wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko :)
Autor Wiadomość
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2010-07-12, 22:00   Moje oczko :)

Witam nazywam się Sylwester ,chciałbym pokazać moje oczko i oczywiście zasięgnąć opinii fachowców co można by było w okół niego jeszcze zmienić ,poprawić.
Cytat:



pozdrawiam, Sylwek.


[ Dodano: 2010-07-12, 23:44 ]
Kod:
Dodam jeszcze że oczko ma powierzchnię około 200m kwadratowych posiada strefę głęboką 1,5m- 2m i strefę płytką część w której rosną roślinki od 10cm do 50cm głębokości, oczko zamieszkują ryby:Lin,karaś srebrzysty,karaś złocisty,karpik tylko jeden 2kg (pływało 5szt ale strasznie mieszały wodę i 4 zostały odłowione) kiełb,karasie kolorowe.Stawik wykopany został w celu rekreacyjnym i obserwacyjnym :piwko: zasilany jest źródełkiem ,posiada także zrobiony odpływ.
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-13, 12:40   

Wyszło całkiem sympatycznie :) może później wymyślę jakieś innowacje, na razie muszę coś zjeść
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-16, 23:44   

ja bym na tej skarpie zrobił półkę i puścił grawitacyjnie, trawersem po skarpie, strumień tak, żeby woda mieszała się z jednej strony stawu z drugą. Co prawda było by to trochę wbrew naturze, bo woda prędzej czy później zaczęła by płynąć w dół stoku nie trawersem, ale efekt mieszania i jakieś filtracji byś osiągną. Wizualnie też fajnie mogło by to wyglądać.
pzdr marcin
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2010-07-18, 08:54   

Witam,też tak myślałem żeby zrobić wodospad na skarpie ,ale w przyszłości skarpa ma zniknąć do połowy ,właściwie już zaczołem rozrzucać z niej ziemię zajmie mi to pewnie całe wakacje :-( brak czasu a i ziemia z której jest usypana to ilasta glina i teraz jak to zaschło to ciężko tam wbić szpadel,a wodospadzik po wcześniejszym wylaniu fundamentu, powstał wczorajszego popołudnia,trzeba zrobić wypadzik po otoczaki bo kilka większych zbrakło ,później zapodam kilka fotek ,pozdrawiam Sylwek

[ Dodano: 2010-07-18, 18:02 ]
 
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-06-04, 19:10   

Witam wszystkich zapaleńców oczkowych,staw mam na działce 20km oddalonej od miejsca zamieszkania ,ale żeby sobie umilić w pracy spędzony czas,postanowiłem wybudować oczko wodne w miejscu pracy, teren jaki dostałem od szefa do zagospodarowania to kilka metrów kwadratowych przy płocie graniczącym działki z sąsiadem.Oczko powstawało dwa tygodnie (najpierw wykop ,następnie profilowanie półki szerokość półek to 40cm w której zrobiłem zagłębienie 20cm,na to poszła warstwa 3cm wełny mineralnej ,następnie folia pcv firmy ergis 0,8mm.Półki wysypałem piaskiem rzecznym(pół tony) który wcześniej płukałem w kastrze budowlanej cały dzień.w wyprofilowanych i wysypanych piaskiem półkach posadziłem rośliny;kosaćce,tatarak ,sity,żabieniec babkę wodną,miętę wodną,bobrek trójlistkowy,następnie po posadzeniu roślin żeby ryby nie ryły w piasku wysypałem na to 5cm warstwę grubego żwiru,pozostało zalanie wodą.Oczko służy do sprzedaży rybek do oczek wodnych,nie chce tu robić reklamy ani narażać się administratorom forum ,ale chciałem pokazać jak można połączyć pracę z tym co się lubi robić :yahoo: Oczko ma wymiary 8na 2metry i głębokość 80cm.W obecnej chwili w oczku pływa ponad 200szt rybek ,karasie i karpiki koi.rosną też inne rośliny niż te posadzone w półkach: lilie:Atraction,chromatelka,aurora oraz biała alba,a także czermień błotna,osoka aloesowata ,łączeń baldaszkowaty ,pałka wąskolistna i szerokolistna,żabiściek,co tydzień do wody wrzucam wiaderko 5litrów rzęsy wodnej- karasie bardzo ją lubią bo po trzech dniach od wrzucenia nie zostaje nawet ślad po niej. do filtracji wody użyłem filtra z beczki 120litrów który wykonałem według wskazówek z forum, filtr jest napędzany pompą Eco jebao 6500l h zamontowana jest także lampa uv 11v aquaela ( woda przy takiej obsadzie ryb i intensywnym karmieniu kryształ,co trzy dni muszę czyścić wkłady w filtrze z włókna kokosowego bo filtr zasilany od góry-postanowiłem wyeliminować ten problem z czyszczeniem mat i na dniach dorobię beczkę wstępnego oczyszczania.Oczko zalane wodą 15 kwietnia zdjęcia z przed miesiąca i z dzisiaj ,wszelkie sugestie mile widziane :) pozdrawiam Sylwester.
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2011-06-04, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-06-04, 20:30   

Rozumiem, że ta siatka na środku, to w celu nie mieszania gatunków ryb ?, całkiem fajnie Ci to wyszło-gdyby to było oczko przydomowe-zrzędziłabym na temat tego lazuru bijącego w oczy, ale to chyba w celu lepszej widoczności ryb-bo na sprzedaż.Ogólnie bardzo ładnie :brawo:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-06-04, 21:13   

No właśnie pani Gosiu ta siatka miała służyć między innymi do tego aby ryby się nie mieszały ,ale teraz to już wszystko się pomieszało,skaczą z jednej strony na drugą :? ale jest jeden plus tej siatki!!! że jak przychodzi jakaś pani po rybkę i mówi że chce tą w ciapki to dzięki tej siatce lepiej jest złapać wskazanego osobnika :) ale najważniejsze jest to że sąsiad z wędką nie przychodzi :yahoo:
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-07, 11:34   

Jeśli oczko służy do przechowania sprzedawaniych ryb to wkrótce nie będzie ich jak sprzedawać - lilie zarosną i nic nie będzie widać ;)
Gdyby nie ten lazur to całkiem przyjemny zbiorniczek :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-06-07, 19:17   

hej! jak coś to lilie też sprzedaje i nie zdążą zarosnąć oczka :yahoo:
 
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-07-25, 21:51   

Witam ,odświeżę swoją galerie i pokażę co się zmieniło nad stawikiem przez rok czasu :) pozdrawiam :yahoo: aurora zakwitła na biało :-o
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-07-25, 22:38   

Bardzo ładnie to wszystko zarosło i się prezentuje :good:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
  Wysłany: 2012-07-03, 20:50   

Mała aktualizacja mojego oczka , pozdrawiam .

[ Dodano: 2012-07-03, 22:00 ]
To może od razu odświeżę galerię stawiku : ) pzdr.
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-07-04, 13:38   

Bardzo ładny stawik i lilie ale oczko też niczego sobie :good:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
  Wysłany: 2013-07-07, 20:56   

mała aktualizacja mojego bajora :)


[ Dodano: 2013-07-07, 22:07 ]
I jeszcze jedno zdjęcie takie tam. :)

i obsadzanie nowego stawu :)
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2013-10-12, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-08, 09:31   

Ale lilie się rozrosły :piwko: Piękny naturalny stawik!
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny