wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe oczko w Przemyślu
Autor Wiadomość
pyton75 
Początkujący


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-06-13, 20:04   

Co mam przez to rozumieć?
Czy ja folię miałem położyć pod tym murkiem gdzie wylałem ławę i murek oporowy?
Planuję folię wyłożyć przy murku z kamieni i zamaskować ją kamieniami, woda będzie bezpośrednio wpadała do zbiornika z najwyżej położonego kamienia ,, którego tu jeszcze nie ma.
_________________
pyton
 
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-06-13, 20:11   

pyton75 napisał/a:
Planuję folię wyłożyć przy murku z kamieni i zamaskować ją kamieniami, woda będzie bezpośrednio wpadała do zbiornika z najwyżej położonego kamienia ,, którego tu jeszcze nie ma.
_________________

Wlaśnie tak :good: , tylko myli nas to ze ten murek który już jest wygląda jak gotowa kaskada, tylko foli pod nią nie ma.
Jesli teraz na to pójdzie folia i przed nią kaskada, to jest ok.
Porozmawiamy jeszcze telefonicznie, bo nie wiem czy się rozumiemy.
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-13, 20:46   

Mariusz Czernicki napisał/a:
Jesli teraz na to pójdzie folia i przed nią kaskada, to jest ok.
Chyba nie to kolega miał na myśli...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-06-13, 21:00   

wygląda na to ze ten misternie stawiany murek to tylko wzmocnienie brzegu które zniknie pod folią :-o
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-13, 21:25   

jeżeli faktycznie to co zrobiłeś, a wygląda to bardzo fajnie, masz przykryć teraz folią, bo tak rozumiem ??? :?: :?: :?:
szkoda... tyle pracy i kamieni i teraz to zakryć folią?, można to było równie dobrze wymurować z cegły, czy wylać z betonu.
Następne nasuwające się pytanie:
Jeśli te kamienie chcesz przykryć folią pamiętaj jeszcze o zabezpieczeniu folii przed ostrymi krawędziami kamieni np wełną

Mam nadzieję że dalsze prace będą dla mnie bardziej zrozumiałe, ale gratulacje za pracowitość :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Pozdrawiam ADAM
 
 
pyton75 
Początkujący


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-06-14, 09:56   


Słuchajcie pewnie to moja wina ,że nie rozumiecie. Folia będzie tylko przykrywała dolną część kamieni około 20 cm ponad lustro wody (zaznaczone czarną linią). Woda będzie wpadała bezpośrednio do zbiornika z najwyżej położonego płaskiego kamienia (na czarno zamalowane pole). Malutki zbiorniczek na wodę planuje zrobić na samej górze kaskady. tam gdzie teraz leży czarna folia będę wykładał strome brzegi płaskimi kamieniami. Bezpośrednio przy skarpie wylany jest murek oporowy ze zbrojeniem a na nim powstaje kaskada.
Projekt uległ modyfikacji nie będzie strumyka tylko wysoka kaskada ( za mało mam miejsca na strumyk).
Myślę, że teraz chyba lepiej to zobrazowałem, czekam na porady.
Pisałem wyżej czy znacie jakiś impregnat do kamieni (efekt mokrego kamienia) przyjazny dla rybek, oraz klej lub silikon łączący kamień, zaprawę z folią. Mam obawy co do zimy, że może mi lód uszkodzić kaskadę.
Serdecznie pozdrawiam.
_________________
pyton
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-06-14, 11:26   

Pyton-nie rezygnuj ze strumyka,bo to najlepszy filtr korz-gleb
i najlepiej czyści wodę. ;)
poz.Leszek
----------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-14, 12:11   

Masz bardzo podobnie ukształtowany teren jak Viola i Darek, dlatego dam Ci tą samą radę co im, tyle, że w ich przypadku była to przysłowiowa musztarda po obiedzie. Co prawda Ty też już zacząłeś działać, ale można powiedzieć, że jesteś dopiero w powijakach ;) i choć te kamienie wyglądają nawet fajnie, to mocno się zastanów nad tym co zaraz przeczytasz. No więc, biorąc pod uwagę to, że oczko robi się na lata, a w przypadku kiedy się tak dużo w nim muruje, to na wiele lat, ja na Twoim miejscu rozebrałbym tą kaskadę i zrobiłbym ją jak należy, czyli tak, jak radził Ci to Mariusz. Podejrzewam, że właśnie ten punkt będzie Ci najtrudniej "zaakceptować", dlatego jeśli znajdziesz jakiś sposób na szczelne połączenie foli z kaskadą po której płynęłaby woda, to możesz usunąć tylko kilka górnych kamieni.
No dobra, a teraz konkrety. Skarpa za kaskadą wydaje się niezagospodarowana, więc śmiało możesz na niej zrobić strumyk (każdy metr się liczy w walce o czystą wodę, tym bardziej, że nie planujesz go w ogóle robić) i wpuścić go do oczka po starej, albo nowej kaskadzie.
Powodów dla których warto to zrobić jest kilka:
1. Oczko będzie prezentować się o niebo lepiej, niż w przypadku samej kaskady.
2. Nikt jeszcze nie ma takiego oczka ;)
3. Strumyk posłuży za filtr, a lepszego filtru jeszcze nikt nie wymyślił.

Rozumiem, że naukładałeś się tych kamieni i może Ci się nie chcieć, ale stań sobie przed tą górką i popatrz oczami wyobraźni na jedną i drugą wersję - to powinno Cię przekonać i zmobilizować do działania ;)
 
 
pyton75 
Początkujący


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-06-14, 14:11   

leszek50-57 napisał/a:
Pyton-nie rezygnuj ze strumyka,bo to najlepszy filtr korz-gleb
i najlepiej czyści wodę. ;)
poz.Leszek
----------------

Ze strumyka zrezygnowałem powiększając oczko które i tak jest małe (pow. lustra ok.8 m2). Zamierzam 2 brzegi obsadzić mocno roślinami. Skarpa jest zbyt stroma aby tam wybudować stumk



Do Piotra woda będzie spadać po tej kaskadzie nie płynąć dla tego tak zacząłem to budować. Czego upieracie się z tą folią skoro woda z górnego kamienia od razu będzie wpadać do oczka, chyba że coś opuściłem studiując forum.
_________________
pyton
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-14, 14:41   

pyton75 napisał/a:
Do Piotra...
Spoko majonez. Podsunąłem Ci tylko fajny pomysł, ale skoro Twój podoba Ci się bardziej, to ok, wolno Ci, a ja nie muszę wszystkiego rozumieć :P
pyton75 napisał/a:
Czego upieracie się z tą folią...
Nie upieramy się, tylko dajemy dobre rady, a Ty rób jak chcesz.
I przy okazji, dlatego piszemy razem.

[ Dodano: 2010-06-14, 14:44 ]
pyton75 napisał/a:
Skarpa jest zbyt stroma aby tam wybudować stumk
Sorry, nie zauważyłem tego wcześniej... Nie jest zbyt stroma.
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2010-06-14, 14:47   

piotr urbanski
A propos położenie mojego oczka dostrzegłam jego wielką zaletę mimo tz. nasypu /"muru chińskiego" który w początkowej fazie wielu się nie spodobał powiem był taki sobie w rzeczywistości wyglądał dużo lepiej niż na zdjęciach/ Teraz z perespektywy czasu i użytkowania patrzę że to moje najlepsze rozwiązanie !!! Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dla dzieci !!! a aspekt estetyczny nie jest taki tragiczny powiem więcej mi sie podoba.
Pyton75
Dlatego pewne rzeczy możemy Ci doradzić ale dopiero sam po jakimś czasie dojdziesz jakie rozwiązania są konkretnie dla Ciebie; to tak jak z budową domu.
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
pyton75 
Początkujący


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-06-14, 14:53   

Piotrek nie odbieraj mnie źle, mi zależy na jak najlepszym planie. Woda nie będzie mi uciekać ponieważ będzie spadać z kaskady nie płynąć. Co do strumyka też mi szkoda ale naprawdę skarpa jest stroma i powiem szczerze nie widzę w takiej sytuacji rozwiązania tego strumyka od strony technicznej.
_________________
pyton
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-14, 14:56   

violettaxx napisał/a:
Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dla dzieci !!!

Cytat:
Dlatego pewne rzeczy możemy Ci doradzić ale dopiero sam po jakimś czasie dojdziesz jakie rozwiązania są konkretnie dla Ciebie; to tak jak z budową domu.

Jak najbardziej, wszystko ma swoje plusy i minusy, ale to się ma nijak do oczka

pytona75, bo u niego będzie inne rozwiązanie niż u Ciebie.
violettaxx napisał/a:
a aspekt estetyczny nie jest taki tragiczny powiem więcej mi sie podoba.

Podobno do wszystkiego idzie się przyzwyczaić :-D
Żart :soczek:
 
 
pyton75 
Początkujący


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-06-14, 14:58   

Tak oczywiście zgadzam się ale u Ciebie woda płynie po kaskadzie a ja chcę zrobić metrowy wodospad i dla tego tak to buduję. Jeżeli nadal uważacie , że źle to robię słucham waszych porad.
_________________
pyton
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-14, 15:00   

pyton75 napisał/a:
Piotrek nie odbieraj mnie źle...
Nie odbieram :) tylko widzę ciekawe możliwości i się tymi spostrzeżeniami z Tobą dzielę, to wszystko.
pyton75 napisał/a:
Co do strumyka też mi szkoda ale naprawdę skarpa jest stroma i powiem szczerze nie widzę w takiej sytuacji rozwiązania tego strumyka od strony technicznej.
Nie jest to wcale takie trudne, wystarczy zrobić go kaskadowo i po problemie.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny