wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JAREK G
2011-01-11, 00:20
SAKI HIKARI vs barwy KOI
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-06, 21:22   

Nie ma co się oszukiwać, karma to tylko jeden z wielu czynników wpływających na dobrą kondycję i wybarwienie karpia koi . Sama karma cudów nie zdziała tak samo jak na suchym chlebie nie wyhodujemy pięknych dużych ryb Ja ktoś powiedział "A" i wydał kasę na japońskie koi to i liczył się z tym że będzie je karmił dobrą droga karma Jak ktoś ma "kundle" (jak ja :P ) to do codziennego karmienia wystarczy poszukać dobrej, tańszej karmy i też będzie :good: Oczywiści zawsze od czasu do czas można karpią prezent zrobić, pewnie nie pogardzą :P
Do wszystkiego trzeba mieć "zdrowe" podejście i nie maco przeginać ani w jedną ani w drugą stronę
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
rafik 
Uczestnik


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 59
Skąd: WROCLAW
Wysłany: 2010-03-06, 22:03   

Jarek nie zgadzam się z tym bo droższe karmy są lepiej zbilansowane i dzienne zapot rzebowanie jest zupełnie inne jak tych tanich a podstawą są witaminy, żeby sprawdzić dobrą karme wystarczy ją zgnieść w palcach i tu już jest różnica .Karmienie hikari wcale nie jest drogie gdyż tą karme podajesz co dwa dni na przemian z chodzby karmą jbl która jest dobrą karmą a tańszą ,to tak samo jak z paliwem kupując na tanich stacjach myślisz ze zaostrzędziłeś a w rezultacie kilometrów mniej każdy patrzy na cene. :piwko:
_________________
POZDRAWIAM RAFAŁ ŚWIAT KOI
http://www.youtube.com/watch?v=j-1AJfvIAl4
http://www.youtube.com/watch?v=3HXTwMRkSCQ
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-06, 22:53   

rafik napisał/a:
,to tak samo jak z paliwem kupując na tanich stacjach myślisz ze zaostrzędziłeś a w rezultacie kilometrów mniej każdy patrzy na cene. :piwko:
To jest akurat zły przykład, bo nie masz żadnej pewności że jak kupisz paliwo na drogiej stacji to kupiłeś lepsze :P
Ja nie mówię że SAKI HIKARI to zła karma tylko macie trudne zadanie żeby przekonać kogoś kto dał za karpia 20 zł żeby zapłacił za paczkę karmy 120 zł :???: Też bym wolał w swoim jadłospisie na porządku dziennym mieć "dary morza", popijać markowym winem, a mam powiedzmy kurczaka, wieprzowinę i zsiadłe mleko ;) i też jest :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
rafik 
Uczestnik


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 59
Skąd: WROCLAW
Wysłany: 2010-03-07, 09:28   

z doświadczenia i własnych obserwacji (mam akwarium w domu a w nim koi )po karmieniu hikari zauwazyłem ze woda jest czysta i nie ma problemu z prawidłowym ph wody (chodzi mi o ich odchody) po karmieniu zwykłą tańszą karmą a nie daj boże kukurydzą woda mętnieje a ph skacze, więc przekładając to na duży zbiornik i dużo ryb robi się już wielki problem, trzeba doliczyć koszty za preparaty obniżające ph lub podmianę wody a to przecież też kosztuje, wiec trzeba sie dobrze zastanowić i wszystko sobie przekalkulować :yahoo:
_________________
POZDRAWIAM RAFAŁ ŚWIAT KOI
http://www.youtube.com/watch?v=j-1AJfvIAl4
http://www.youtube.com/watch?v=3HXTwMRkSCQ
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-07, 10:25   

rafik napisał/a:
z doświadczenia i własnych obserwacji (mam akwarium w domu a w nim koi )po karmieniu hikari zauwazyłem ze woda jest czysta i nie ma problemu z prawidłowym ph wody (chodzi mi o ich odchody) po karmieniu zwykłą tańszą karmą a nie daj boże kukurydzą woda mętnieje a ph skacze, więc przekładając to na duży zbiornik i dużo ryb robi się już wielki problem, trzeba doliczyć koszty za preparaty obniżające ph lub podmianę wody a to przecież też kosztuje, wiec trzeba sie dobrze zastanowić i wszystko sobie przekalkulować :yahoo:


Tego aspektu to ja już nawet nie poruszam, mam u siebie kilkaset KOI i w hodowli zamkniętej bez Hikari trudne było by życie ;) oj trudne :oops: nie wspomnie o Saki Hikari bo po tym to nawet na szczotkach nic nie ma, bardzo dobrze przyswajalny pokarm.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2010-03-07, 13:29   

nie mieszajcie podstawowych pojęć
oczko wodne-akwarium-obiegi zamknięte
to zupełnie inne klimaty
nie można w żaden sposób porównywać warunków
to samo z karmieniem ryb
w oczku wodnym nie stanowi to większego problemu o ile jest dobrze zaplanowane,wykonane i spełnia wymogi równowagi biologicznej
w zbiornikach akwariowych do dyspozycji mamy z regóły tylko filtry
obiegi zamknięte stosuje się (opłacalność) dla dużych obsad ryb w zbiornikach, gdzie uzupełnia się 10-20% wody, gdzie dobrze dobrana filtracja to podstawa sukcesu
dlatego tez w takich metodach stosuje się pasze wartościowe, jak najbardziej przyswajalne, powodujące mniejsze zanieczyszczenia wody
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-07, 14:28   

jackon napisał/a:
nie mieszajcie podstawowych pojęć
oczko wodne-akwarium-obiegi zamknięte
to zupełnie inne klimaty
nie można w żaden sposób porównywać warunków


a co to ma do rzeczy? my rozmawiamy o Saki Hikari pokarmie probiotycznym
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2010-03-07, 15:27   

rozmawiamy o pokarmie
rybom do oczek wodnych nie trzeba tak drogich pokarmów
o to właśnie chodzi :)
co innego obiegi zamknięte i akwaria
do tego zmierzałem
do tego ryby w oczkach mają też dostęp do pokarmu naturalnego, tzn planktonu, larw komarów itd
to najlepsze pokarmy, nic ich nie zastąpi
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-07, 15:37   

Heh ja to sypie nawet do stawu glinianego :D
Nie każdy ma fioła punkcie KOI :-D ja jednak mam i to ostrego :-D
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2010-03-07, 15:55   

jasne sypać można wszędzie :)
nawet na Boże Ciało :)
tyle,że większość oczkomaniaków patrzy na zasobność swojego portfela
dlatego muszą mieć jasność sytuacji
wiedzieć, czy tak drogie pokarmy są nieodzowne w hodowli
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
rafik 
Uczestnik


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 59
Skąd: WROCLAW
Wysłany: 2010-03-07, 16:16   

Karmienie hikari nie wymaga grubego portfela jak już mamy te ukochane koi to warto im sprawić przyjemność a napewno się opłaca w takiej postaci wszystkim życze takich sztuk http://www.youtube.com/wa...HQ&translated=1
_________________
POZDRAWIAM RAFAŁ ŚWIAT KOI
http://www.youtube.com/watch?v=j-1AJfvIAl4
http://www.youtube.com/watch?v=3HXTwMRkSCQ
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-07, 17:50   

Śliczne Soragoi Gin Rin i weź takiemu nie zapodaj pokarmu za który u mnie wyskakują z wody :D
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-07, 17:59   

Kojaki takie już są , nie sposób ich nie polubić- u mnie wyskakują z wody za ślimakiem czy dżdżownicą.

A wracając do pokarmów to na pewno markowe karmy pomagają walczyć z glonami- maja z reguły mnij związków fosforu i są lepiej przyswajalne. Hikari w oczku nie karmiłem, ale już pokarmy tetry które są kilkukrotnie tańsze od hikari dają lepsze efekty od najtańszych karm.
Praktyka jednak jest taka że większość kupuje te najtańsze, wiem to po moich statystykach sprzedaży- najczęściej idzie najtańszy Proven w opakowaniach 5, 10, 20 litrów. Sprzedaję go kilkadziesiąt , a może i kilkaset razy więcej niż tetry.

Z 10 lat temu zanim pokarmy hikari trafiły do Polski testowaliśmy z Hubertem darmowe próbki hikari dla ryb akwariowych i ja byłem z nich niezadowolony.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mishka2 
Uczestnik



Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: Rzeszów /okolice
Wysłany: 2010-03-19, 01:26   

Hikari jest droższe kilkukrotnie? Tańsze!
Podam kilka linków do sklepów zebym nie był gołosłowny:
Ale najpierw porównanie:
Wspomniany Proven 20L -59zł (producent nie podaje wagi bo jest nie wieksza jak 2kg - chwyt marketingowy) Jakość w dwóch słowach - brak jakości. Zawartość białka niewiele większa jak w sianie.
Tetra Pond sticks 10l - 74zł (Jakość ciut lepsza ale taz bazują na marketngu i nie podaja wagi a jest tam około 1kg.
Lazur pondst sticks cos jak prowen.
Podstawowa karma hikari staple w worku 10kg staple ma 35% - wiecej jak wyżej wymienione i kosztuje 173zł w przeliczeniu na 1kg to 17zł!!!
Jest blisko 3,5x tańsza od nieznanego prowen i lazura. Ponad 4x tańsza od tetry.
Hiakri saki basic 2kg 88zł. Za firmą stoją nagrody na największych pokazach koi, marka znana na całym świcie. Duża zawartość białka i wiele by wymieniać zalet na jej temat.
Jest minimalnie droższa od tanich karm jak prowen i lazur a prawie 2 x tańsza od tetry za która nie stoi doświadczenie hodowli koi.
Linki o których wspomniałem by sprawdzić o czym pisze.

Tak jak widzimy że wcale hikari nie jest droższe. Chyba że ktoś uważa że 1kg pierza jest lżejsze od 1kg stali.
Mam nadzieje że Administrator nie usunie mojego postu z tego powodu ze się z nim nie zgadzam.
Sory ale według mnie linki do innych sklepów internetowych bez zgody Admina to czysta kryptoreklama i dlatego zostały usunięte. Mogłeś wstawić nazwę pokarmu, jego skład, wagę i cenę ale bez linków to sklepu :evil: JAREK G
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2010-03-19, 17:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-19, 19:47   

mishka2 napisał/a:
Wspomniany Proven 20L -59zł (producent nie podaje wagi bo jest nie większa jak 2kg - chwyt marketingowy)


z ciekawości zważyłem- samą karmę bez opakowania - 3, 8 kg, tetra jest sporo cięższa bo widać na pierwszy rzut oka ze nie jest tak nadmuchana ale nie chce rozbebeszać wiaderka do zważenia a bez tego nie da się samej karmy netto zważyć

w sumie różnice cenowe jak przeliczyć na kg faktycznie wcale nie są duże

ciekaw jestem jak to wychodzi przy Hikari w przeliczeniu na objętość tzn ile waży litr. Bo jeśli karma jest przy tej samej objętość cięższa to karmienie będzie jednak sporo droższe (karmimy objętością i nie wagą).
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny