wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JAREK G
2011-01-11, 00:20
SAKI HIKARI vs barwy KOI
Autor Wiadomość
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-19, 20:31   

Karmimy objętością nie wagą??? :D heh nie zgodzę się panie administratorze ;)
To daj garść dmuchanych kukurydzianych pałeczek i daj garść Saki np Hikari COLOR ENHANGING DIET L size:piwko:
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-19, 20:43   

Nigdy nie karmiłem w oczku Hikari wiec trudno mi coś porównywać. Ja karmie wielokrotnie w ciągu dnia dając stałą objętość, wiec dedukuje że jeśli ta objętość będzie ważyć więcej to ryby zjedzą ja tak samo szybko a wagi pójdzie więcej.

Czy będą bardziej najedzone i przy następnym karmieniu zjedzą mniej?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-03-19, 21:31   

Mam karmę hikari i powiem wam, że nie zgniotę jej w palcach tak łatwo, tetra i inne jak chrupki kukurydziane... Równie dobrą karmą jest Takazumi (no prawie tak dobrą)
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-19, 21:54   

ontario_ab napisał/a:
Mam karmę hikari i powiem wam, że nie zgniotę jej w palcach tak łatwo, tetra i inne jak chrupki kukurydziane... Równie dobrą karmą jest Takazumi (no prawie tak dobrą)


Nie zgnieciesz jej :D bo krokiecik jest mocno zbity :-D ja sam próbowałem tego :P nawet dobre :yahoo:
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-19, 21:58   

A masz Arek możliwość sprawdzić ile waży ten pokarm http://sklep.oczkowodne.n...ialkowy-1l.html :?: Podany skład wydaje się dość dobry, ciekawe jak się ma jego waga do objętości . Ja karmiłem ostatni właśnie tą wysokobiałkową i tą nową karmą od Ciebie z Tropikala , jest jej kilka rodzai z bardzo dobrym składem, niestety też dość lekka i w przeliczeniu na kilogramy to wyjdzie też drogo :?
Ps.Mishka2 chętnie kupię 2kg hikari staple po 17zł :P Bo 10 kg worek to mnie raczej nie interesuje :???: A tak swoją drogą to sklep do którego dałeś link to "widmo" bez adresu, bez telefonu :-o
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-20, 02:48   

JAREK G napisał/a:
A masz Arek możliwość sprawdzić ile waży ten pokarm http://sklep.oczkowodne.n...ialkowy-1l.html :?: Podany skład wydaje się dość dobry, ciekawe jak się ma jego waga do objętości .


mam ostatnie opakowanie dla siebie, zamawiałem ostatnio ale nie przysłali tego rodzaju a na zapytanie do producenta czy będzie i kiedy brak odpowiedzi
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mishka2 
Uczestnik



Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: Rzeszów /okolice
Wysłany: 2010-03-22, 23:49   

AurorA napisał/a:
Nigdy nie karmiłem w oczku Hikari wiec trudno mi coś porównywać. Ja karmie wielokrotnie w ciągu dnia dając stałą objętość, wiec dedukuje że jeśli ta objętość będzie ważyć więcej to ryby zjedzą ja tak samo szybko a wagi pójdzie więcej.

Czy będą bardziej najedzone i przy następnym karmieniu zjedzą mniej?


Jeśli będzie to ta samo objętość to gwarantuje Ci że Hikari zjedzą mniej. Jednak jak dasz ta samą wagę to zobaczysz ze zjedzą więcej ale nie dlatego ze więcej im się zmieści do przewodu pokarmowego ale dlatego że będzie im lepiej smakować.
Z karmami dla koi i ryb oczkowych jest zupełnie tak jak z pieczywem w hipermarketach, najlepiej się sprzedają najbardziej spulchnione. Dlatego tez te karmy ,,nadmuchane pałeczki" sprzedawane są na litry a nie na kilogramy. W każdej literaturze znajdziemy zapotrzebowanie pokarmowe ryb podane w kilogramach a nie w litrach.

Wagę provena podałem na podstawie strony producenta gdzie pałeczki zamykają sie w przedziale 80g/l -160g/l co daje 1,6kg na 20l do 3,2kg na 20l.

Wracając do pierwotnego tematu czy hikari wpływa na wybarwienie koi. Tak przekonałem się o tym przypadkowo. Jakieś 8-10l temu zakupiłem karpika koi do mojego bagienka w ogródku. Na zimę zabrałem go do akwarium gdzie pływał z paszczakami mbuma gdzie podstawa diety było hikari cichlid excel (paktycznie to samo co hikari excel). Kolory ryby sie nasyciły i były wyraźniejsze. Od tamtej pory czy do akwarium czy do oczka leci hikari.

Przepraszam za podanie linków, dawno nie wchodziłem na forum i zapomniałem o regulaminie.

[ Dodano: 2010-03-23, 00:05 ]
JAREK G napisał/a:
A masz Arek możliwość sprawdzić ile waży ten pokarm http://sklep.oczkowodne.n...ialkowy-1l.html :?: Podany skład wydaje się dość dobry, ciekawe jak się ma jego waga do objętości . Ja karmiłem ostatni właśnie tą wysokobiałkową i tą nową karmą od Ciebie z Tropikala , jest jej kilka rodzai z bardzo dobrym składem, niestety też dość lekka i w przeliczeniu na kilogramy to wyjdzie też drogo :?
Ps.Mishka2 chętnie kupię 2kg hikari staple po 17zł :P Bo 10 kg worek to mnie raczej nie interesuje :???: A tak swoją drogą to sklep do którego dałeś link to "widmo" bez adresu, bez telefonu :-o


Nazywam się Michał Lech i prowadzę ten sklep dlatego też podałem linki do tego sklepu bo było najszybciej (no chcąc nie chcąc była to nagana i niezgodna z regulaminem kryptoreklama)
Dane już uzupełnione. Odezwij sie w kwietniu to odważę Ci 2kg staple i jak chcesz to także saki hikari bo tez będę miał te otwarte dla siebie. Karasie karmie głównie staple z dodatkiem saki a karpie japońskie odwrotnie.Jak trzymacie ryby na handel w większym zagęszczeniu to od razu widać różnicę.
 
 
kloszard 
Początkujący



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2010-03-23, 00:25   

ja karmie swoje koi głównie kukurydzą i watrobą. Podaje co jakis czas mieso z kurczaka, gotowany groch, marchew. Moje koi rosna na tym jak prosiaki.Z zieleninki uwielbiaja sałate. Z słodkosci arbuza jak do tej pory nie chorowały(odpukac w niemalowane) i sa w dobrej kondycji. Mam je kilka lat. Kupiłem je jako 8cm maluchy a teraz maja ponad kilogram.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-23, 00:47   

kloszard napisał/a:
Mam je kilka lat. Kupiłem je jako 8cm maluchy a teraz maja ponad kilogram.


w materiałach reklamowych Hikari są podane wyniki doświadczeń np. koi 8 cm na odpowiednim pokarmie hikari osiąga 17 cm w 3 miesiące - ich waga wzrasta w tym czasie 8 krotnie. :-o



Są też porównania do karmienia ryb pokarmem innej firmy określanej jako najlepsza na rynku.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kloszard 
Początkujący



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2010-03-23, 00:51   

nie wątpie ale taki kilogramowy karpik ile zje miesiecznie karmy i jaki jest jej koszt? w stosunku do nazwijmy to własnej roboty karmy

[ Dodano: 2010-03-23, 00:55 ]
hmmm chciał bym takiego koi ..bez tłuszczyku zobaczyc po zimowaniu w oczku no nie wiem czy by miał kondycje.
_________________
oczko wodne 18 m3
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-23, 01:11   

Ja też uważam ze takie naturalne pokarmy są najlepsze, ale ich przygotowanie jest pracochłonne i karma w zasadzie tylko do natychmiastowej konsumpcji i dlatego praktycznie wszyscy wola gotowe granulaty.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kloszard 
Początkujący



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2010-03-23, 01:25   

nie takie pracochłonne. mozna taki,, własny pokarm''podzielic na małe porcje i zamrozic ale faktem jest ze wiekszosc woli gotowce. Ja nie kupuje gotowych bo tanie to bubel a na lepsze trzeba wydac znacznie wiecej.Jak na razie natura sie bardzo dobrze sprawdza
_________________
oczko wodne 18 m3
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-23, 10:11   

AurorA napisał/a:
kloszard napisał/a:
Mam je kilka lat. Kupiłem je jako 8cm maluchy a teraz maja ponad kilogram.


w materiałach reklamowych Hikari są podane wyniki doświadczeń np. koi 8 cm na odpowiednim pokarmie hikari osiąga 17 cm w 3 miesiące - ich waga wzrasta w tym czasie 8 krotnie. :-o


Jak masz tą najukochańszą to jedyną najpiękniejszą rybę to kupujesz jej to co najlepsze. Co do przyrostu to fakt idę na nim do przodu jak szalone, ale zauważ iż temperatura wody ma 25*C!!
Bardzo szybki metabolizm, do tego w trawieniu sprzyjają te bakteryjki zawarte w Saki.
Mówię Ci na szczotkach nie widać gówienka po Saki, tak mało resztkowy jest ten pokarm.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
kloszard 
Początkujący



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2010-03-24, 11:02   

Wydaje mi się że w małych oczkach to ile i co ryba wydala ma znaczenie jesli chodzi o czystosc wody. Co do tego ze swoje ukochane koi karmimy najlepszymi pokarmami tez sie zgadzam.Temperatura wody w naszych oczkach czesto sie zmienia i przy tym metabolizm ryb. Zauwzylem ze ryby które na jesień nabiora tłuszczu na naturalnym pokarmie lepiej znosza warunki zimowania w oczku. Ta warstwa tłuszczu zima jest potrzebna.Sam karmie koi gotowymi mieszankami wysokobiałkowymi i nisko tłuszczowymi lecz jest to tylko dodatek który stosuje od wczesnej wiosny do lata. Potem zmniejszam ilosc karmy gotowej przechodząc na bardziej kaloryczny pokarm naturalny. Nie twierdze ze gotowe karmy sa złe. Dla ryb hodowanych w bardziej łagodnych warunkach klimatycznych napewno sa idealne , ale czy sa wystarczajace w oczkach wodnych gdzie występują duze wahania temeratury (lato, zima)? W moim oczku sam gotowy pokarm to za mało ale jako mieszanka z naturalnym sprawdza sie 100%
_________________
oczko wodne 18 m3
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-03-24, 11:38   

Możesz podać skład takiego jesiennego menu ?
Od jakiego czasu masz japońskie koi ?
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny