wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podciekająca woda......
Autor Wiadomość
Kasiunia 
Nowy


Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 1
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2007-04-01, 17:56   Podciekająca woda......

A wiec chciałam sie przywitać bo to jest mój pierwszy post nie wiem czy ktoś miał już taki problem ale nic na ten temat nie widziałam. Dodam ze jestem kompletnie zielona i jak strzele cos głupiego prosze sie ze mnie za bardzo nie śmiać :-D Mam oczko wodne wyłożone folią pod którą przedostaje sie woda i unosi folie do góry (oczko jest położone na podmokłym terenie) w tej chwili woda nacieka bardzo szybko. Oczko ma wymiary 5/3 m
Nie wiem zupełnie co mam zrobić chciałabym to zlikwidować dość szybko i bezboleśnie dla funduszy domowych. Nie mam pomysłu co mam zrobić. W tej chwili oczko wygląda jak wielki gliniano błotny dół (bo nim jest). Prosze o pomoc bo naprawdę jestem załamana :-( :-(
 
 
seba 
Hobbysta



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 361
Skąd: Mielec
Wysłany: 2007-04-01, 18:13   

Kasiunia, Witam Cie bardzo serdecznie :soczek: Kolejna oczkomaniaczka :-D

Kasiunia napisał/a:
Mam oczko wodne wyłożone folią pod którą przedostaje sie woda i unosi folie do góry

Nie bardzo rozumiem woda gruntowa unosi Ci flie do góry :?: :?:
_________________
pozdrawiam seba
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-04-01, 18:20   

Ja też Cię witam Kasiunia, najlepiej zamieść kilka fotek jak to wygląda to będzie łatwiej nam zrozumieć i może Ci coś poradzimy :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Lapino 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 94
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2007-04-01, 18:22   

Proponuje zrobić dren dookoła oczka i odpływ do jakiejś studzienki. Jak nie masz kasy na rury drenarskie to można zrobić to np z kamieni lub gałęzi (tylko w tym drugim przypadku będzie to rozwiązanie doraźne 1-2 lata)
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-04-01, 19:11   

Niedawno o tym pisaliśmy (ale nie chce mi się szukać :oops: ). Ja proponuję obciążyć folię - żwir i kamienie oraz kosze z roślinami na dnie powinny zapobiec jej unoszeniu przez wodę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Harmoniusz 
Nowy


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2010-04-07, 08:45   

Spróbuje obciążyć kamieniami. U mnie wody jest dużo z pół metra. Jeszcze nie kupiłem folii.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-07, 08:57   

Harmoniusz napisał/a:
Spróbuje obciążyć kamieniami. U mnie wody jest dużo z pół metra. Jeszcze nie kupiłem folii.


Napisz coś więcej, bo nic z Twojego postu nie wynika :???:
Jeśli chcesz kłaść folię na pół metra wody to raczej Ci się nie uda. Proponuję wodę wypompować przed położeniem folii..
Chyba dobrze zrozumiałam Twoją informację??
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Harmoniusz 
Nowy


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2010-04-07, 17:07   

Tak zrobię wypompuję. Ale co potem, Czy wystarczy że położe folię, przycisnę kamieniami, żwirem,....i co dalej przecież ta woda gdzieś się musi podziać......głębokość oczka to około 140 cm i tam już "koparkowiec" natrafił na glinę i piach. I zaraz po wykopaniu jakby źródełko trysnęło i wody przybywa, jest już do granicy czarnej ziemi, czyli około 1 metra. Przez jeden dzień, ciekawe dokąd przybędzie........
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-04-07, 18:17   

Harmoniusz napisał/a:
Czy wystarczy że położe folię, przycisnę kamieniami, żwirem,....i co dalej przecież ta woda gdzieś się musi podziać


Gdy już wypompujesz wodę to szybko połóż folię i zalej wodą przynajmniej do poziomu podsiąkania. Ciśnienia się wyrównają i sytuacja się ustabilizuje. Żaden żwir czy kamienie nie będą ci potrzebne no chyba tylko do przytrzymywania fałd i zakładek, które będziesz robił. Raczej nie masz tam artezyjki żeby ciśnienie wyrzuciło ci oczko do góry ;)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-07, 20:13   zrób naturalny staw i tyle

zrób naturalny staw i tyle jak mozesz.
Art
 
 
Harmoniusz 
Nowy


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2010-04-08, 05:40   

Dzieki, może z tym ciśnieniem masz rację,.........spróbuję. A naturalny staw.........chętnie, tylko zobaczę do jakiej wysokości się podniesie woda. Pozdrawiam. Dam znać o postępach.
 
 
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-04-08, 08:00   

Harmoniusz, podniesie się prawdopodobnie do czarenej ziemi i dalej nie pójdzie, a jak przyjdzie suche lato to ci zostanie 50cm wody i będzie po oczku ja proponuje coś takiego jak nie masz bardzo zwywijanego oczka w środku, ja tak robiłem.

Wykopałem oko na podmokłym terenie i pewnie z 50cm wody się ustało na dnie(jedną półkę mam. Położyłem na tym folie mniej więcej równo z każdej strony wystawała (oko prostokątne) pompa i lałem wodę do folii i ta powoli wypierała wodę gruntową wszystko się super ułożyło a ja jestem zadowolony :)
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-09, 08:06   A nie lepiej

A nie lepiej wykopać staw poczekać do lata zobaczyć ile zostanie wody najmniej i wykopać z 1 do 1,5 m poniżej i masz staw naturalny. Sa wachania wody ale odpada wiele problemów WSZYSTKIE rośliny sadzisz do gruntu bez "brzydkich" doniczek i mogą się rozrastać. Ja byłbym za tym ale zrobisz jak chcesz folia to folia zawsze coś walnie i trzeba maskować a tu masz wszystko z głowy i na wieki wieków jak chcesz to wpadnij do mnie kiedyś do brywinowa to zobaczysz jak to wyglada.
Artur
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-06-11, 08:18   

Harmoniuszu-pewnie od kwietnia już sytuacja z Twoim "naturalnym" oczkiem się wyjaśniła, ale jeżeli nie to posłuchaj....wykopałam oczko na podmokłym terenie, po 80 cm czarnoziemu pokazał się piach i glina, i oczko zaczęło szybko nabierać wody-zostawiłam staw naturalny. To był początek maja-teraz mamy początek czerwca-upały i w ciągu 2 dni moje oczko utraciło 3/4 wody-zostało bajoro na 20 cm.Lilia zaczęła kwitnąć-znalazła się w misce (mam nadzieje, że się uratuje) pozostałe rośliny rozłożone po różnych naczyniach-byle były w wodzie, a staw-nadszedł 3-ci dzień upałów a tam...10 cm wody - teraz mam masę roboty-wszystko muszę pozmieniać.Zamiast naturalnego-muszę kłaść folię-nie rób tego błędu-wypompuj wodę i od razu połóż folię-szkoda później roślin, które giną.Na szczęście nie miałam jeszcze ryb bo byłaby katastrofa. Zrób oczko z folią.To taka moja rada-może mądrzejsi podpowiedzą Ci coś lepszego.

[ Dodano: 2010-06-11, 09:19 ]
Harmoniusz napisał/a:
Dzieki, może z tym ciśnieniem masz rację,.........spróbuję. A naturalny staw.........chętnie, tylko zobaczę do jakiej wysokości się podniesie woda. Pozdrawiam. Dam znać o postępach.

tak na dzień dzisiejszy wygląda mój "naturalny" staw.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny