ryb ,,,
myślę ze jestem w stanie pomoc . 2 główne warunki umożliwiające mi działanie to czysta woda oraz rozsądna odległość od Krakowa ! Reszta do dogadania indywidualnie , jeśli ktoś będzie chętny proszę pisać na priv .

Kusza??
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
twardy82 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-31, 07:20   

Tak kusza .
 
 
 
Dancio 
Początkujący



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 20
Skąd: .... Opolskie.....
Wysłany: 2010-07-31, 21:17   

Najlepiej już jak chcesz go wyłowić do na spina,odhaczyć delikatnie i wpóścić do wody[innej] jeżeli nie ma 50cm.
_________________
Pozdro for all
Ostatnio zmieniony przez ontario_ab 2010-08-06, 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
twardy82 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-05, 17:13   

Uważam , że w sytuacji gdy musimy zlikwidować konkretne ryby (i mamy zamiar je przy okazji zjeść ) ,, kusza jest bardzo dobrym rozwiązaniem . Działając w ten sposób mamy możliwość wybrania konkretnych egzemplarzy i nie musimy wyciągać i męczyć innych ryb .

Wiem , kusza niektórym może wydawać się drastyczna ale tak do końca nie jest .
Używana przez doświadczona osobę kończy rybie życie szybciej i bardziej humanitarnie niż np.
wyławianie na wędkę . Wygląda brutalnie w porównaniu do wędki ale ryba często cierpi bardziej z powodu długiego holu niż strzału w głowę ..... to długi temat i potrafił być ciągnięty godzinami przez wędkarzy i łowców a nie o to tutaj chodzi !
Dodam , że lubię wędkować jak i strzelać więc nie jestem zatwardziałym zwolennikiem 1 ze stron ! Każda ma swoje + i - ale nie zgodzę się , że kusza to drastyczna metoda a połów wędką to sama przyjemność dla rybki !
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-08-05, 21:29   

Ja z mojego ichtiologicznego punktu widzenia powiem, że jeśli nie trafi się bezpośrednio w mózg (bardzo mały) to ryba będzie cierpiała i to bardzo.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
twardy82 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-05, 21:47   

Dodał bym jeszcze trafienie w kręgosłup tuż przy czaszce ( dekapitacja ) .
Natomiast ryby trafione w inne miejsca dobija się szybko nożem lub szpikulcem w mózg.
 
 
 
kocich 
Nowy


Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: włocławek
Wysłany: 2010-08-10, 23:01   

dziś widziałem 3 małe szczupaczki nad brzegiem
 
 
twardy82 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-13, 13:49   

Kocich a co z dużymi ? Udało Ci się wyłapać ???
 
 
 
Namor 
Nowy


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-15, 12:20   

miałem ten sam problem. Próbowałem wszystkich metod. Żywiec, spining, żak z karasiem w roli przynenty. Wczoraj pozbyłem się szczupaka. Został mi jeszcze jeden. Ale ten jeszcze parę lat mam nadzieję popływa. Poradziłem sobie po prostu siecią z bazaru taką za trzydzieści. I dziwne bo czekałem pięć minut. Szczupak miał c.a. pięćdziesiąt cm. Dziś pływa w Wiśle. Bardzo szybko odżył. Przy okazji złapałem welonkę jedną z większych i się przeraziłem. Cała w czarne plamy, pasożyt będę musiał sobie z tym poradzić. Pozdrawiam.
_________________
Romano
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny