wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
To i ja się pochwalę.
Autor Wiadomość
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-05-18, 16:01   

Niewielkie ale całkiem sympatyczne. Podoba mi się :good:
Te kłody drewniane leżące w wodzie nie podgniwają Ci i nie brudzą?
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2010-05-18, 16:37   

Oczko małe ale z super otoczeniem. Brzegi naprawdę wyszły idealnie. Używałem sylikonu i kleju na gorąco w strumieniu i też nie było z tym dużego problemu, najważniejsze ze woda nie ucieka :) Co do wody to masz bardzo czystą, na pewno bardzo trudno taką utrzymać zwłaszcza w maju. :) Pozdrawiam
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-05-18, 16:48   

Małe,ale oko cieszy. :brawo:
poz.Leszek
--------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
yogi1976 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 132
Skąd: Wodzisław Sl.
Wysłany: 2010-05-18, 18:06   

Dawno mnie tu nie było. Witam wszystkich.
Faktycznie bardzo ładnie te oczko wyszło - ładnie wkomponowane w otoczenie - po prostu pasuje
_________________
Moja altanka
Oczko
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-05-18, 18:31   

Fajnie, bardzo nastrojowo :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
adrian90 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-18, 18:38   

bardzo ładne oczko :) ładnie wkomponowane w otoczenie i ciekawie wykończone :brawo:
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4113
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-05-18, 20:07   

patrząc na twoje pierwsze zdjęcie a na to ostatnie,to daleko zaszedłeś.bardzo fajnie ci to wyszło :good:
 
 
barteknam 
Bywalec



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 261
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-05-18, 20:12   

Wszystko bardzo świetnie pomyślane i zrobione podoba mi się duża ilość strefy w której jest
wysypany żwir bardzo fajnie to wyglada :good:
_________________
Pozdrawiam Bartek
Galeria zdjęć mojego oczka i ogrodu
 
 
 
varykino 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-05-18, 23:38   To i ja się pochwalę.

Witam.
Zaskakuje mnie ilość odpowiedzi, a właściwie ilość pozytywnych i sympatycznych komentarzy, bardzo za nie dziękuję, są one szczególnie miłe bo jesteście bywalcami tego forum. Dziękuję.
Jeśli nie są nudne, to pozwolę sobie jeszcze na kilka zdjęć tytułem ciągu dalszego.

Początkowo nie planowałem ryb w tym oczku, nie mogę być codziennie aby wszystkiego doglądać, to jest działka na której bywam najczęściej tylko pod koniec tygodnia, myślałem, że ryby trzeba karmić tak jak w akwarium - codziennie. Nie planowałem ich do momentu aż pewnego popołudnia dokładniej przyjrzałem się wodzie, larwy komarów pływały setkami :evil:
Zaszalałem, kupiłem cztery - później dowiedziałem się, że karasie. Już po kilku dniach zostały trzy. W przyśpieszonym trybie orzekania, zapadł skazujący wyrok na kota lub koty sąsiadów, zanim jednak wyrok (nie wiedziałem jeszcze jaki) został wykonany, pojawiły się nowe okoliczności wskazujące, że sprawca być może atakował z powietrza a nie z lądu. Wobec powyższego musiałem odłożyć jakiekolwiek działania wymierzające sprawiedliwość na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Powoli mogłem cieszyć się tym co udało się wykonać, oczko rzeczywiście nie jest zbyt duże ale cieszy mnie bardzo bo zaczęło stopniowo żyć swoim życiem. Pozostała lampa UV którą kiedyś zakupiłem miało być 7W a w rzeczywistości jest około 9W Pompa Aqua Jet jeśli dobrze pamiętam o wydajności 1600l/h i filtr Aqua El Maxi trochę go poprzerabiałem sugerując się uwagami z tego forum. Lampa nie pracuje cały czas na dziś jest to około 2 godzin dziennie ale chyba i to jest niepotrzebne.
Na koniec jeszcze parę zdjęć skoro tak ładnie mi się wklejają i może wystarczy bo nie chcę nikogo zanudzić.


Na koniec takie trochę klimatyczne - samo wyszło.

Choć oczko powstawało dla własnej satysfakcji, i główną początkową ideą było oczko-poidełko jeszcze raz dziękuję za miłe komentarze bo cieszę się, że ktoś ma podobne do moich odczucia.
Ciąg dalszy oczywiście będzie.

uporządkowałem zdjęcia, staraj się wrzucać fotki tak jak powyżej, bo jest bardziej przejrzyście ;)
_________________
zegarki to zabawki czasu, a radzieckie zegarki chodzą najszybciej
Ostatnio zmieniony przez Elendil 2010-05-19, 08:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-05-19, 04:46   

varykino napisał/a:
W przyśpieszonym trybie orzekania, zapadł skazujący wyrok na kota lub koty sąsiadów, zanim jednak wyrok (nie wiedziałem jeszcze jaki) został wykonany, pojawiły się nowe okoliczności wskazujące, że sprawca być może atakował z powietrza a nie z lądu.

Kolejny argument dla przeciwników orzekania i wykonywania kary śmierci ;)
Do rzeczy. Fantastycznie wyprowadzone brzegi jednak ukształtowanie płycizn zdecydowanie sprzyja drapieżnikom i trzymanie rybek to improwizowane safari dla kotów :P
Ciekawe wykorzystanie oczka z laminatu. Ja też od takiego zaczynałem ale nieco inaczej go wykorzystałem. Ciekaw jestem jak będzie trzymać to klejenie.
Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg tej barwnej opowieści.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-19, 09:38   

Kolega Varykino skromny jak widzę :lol:
Co Ci powiem, to Ci powiem - jak dla mnie bomba :-D
Piękne oczko, piękne otoczenie i piękne zdjęcia, cieszę się, że Nasze Forum zdobywa nowych uczestników, nowe galerie i co za tym idzie nowe wzorce.
Brawa za zmysł estetyczny.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-05-19, 10:53   

Dla mnie też !, bardzo fajny pomysł z ta doklejką do formy i ładnie to wyszło !
Ślicznie masz to zaaranzowane i fajna kaskada :brawo: !
NA ostatnim zdjęciu - jakby ktoś nie wiedział to tak wygląda Palec Boży ;)
Oczko pochwalone, pobłogosławione , tylko się napawać teraz!
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
adrian90 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-19, 11:25   

na prawdę jestem pod wielkim wrażeniem estetyki twojego oczka, wszystko jest tak dopieszczone i wypielęgnowane. Zainspirowało mnie to trochę do stworzenia drugiego oczka w drugiej części ogrodu. Wielkie brawa i oby tak dalej! :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4113
 
 
varykino 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-06-23, 19:20   To i ja się pochwalę.

Witam Kochani. Przepraszam za tak długą nieobecność, ale tak to już pewnie jest z niektórymi "leniwcami" mam nadzieję, że wybaczycie bo czymże byłby świat gdyby wszyscy byli solidni - no nuda po prostu :) .
Jeszcze raz Wszystkim gorąco dziękuję za miłe słowa, cieszę się nimi choć mam świadomość, że tak naprawdę są trochę na wyrost, bo jeśli facet robi oczko i uda mu się cokolwiek to tak na prawdę nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Miałem okazję odwiedzić galerie naszych koleżanek, tutaj dopiero mogą padać zasłużone słowa pochwały, nie dość że nie są to dołki wykopane kilkoma sztychami szpadla, to są to prawdziwe majstersztyki, które żyją już swoim życiem, są piękne, i zapewne są ogromną radością ich twórczyń. Drogie Panie przeogromne słowa pochwały, jestem pod ogromnym wrażeniem, ja np nie potrafił bym wykonać obrusu na szydełku o średnicy 120cm (no może trochę mniejszy bym zrobił :) :) :) ).
Wrócę jeszcze do oczka bo ono ciągle jeszcze mnie cieszy i się rozwija. Może jeszcze kilka kolejnych zdjęć bo chyba przyjemniej się ogląda niż czyta, no i tytuł zobowiązuję, więc się dalej chwalę.:)

A z tego miejsca studzony stary facet może sobie pooglądać to co zrobił.

Padło pytanie co z kłodami drewna, czy nie brudzą, nie niema z nimi problemu, może na początku w jakiś sposób wodę zanieczyszczały ale teraz niemal po roku mogę powiedzieć zdecydowanie nie, są dwie z akacji stare znalezione w lesie i o nie nie martwiłem się od razu bo wiedziałem że wszystko co mogło być szkodliwe dawno z nich zostało wypłukane, jest jeszcze jedna i o tą mogłem się martwić bo to dość świeża sosna ale i ona jakoś negatywnie nie wpływa na stan wody, widać jeśli naturze da się spokój to ona prawie z wszystkim sobie radzi. To może jeszcze kawałeczek kaskady z bliższa i dalsza.

Wiem, ze może być nudne oglądanie tego samego oczka z wszystkich możliwych stron :) ale nie posiadam drugiego i mam nadzieję, że trafiłem na "oczkomaniaków" dla których taka pasja nie jest nudna i potrafią godzinami przyglądać się temu co zrobili i cieszą się każdym detalem.
Powoli udawało się wygrywać walkę z glonami dzięki roślinom które się coraz lepiej aklimatyzowały i mogłem coraz bardziej ograniczać technikę. Ryby czuły się coraz lepiej i wbrew obawom o "improwizowane safari" :) od tego jednego incydentu z zaginięciem jednej rybki do dziś nic takiego się nie powtórzyło. Sądzę, że wprost przeciwnie łagodny brzeg zniechęca koty do włażenia w błoto a ryby czują się lepiej gdy (jak ktoś napisał) czują głębie za ogonem na płycizny nie wypływają zbyt często.

a tu mały dowodzik, że chyba woda jest dobra, bo zamiast popijać z miski, ten osobnik woli popijać z mojego "oceanu".

I teraz może nareszcie zdjęcie dla którego zaczynała się cała moja zabawa z oczkiem wodnym (jeśli pamiętacie początek historii). Jeśli ktoś będzie miał wątpliwości to wyjaśnię w następnych postach.
_________________
zegarki to zabawki czasu, a radzieckie zegarki chodzą najszybciej
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 20:26   

Dziękuję za dobre słowo ;) - moje oczko to faktycznie moje oczko w głowie :lol: , ale do ideału to jeszcze trochę brakuje.
Twoje - cóż, ja juz wyraziłam swoją opinię jest przepięknie wkomponowane w ogród. Ja nie mogłabym przyczepić się do czegokolwiek. Jeszcze raz chylę czoła :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny