wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skuteczność filtrów
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-06-24, 22:39   

Pompa zdecydowanie za mała żeby rozdzielać to na fontannę i filtr. Większość nowych oczkomaniaków popełnia taki podstawowy błąd że chce od razu w filtrze zatrzymać cały "zielony kolor" i wkłada coraz gęściejsze złoża, co i tak nic nie da, tylko doprowadza do zapychania filtra i częstego czyszczenia co tylko pogarsza sytuację a zielona woda i tak jak leciała to leci. Już to raz gdzieś pisałem prawie żaden filtr nie zlikwiduje bezpośrednie zielonej wody w oczku. Złoże biologiczne w filtrze rozkłada jony amonowe i substancje organiczne, które są odpowiedzialne za zakwity glonów i efekt zielonej wody, na łatwo przyswajalne dla roślin jony azotanowe i to dzięki temu woda w oczku powoli nam się krystalizuje bo glony po postu nie maja "papu" :P A przez filtr i złoże biologiczne musi być w miarę swobodny przepływ żeby do złoża mogła dopływać cały czas świeża woda i najlepiej jeszcze natleniona :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-24, 22:55   

a mówiłem rodzicom żeby kupili mocniejszą ale nie bo za drogo ;) aa to dobrze bo już myślałem że filtr jest do niczego, tylko ile tak zajmie filtrowanie wody itp. żeby doprowadzić ją do widzialności 1metra
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-06-25, 00:02   

Od miesiąca do całego 1 sezonu
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-25, 08:08   

Aha to ojciec sobie poczeka, wiecie należy do tych którzy by wszystko chcieli mieć od razu, najpierw oczko miało osiągnąć równowagę biologiczną bez rybek to nie bo nie będzie tyle czekał i wpuścił ;)
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-25, 09:08   

Apat, Jarek ma rację, że filtr musi dojrzeć, jednak nie sądzę by miał na myśli ten który akurat posiadasz. Moim zdaniem i tak musisz go zmodyfikować.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-06-25, 11:28   

A jak juz tak bardzo chcesz mieć fontannę, to kup sobie niedużą i niedrogą dodatkową pompkę, ale jak masz lilie to raczej nie ma sensu,bo jej liście tego nie znoszą.To już lepiej będzie przy odpływie wody z filtra zamontuj maleńką kaskadę z kilku kamieni i też będzie Ci pięknie szumieć. Albo na jakimś targu kup duży gliniany wazon i przez niego zrób odpływ. Tyle,że wtedy będzie raczej większy plusk niż szum.
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-25, 13:31   

chodziło mi ile musi dojrzewać po zmodyfikowaniu ;) dzisiaj postaram się do tego zabrać, w sumie to fontanna lotosom chyba też się nie podobała, więc jak na razie z niej zrezygnuję, tylko tak jeszcze lepiej jest jak woda wpada prosto rurą do dołu beczki czy ma jakoś kolankiem zakręcać żeby wprowadzić wszystko w ruch wirowy ?
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-25, 13:47   

no to się bierz... jakby co to pytaj :)

off topic
zazdroszczę ci tych lotosów :)
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-06-25, 16:16   

Jakbyś kombinował wprowadzać wodę do beczki od dołu, to pamiętaj aby dać na wlocie jakiś zaworek zwrotny. Najlepiej taki, który nazywa się "zawór klapowy", do nabycia w sklepie z hydrauliką. Wewnątrz beczki na wlocie wody możesz dać kolanko, które będzie kierowało wodę na wewnętrzną ściankę beczki i tym samym będzie napędzało wodę w ruch obrotowy. Miłej roboty.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-25, 18:27   

aa z zaworami nie ma problemu dlatego, że ojciec jest monterem i.c.o to tam mamy różne duperele do wody xP aa co do lotosów to one jeszcze małe w sumie do 5 liści ;) normalnie aż szok na balkonie w pełnym słońcu akwarium i nawożeniu zaczął jeden marnieć, po włożeniu go do oczka od razu mu się poprawiło choć mniej intensywnie rośnie xP a i takie kolejne pytanie czym najlepiej zakryć ten filtr chodzi o rośliny, jakiś bluszcz? bo jakoś tak niezbyt specjalnie wygląda ta beczka na środku trawnika obok oczka, oraz czy dzika mięta wodna jest żarłoczna żeby jakoś przyśpieszyć to klarowanie wody, albo jakie rośliny polecacie w zakresie naturalnie rosnących, tak żeby nie dokładać kasy.
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-06-25, 18:52   

Apat,filtr musi dojrzewać od 2tyg do 4 tyg,ale możesz go zaszczepić
bakteriamy z filtra kolegi,który ma oczko długo i nie ma chorób w oczku
lub z filtra z akwarium od znajomego .Bluszcz będzie bardzo dobry do
zamaskowania filtra a co do rośli to mięta,irysy wodne,sity,oczeret,
te rośliny są bardzo żarłoczne i nadają się do filtra i oczka i bardzo czyszczą wodę :P
poz.Leszek
-------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-25, 19:12   

wiesz inni z okolicy zrezygnowali z filtrów stawiają na roślinki wodę mają strasznie zieloną ale to im starcza xP kupiłem taką buteleczkę z bakteriami wylałem to na gąbki i tak sobie teraz to pyka, inni w okolicy nigdy nie mieli chorób itp. to mi właśnie pierwszemu przydarzyła się wiremia, wujek był aż zdziwiony że takie coś istnieje ;) w okolicy co 2 ma oczko ale tylko naturalnie filtrowane, aa to dobrze, bo już mam przytaszczone masę mięty do niego później jak co to się wywali, irysów też mam parę.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-06-25, 20:38   

leszek50-57 napisał/a:
Apat,filtr musi dojrzewać od 2tyg do 4 tyg,ale możesz go zaszczepić
bakteriamy z filtra kolegi,
Wszystko to oczywiście prawda tylko Apat się pytał ile musi czekać żeby przejrzystość wody miała 1m :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-25, 21:21   

Apat, filtr, który budujesz nie da efektu ani za tydzień ani za 2 tygodnie, to może potrwać dłużej, ale pisałeś, że chcesz kupić filtr Extreme - jeśli chcesz efekt w tydzień do dwóch zajrzyj do sklepu Aurory i zamiast tego kup lampę UV 11W, np. taką http://sklep.oczkowodne.n...-uv-ps-11w.html
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-25, 22:32   

właśnie ten filtr extreme, ojciec się na niego uparł i kupił razem z lampą UV 11W, więc teraz śmiga najpierw przez 'samoróbkę' później lampa UV i na ten filtr extreme. Dobrze myślę, że teraz powinno to czyszczenie torchę szybciej przebiegać, a i jeszcze jedno czytając forum natrafiłem na temat o deszczówce tak więc to co wyparowało dopełniłem deszczówką gdzieś tak 2000L z baniaków ojca, oczywiście po wcześniejszym przefiltrowaniu przez beczkę, czy ma jakiś sens stosowanie zeolitu na wyjściu z filtrów czy na wejściu ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny