wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Specjaliści z Sera.
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-07, 12:22   Specjaliści z Sera.

Firma Sera znana jest wielu akwarystom i miłośnikom oczek wodnych. Dba ona o swoich klientów wydając wiele reklamowych poradników, z których ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. ;)

W ubiegłorocznej gazetce dla przykładu można było się dowiedzieć, że moczarka kanadyjska jest wodorostem.


Tym razem z okazji 35-lecia Sera wydała obszerną broszurę, w której prócz historii firmy znów pojawiły sie bezcenne porady. ;)



Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda rogatek lub czermień to już wie. ;)

Rozumiem że człowiek jest tylko człowiekiem i może popełniać błędy, lecz to nie są błędy to kompletny brak kompetencji.
Swoją drogą ciekaw jestem ile kasy Sera wywaliła za opracowanie tej gazetki. Myślę że rozgarnięty dziesięciolatek lepiej by to zrobił. ;)

Mam jeszcze parę innych podobnych przykładów z gazet, a nawet z księżek - może kiedyś i je zaprezentuje. Jeśli wpłynie to na jakość publikacji będę szczęśliwy. :smiles:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-07, 12:26   

Ja myśle że sera firmowo jest bardzo dobra, ponieważ kolega ma pompe tej firmy w swoim oczku. Jest bardzo dobrze wykonana, normalnie jak volkswagen, bo mercedes to raczej tetrapond :P :P . Co do fotek też uważam że dziesięciolatek by to wykonał. Jeżeli to jest w gazecie to może dla tych co nie mają neta, początkujących :shock: :?: :P
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-07, 13:59   

Jak widzicie fotki to jest ok. Zdjęcia są na innym serwerze.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-07, 19:52   

Rozumiem, mnie chodziło o to czy masz może namiary na te ich "gazetki"
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-07, 20:09   

Gazetkę wziąłem z pobliskiego sklepu akwarystycznego, a fotki zrobiłem dziś sam.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-07, 23:43   

A ja myślałem że to z ich ztrony internetowej.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-08, 09:42   

Dzisiaj też znalazłem poradnik sera oczka wodne. Wziąlem go jak kupowałem akwarium w sierpniu 2005. Ma 35 stron i jest nawet pare fajnych artykułów i fotek, np jest opis i fotki filtra sery dzięki czemu bez problemu można na takiej podstawie zbudować swój filtr. Bardzo fajne fotki budowy stawu. Z roślinami jest nawet nawet bo pisze na jakiej głębokości i w jakim miejscu (cień, słońce) rośnie dana roślina. Poza tym jest opisany staw dla koi, różne preparaty chemiczne sera, rodzaje fontanny w oczkach, pompy, jak zaprojektować swoje oczko, itp itd...
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-08, 21:47   

Niewiem, ale jak jakoś nie mam zaufania do takich poradników robionych na zamówienie pod jakąś firmę, a z wyposażenia oczka mam tylko filtr biologiczny robiony własnoręcznie z cegły i strumyk na folii, acha i jeszcze pompa i napowietrzacz. A najciekawsze że działa to już od 11 lat bez większych problemów. A chemii wogóle w oczku nie używam.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-08, 22:21   Re: Specjaliści z Sera.

AurorA napisał/a:
Firma Sera znana jest wielu akwarystom i miłośnikom oczek wodnych. Dba ona o swoich klientów wydając wiele reklamowych poradników, z których ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. ;) W ubiegłorocznej gazetce dla przykładu można było się dowiedzieć, że moczarka kanadyjska jest wodorostem. Tym razem z okazji 35-lecia Sera wydała obszerną broszurę, w której prócz historii firmy znów pojawiły sie bezcenne porady. ;)


Tak wracając jeszcze do SERY to dopiero teraz zobaczyłem ze glony dzielą się na nitki i kożuch:) Przecież to ten sam glon nitkowaty tyle że pływający po powierzchni, zapomnieli biedaczki powiedzieć o takim drobiażdzku jak glony planktonowe, odpowiedzialne za zielony kolor wody. Rzeczyswiście dobrych fachowców mają. Tu niema się co śmiać, tu trzeba płakać. I pomyśleć że są ludzie którzy w to uwierzą.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-09, 09:26   Re: Specjaliści z Sera.

Paweł napisał/a:
I pomyśleć że są ludzie którzy w to uwierzą.

Paweł potwierdzam to!!! Wszyscy posiadacze oczek czy nawet akwariów, którzy tylko udają że się na tym znają, słuchają rad sprzedawców w sklepie :( . A że jak powie sprzedawcy że ma glony to sprzedawca oferuje chemie lub drogi filtr UV... Pamiętam jak byłem w zoologu. Pańswo młodzi kupują sobie akwa kule :shock: , spodobała im się rybka (może znacie: pielęgnica papuzia), dla której minimalna pojemność akwarium powinna wynosić 200l. Sprzedawca powieział że jak najbardziej sie nadaje do 13l kuli :shock: :shock: . I dlatego ludzie którzy się nie znają będą korzystać z takich rad :( . A przecież lepiej sie zarejestrować i pisać na jakimś forum w necie :P .
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-09, 21:27   

Tak, trzeba tylko jeszcze o tym forum wiedzeć. Lecz to wymaga trochę pracy przy szukaniu np. w Googlach, ludziom po prostu się nie chce. Wolą słuchać rad nie douczonego sprzedawcy. Z drugiej strony właściciele takich sklepów sami nie bardzo się znają i za mało płacą aby jakiś fachowiec u nich pracował.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-02-09, 21:36   

Witam

Byłem dzisiaj w sklepie zoologicznym i tak z ciekawości nabrałem trochę ulotek firmy Sera.
I co ciekawe : te same zdjęcia roślin z błędnymi podpisami, które wcześniej pokazał AurorA w innej broszurce są podpisane właściwie :


i kolejne :


Totalny bałagan :lol: : byle kolorowo, byle więcej produktów zareklamować, byle więcej klientów zdobyć, itd......no cóż - reklama dźwignią handlu.
Fachowców to może i mają, ale jakby jeszcze chciało się tym fachowcom przejżeć to co idzie do druku.

Po mimo wszystko jednak opłacało się przynieść tą makulaturę do domu bo wśród niej trafił się bardzo przyjemny kalendarz :



_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-10, 09:22   

BOLEK, mam taki kalendarz tylko na 2005 też powiem że np. pokarmy są na stronie marca i sierpnia, potem jeszcze na końcu i to te same. Głupio zrobione.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Gulunek 
Początkujący


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Malbork
Wysłany: 2006-06-10, 22:35   

delikatnie mówiąc to reklamówki naciągające na zakup nie zawsze skutecznych lub dobrych produktów "wszystko danej firmy jest THE BEST". więcej dowiesz sie z własnej praktyki i na forum.pozdrawiam.
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-29, 17:03   

Tylko szkoda że tabletki przeciw wiremi wiosennek kosztują 80 złotych :( :x
_________________
Stare oczko
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny