wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Teraz w końcu mogę się pochwalić
Autor Wiadomość
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2012-04-21, 00:07   

z kasuj tą pustynie wodną JESZCZE ZAINWESTUJ TYLKO W ROŚLINY A POGADAMY W LIPCU-SIERPNIU jak na dnie zobaczysz wrzucony jeden grosz
_________________
GÓRAL
 
 
PawelBikson 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2015-06-30, 18:26   mała aktualizacja

Witam dawno mnie tu nie było i nic nie wstawiałem, walczyłem z zielona woda aż do teraz. Filtr z beczki w tym roku dość wcześnie odpaliłem i już był dwa razy czyszczony. jeszcze 4 czerwca woda zielona choć widoczność była na jakieś 15-20 cm po czym dwa tygodnie później woda kryształ czysta do dna na zdjęciach może tego nie będzie widać ale filmik może to pokaże

[ Dodano: 2015-06-30, 18:52 ]
https://youtu.be/YCD2drSUoqk
zdjecia z 4 i 24 czerwca różnica widoczna

jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcia i film pozdrawiam wszystkich odwiedzających watek .
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-06, 11:38   

Fajnie, że udaje Ci się wygrywać w wojnie o czystą wodę ale cały czas brakuje roślin i jakieś smutne to oczko przez to...
A skoro pozbyłeś się ZIELENI w wodzie to czas najwyższy zainwestować w ZIELEŃ na wodzie ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-07-06, 11:44   

Elendil napisał/a:
Fajnie, że udaje Ci się wygrywać w wojnie o czystą wodę ale cały czas brakuje roślin i jakieś smutne to oczko przez to...
A skoro pozbyłeś się ZIELENI w wodzie to czas najwyższy zainwestować w ZIELEŃ na wodzie ;)


Święte słowa Elendil prawi.
Brawo za wytrwałość. Trochę pracy jeszcze przed tobą i mam nadzieję, że ten sukces będzie motywacją do dalszej pracy... :brawo:
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 07:37   

Niestety ale ja tu widzę kupę kamieni, folię wodę, rybki i nie estetycznie wyglądają te wiadra na dnie jamy. Widać że raczkujesz, no ale każdy od czegoś zaczynał, Zobacz jak wyglądają oczka w USA. Nie mówię że masz ładować w oczko tysiące dolarów ale podpatrz pomysły, szczególnie zwróć uwag na estetykę i staranność wykonania.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-07, 08:05   

Wiadra wyglądają jak wyglądają bo nie ma roślin. Jakby wsadził na dno jakieś rdestnice, moczarki trochę, dorzucił rogatka i inne pływające byłoby dużo lepiej. A tak to rzucają się w oczy donice na lilie. W moim nowym nieskończonym płazarium gdzie jest 1,6m3 wody już jest ze 2 razy więcej zieleniny niż tutaj.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2015-07-07, 08:29   

wallclock, Można powiedzieć to samo, ale w formie motywującej a nie zniechęcającej.
Proszę, pokaż nam swoje cudne oczko.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 08:50   

Artur napisał/a:
wallclock, Można powiedzieć to samo, ale w formie motywującej a nie zniechęcającej.
Proszę, pokaż nam swoje cudne oczko.
Wyraziłem swoją opinię bez zbędnego głaskania i pocieszania. Czy to forum służy do pocieszania użytkowników którym nie wyszło oczko??? Swoje oczko pokaże dopiero gdy bedę z niego w 100% zadowolony. Moje oczko ma okolo 700m2 plus 60m strumienia, tak że mam co przy nim robić non stop. Może za rok pokarze efekty ale przyznam ze nie mam parcia na chwalenie się, bo jeszcze może zostanie mi na tym forum wytknięte ze moje oczko jest za ładne bo demotywuje tych użytkowników którzy maja goresze oczka, więc wole aż tak sie nie wychylać poza szereg
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-07-07, 09:33   

wallclock napisał/a:
... Wyraziłem swoją opinię bez zbędnego głaskania i pocieszania. Czy to forum służy do pocieszania użytkowników którym nie wyszło oczko??? Swoje oczko pokaże dopiero gdy bedę z niego w 100% zadowolony. Moje oczko ma okolo 700m2 plus 60m strumienia, tak że mam co przy nim robić non stop. Może za rok pokarze efekty ale przyznam ze nie mam parcia na chwalenie się, bo jeszcze może zostanie mi na tym forum wytknięte ze moje oczko jest za ładne bo demotywuje tych użytkowników którzy maja goresze oczka, więc wole aż tak sie nie wychylać poza szereg


I pokaż mi tu takiego który jest ze swojego zadowolony w 100%. Zawsze coś poprawiamy przeprawiamy w dążeniu do perfekcyjności. Forum służy także do tego aby, czytający mógł uniknąć błędów, które popełnili inni w trakcie budowy. Stanowi swojego rodzaju kompendium wiedzy od teorii po wykonania czy pielęgnowanie.
Dlatego takie stwierdzenia jak Twoje, delikatnie mówiąc, są gwoździem do trumny dla forum.
Kuriozalnie, wstawienie zdjęć ukończonego oczka, bardziej podchodzi pod chwalenie się niż pokazywanie postępów prac przy budowie.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2015-07-07, 09:58   

wallclock, gdyby wszyscy tak podchodzili do tego tematu,jak Ty to nie zobaczył byś tu żadnego oczka. To prawda co pisze Paweł,że chyba nikt nawet w 90% nie jest zadowolony ze swojego oczka.
Ale podoba mi się w Tobie to ,że potrafiłeś skończyć z yym och ,ach,czasami trzeba coś ocenić krytycznie

[ Dodano: 2015-07-07, 10:09 ]
Chętnie też zobaczył bym Twoje oczko . Czy tylko się kokietujesz ,czy jest rzeczywiście do bani.
Amerykanom robią oczka firmy,to są inne pieniądze. Pokaż mi te wzorcowe amerykańskie oczka,chętnie popatrzę.
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 10:17   

KILERK1 napisał/a:
wallclock, gdyby wszyscy tak podchodzili do tego tematu,jak Ty to nie zobaczył byś tu żadnego oczka. To prawda co pisze Paweł,że chyba nikt nawet w 90% nie jest zadowolony ze swojego oczka.
Ale podoba mi się w Tobie to ,że potrafiłeś skończyć z yym och ,ach,czasami trzeba coś ocenić krytycznie

Ale ja nie mówię nikomu żeby nie wstawial fotek na to forum jeśli nie jest zadowolony z efektów. Mówiłem za siebie tylko i wyłącznie, ze ja na razie nie wstawię fotek, nikogo nie zmuszam żeby brał przykład zemnie Zeby to forum było powaznie traktowane to trzeba skończyc z tym och, ah odpowiedzi musza być jasne i szczere. Nie wiem czy ciagłe owijanie w bawełne i skakanie jak nad jajkiem nad uzytkownikami jest takie dobre. Oczek w polsce jest tysiace a aktywnych urzytkowników na tym forum jest garstka. Chyba jakis powód tego jest. Sam czasem sie zastanawiam po co ja tu wchodze.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-07, 10:27   

wallclock, masz sporo racji, ale forma, w jakiej to robisz, jest moim zdaniem nie do przyjęcia. Dajesz przykład for amerykańskich, a zobacz, w jaki sposób ludzie się tam do siebie odnoszą. Ja nie zauważyłem (albo raczej bardzo rzadko coś takiego się trafia) agresji i bezceremonialności w wygłaszaniu trudnych opinii. Forum jest miejscem edukacji i wypracowywania nazwałbym to - standardów - np. standardem jest ukrywanie brzegów folii - i uwaga do Pawła w jakiejś mobilizującej formie byłaby całkiem na miejscu, ale nie takie łubudubu, jak Ty robisz. Bardzo podoba mi się Twoja opinia o koniecznej jakości naszych oczek, ja mam podobną. Ale forma!!!
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 11:07   

Nie rozumiem dlaczego forma mojej wypowiedzi jest zła. Przecież ja tylko jasno bez ubarwiania powiedziałem co sądzę ( prosto z mostu, po męsku) . Nawet powiedziałem w lekko pocieszającym tonie ze "każdy od czegoś zaczynał" Bez ceremonialny może byłem ale na pewno nie byłem agresywny. A poto podaje przykłady zagraniczne żeby pchnąc nieco do przodu polskie środowisko oczkomaniaków. Wiadomo na zachodzie wiecej pieniedzy równa sie wiecej pomysów i mozliwosci, ale nie znaczy ze podobnego efektu nie da się dojść taniej w polsce
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-07-07, 11:55   

wolanin napisał/a:
...- standardów - np standardem jest ukrywanie brzegów folii - i uwaga do Pawła w jakiejś mobilizującej formie byłaby całkiem na miejscu, ale nie takie łubudubu, jak Ty robisz. Bardzo podoba mi się Twoja opinia o koniecznej jakości naszych oczek, ja mam podobną. Ale forma!!!


Źle mnie zrozumiałeś...każda uwaga konstruktywna jest na miejscu. Czy osoba, którą się "krytykuje" skorzysta z podpowiedzi lub zdecyduje się na inne rozwiązanie zależy od niej samej.
Forum jak sama nazwa wskazuje służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy wykorzystaniu internetu. Szeroko rozumiana krytyka mieści się w powyższych ramach. Jednak forma jej nie powinna stwarzać wrażenia narzucania komuś swojego zdania czy poglądów.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 12:15   

Ale ja nikomu nic nie narzucam, nawet w zamyśle. Widziałem przy tym temacie przynajmniej jeden post który ewidentnie jest narzucaniem swojej woli i jakoś nikt do tego się nie uczepił. Proszę prawidłowo interpretować moje słowa a nie będzie nieporozumień. Bo wiecie Panowie! interpretować po swojemu to można bez końca i się czepiać tez można bez końca Tak że mam Prpośbę nie wydziwiajcie :-)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny