wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mini stawek
Autor Wiadomość
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-03-26, 23:14   Mini stawek

Witam jestem tutaj nowy, przeczytałem kilka podobnych do mojego tematów i wydaje mi się że tu powinien się taki temat znaleźć, jeżeli źle to proszę o przeniesienie.

Mianowicie dokładnie dziś wykopałem mini stawek, na razie 2,5m dług 1,5m szer i 70cm głęb.
na 60 cm ziemia była dobrze mokra na 70cm już zaczęła woda stać. i Tu zastanawiam się co zrobić czy dawać folię czy nie. Wydaje mi się że woda jak teraz stoi to będzie stała cały czas, chodź pewności nie ma bo teraz może zadziałać to że jest niedawno po roztopach. (filtra nie będzie) i teraz nie wiem co robić, jutro pojadę zobaczyć ile jest wody. Jestem dość młody (16lat) i nie mam dużego dośw, tata mi powiedział, że do rana będzie prawie pełno wody. Czy jeżeli tak by się stało to mogę nie dawać foli czy czekać do lata i zobaczyć co się będzie działo czy wyschnie czy nie.

Oczywiście stawek na razie ma takie wymiary ale zawsze mogę go powiększyć tylko tu ta nieszczęsna folia gra rolę. W sklepie jest 6m szeroka największa czyli przyjmijmy że szerokość zostanie 2,5 i dług mogę strasznie dużą zrobić bo foli na metry kupię, tylko tu wchodzi do tego wszystkiego kasa za tą folię, a jak stawek powiększę i folia nie spasuje to pomniejszyć go nie bardzo będzie jak żeby to jakoś wyglądało.

Co radzicie ?? czekać czy iść na żywioł i kopać. Jutro uzupełnię info o stanie wody po całej nocy. Dodam że jestem osobą bardzo niecierpliwą :P i może być problem z wytrzymaniem do lata.

P.s
O kąpaniu w nim nie myślę ani nic podobnego więc o zmącenie się nie martwię, ale o rybach już myślę (karasie)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-26, 23:31   

O tej porze poziom wód gruntowych nic Ci nie powie ,musisz czekać do lata :? Ja bym radził wykopać na razie nieduże oczko bez foli , jak latem poziom wody drastycznie spadnie to wtedy zawsze możesz dać folię
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-03-27, 12:02   

Dziś rano było tylko 30cm wody, tak więc folia potrzebna.
Dziś jeszcze pogłębiłem i delikatnie boki pościnałem nie mierzyłem ale na oko ma 1metr głębokości nie licząc wałków usypanych po bokach.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-03-27, 18:34   

justfilied233 napisał/a:
1metr głębokości nie licząc wałków usypanych po bokach.


Wałków nielicz tylko je od razu rozplantuj. Tylko kłopot z nimi. Chyba że zamierzasz zainscenizować jezioro kalderowe ;)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-03-27, 19:11   

Adalbert napisał/a:
Wałków nielicz tylko je od razu rozplantuj. Tylko kłopot z nimi.


a możesz to rozwinąć :) bo jestem świeży w tych tematach i nie chcę czegoś zawalić.
Tam gdzie będzie stawek (to nie ogród) czasem ale to rzadko przy roztopach woda lubi sobie na łące postać i podchodzi właśnie tam gdzie ma być stawek więc nie chciałem żeby mi ryby "wyszły" i stąd pomysł z wałkami.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-03-27, 21:06   

Kopiąc oczko u siebie też początkowo zrobiłem wałek ale potem zrobił się problem z wykończeniem brzegu żeby wyglądał w miarę naturalnie. Skończyło się tym że po ułożeniu kamieni i tak za "wałkiem" wyrównałem teren do ich poziomu bo wyglądało to fatalnie. Zachowałem jednak delikatny spad "od oczka" ale taki, że jest praktycznie niewidoczny. Na zdjęciach z początków oczka w mojej galerii widać jak to wyglądało. Jako że przerabiałem cały ogródek to nie było problemów ze zlikwidowaniem tego mankamentu.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-03-27, 21:13   

ok dzięki za radę :) będę się starał coś z tym zrobić :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny