wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
akwariowe w oczku
Autor Wiadomość
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-22, 13:06   akwariowe w oczku

U mnie w oczku pływa 10 gupików. Radzą sobie zupełnie dobrze. Czy ktoś z Was trzyma jakieś ryby akwariowe w oczkach?
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-06-22, 13:16   

Hubert,
a co zrobisz z nimi na zimę? Myślę , że wyłowisz je.Ale przez ten okres mogą się namnożyć i co zrobisz z narybkiem będzie ci ciężko go wyłowić a jak go zostawisz na zimę to pewnie i tak zginie. :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2006-06-22, 18:52   

Narybek gupika do dobry pokarm dla większych ryb i dla drapieżnych owadów.
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-22, 19:59   

Kiedys mialem kilka mieczykow, ale wylowic je na zime to nielada wyczyn :)
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-06-22, 20:26   

kiedys tez wpuscilem mieczyki do oczka, likwidopwalem male akwarium dzieci
pod wplywem nagrzanej wody oraz duzej ilosci planktonu ryby rosly w oczach
mialem od cholery narybku
ale nie bawilem sie w jakies jesienne odlowy, wszystko wyginelo zima
takie male doswiadczenie:)
ale przyrosty i ilosc narybku byla oszalamiajaca
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-06-22, 20:58   

Ja dziś zakupiłem welona wygląda badzo śmiesznie jak chce dogonić duże karasie, na zime go odłowie i albo założe sobie akwa albo do kumpla na przechowanie , bo nie wiem czy by sie dobrze czuł w piwnicy w wannie z innymi rybami troche by może było mu za zimno :pa:
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-23, 21:08   

zik napisał/a:
co zrobisz z nimi na zimę? Myślę , że wyłowisz je.Ale przez ten okres mogą się namnożyć i co zrobisz z narybkiem będzie ci ciężko go wyłowić a jak go zostawisz na zimę to pewnie i tak zginie.


Oczywiście, że na zimę wyłowię ryby do akwarium. Oczko nie jest duże, a gupiki same podpływają do ręki.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-06-24, 21:29   

MOje welony w zeszłym roku padły w oczku :cry: ,zachorowały,zabrałam je do akwarium,podniosłam temperature(pleśniawka)miały poszarpane ogonki.Musiałam kupić nowe i nigdy już nie wpuszczę zadnej akwariowej rybki do oczka .Moim zdaniem są one za delikatne.
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-26, 08:43   

phalina napisał/a:
Moim zdaniem są one za delikatne.


Też tak myślałem dopóki nie zobaczyłem w oczku u kolegi mieczyków i molinezji (!!!)wielkości 8-12 cm. Na planktonie (kolega regularnie wpuszczał do oczka dafnie) oraz glonach ryby rosły jak na drożdżach, ale po przeniesieniu do akwarium pod koniec sierpnia były przez dłuższy czas bardzo płochliwe.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-06-27, 15:59   

:) jak sie ma płytkie oczko ,to pewnie można wpuścić .Ja mam 1,7m głebokości i moje ryby zimują.Czy ja bym wybrała potem swoje akwariowe :?: Wątpliwa sprawa.Niech żyją i pływają w akwarium. 8)
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-27, 17:16   

Ja właśnie 3 dni temu wpuściłem mieczyki do mojego małego oczka. Dwa duże i kilka podchodowanego narybku. Brykają jak stare. Co ciekawe od razu zmieniły nawyki. W akwarium podpływają do szyby z nadzieją, że coś dostaną, w oczku na mój widok uciekają - może to kwestia perspektywy - z dołu, z boku :)
Mam zamiar jeszcze dopuścić kilka bo zbyt mnożą się w akwarium. Te co przeżyją wrócą na zimę.
Miałem kiedyś sytuację odwrotną - ukleje na zimę poszły do ciepłego akwarium (temperatura pokojowa) i też było im dobrze. A na wiosnę do oczka.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-06-27, 20:28   

Ja zanim wykopałam głębokie oczko 2 karpie koi,lina i pięć karasi musiałam na zimę zabrać do domu.Przezimowały w akwarium (bez grzałki) z filtrem i kostką napowietrzającą.Co ja się napracowałam co tydzień musiałam zmieniać wodę :cry: ,myć filtr.Dobrze że mam glębokie oczko :yess: ,bo teraz bym już wszystkich ryb nie pomieściła.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-27, 23:12   

Ja z dziesieć lat temu wpuściłem do oczka stadko gurami (strasznie mi się namnozyły)-po kilku dniach wszystkie padły.

Morał jest taki że ryby labiryntowe ( obecnie fachowo zwane guramiowatymi :???: )jak wielkopłetwy, gurami czy bojowniki nie nadają się do oczka - w nocy temperatura powietrza spada i ryby dostają przeziębienia labiryntu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-28, 20:51   

Ja kiedys wpuscilem na lato glonojada dokladnie 15cm Plecostomusa, w sumie to tak jak go wpsucilem tak pozniej nie widzialem, dopiero gdy przyszla jesien, woda sie ochlodzila znalazlem go na trawniku, 10metrow od oczka. Zapewne padl, koty wylapaly go z oczka i zrobily sobie kolacje...

Kiedys tez jak zmienialem obsade w akwarium wpuscilem 3 skalary, wytrzymaly tydzien...

Jedynie mieczyki zdaly egzamin, ale miejsce akwariowych jest w domu w akwarium :)
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-29, 09:13   

KoRcZuS napisał/a:
wpuscilem 3 skalary, wytrzymaly tydzien...


Absolutnie południowoamerykańskie pielęgnicowate typu skalary, ramirezy czy uchowaj Boże, paletki nie nadają się do oczek, w których padają najdalej po kilku dniach. Z małych azjatyckich karpiowatych do oczka doskonale nadaje się za to kardynałek chiński. Wkrótce wpuszczę do swojego dwie parki, które właśnie trą się w domowym akwarium w kępie mchu jawajskiego i zdrojka.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny