wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko przy braku prądu
Autor Wiadomość
barttheway 
Nowy


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-01-28, 22:23   Oczko przy braku prądu

Witam!
Chciałbym zrobić oczko wodne na działce. Jest taki problem, że na działce tej nie mam dostępu do prądu. Czy jest możliwe utrzymanie oczka bez filtrów, pompek, poprostu bez tych wszystkich urządzeń wymagających podłączenia do prądu? Jakie rośliny pomoga utrzymać czystość wody? Czy 4-5 metry powierzchni oczka to nie za mało dla karasi?
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-01-28, 22:42   

barttheway napisał/a:
Jakie rośliny pomoga utrzymać czystość wody?


Im więcej roślin tym czystsza będzie woda. Jeśli byś miał całe zarośnięte oczko to woda była by prawdo podobnie czysta. No ale bez filtra będzie Ci ciężko utrzymać czystość wody ;)

barttheway napisał/a:
Czy 4-5 metry powierzchni oczka to nie za mało dla karasi?


Tak, taka powierzchnia starczy ;)
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-01-28, 23:46   

Załóż oczko bez ryb i problemy z głowy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-01-30, 10:45   

Są pompy solarne ale dość drogie i małej wydajności.Ponadto filtr musi chodzić na okrągło i tutaj problem.Może wtedy tylko napowietrzacz ? Dużo roślin i niska obsada ryb to podstawowy warunek równowagi bez wspomagania.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 17:00   

Cześć,
temat już kiedyś gdzieś był omawiany. ja bardzo dawno temu miałem takie minioko (1,5 na 2 m) prąd był, ale żadnych urządzeń w oczku nie było. Osobiście nie widzę problemu, mogą być nawet ryby byle krajowe o redukowanej co roku populacji. Albo jak radzi Arek bez ryb. Przyjdzie dużo innych żywych istot co oko ożywią.
:piwko: Bajbas
PS. ja teraz też mam praktycznie oko bez prądu, bo co to daje na ponad 15 m sześciennych wody, że chodzi pompką o mocy 30 w, efekt głosowy, fajnie plumka, ale dla czystości wody marginesowe znaczenie. O ile pamiętam Arek też ma bez urządzeń
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-01-30, 19:07   

ja też nie miałem w ubiegłym roku żadego filtra i woda była ok.myśle że dużo roślin może skutecznie zastąpić filtr.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-31, 08:46   

duzers napisał/a:
ja też nie miałem w ubiegłym roku żadego filtra i woda była ok.myśle że dużo roślin może skutecznie zastąpić filtr.


Podobnie jak ja. Moje oczko jest małe, a wodę miałam czyściutką. Dużo hiacynta, limnobium i żabiścieku oprócz tego kosaćce, pałki wodne, rośliny podwodne i woda klar. Oczywiscie ryb też nie mam (miałam) zbyt dużo 8 sztuk karasia ozdobnego. Karmienie z głową i naprawdę można się obejść bez techniki. W tym roku zdecydowałam powiększyć oczko, a własciwie zrobić drugie i do tego strumyk, więc tu juz niestety prąd musi być, aby uruchomić pompę wprawiającą wode w ruch.
Jesli chodzi o porę zimową to ważna rzecz, aby oczko zrobić odpowiednio głębokie, aby lód nie skuł całego. Wtedy mozesz zastosowac "kurtynę powietrzną" i przerębel styropianowy. Korzystaj z zimy i czytaj forum, bo jest tu masa informacji i wybierzesz coś dla siebie :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-01-31, 17:40   

Van napisał/a:
Podobnie jak ja. Moje oczko jest małe, a wodę miałam czyściutką. Dużo hiacynta, limnobium i żabiścieku oprócz tego kosaćce, pałki wodne, rośliny podwodne i woda klar.

Sedno sprawy, mechanika skuteczna, ale nasi pionierzy nie mieli nawet dostępu do prądu, a wyśmienicie utrzymywali sztuczne zbiorniki.
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2010-02-01, 08:35   

Zgadzam się z przedmówcami - nie ma problemu z utrzymaniem oczka bez dostępu do prądu. Jak najwięcej zielska i mała obsada ryb - trochę się powtarzam ;) . Od siebie dodam, że nie umieszczał bym oczka od strony południowej, jeśli już - tak aby miało trochę cienia, szczególnie podczas letnich upałów.
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-02-17, 00:00   

W ubiegłym roku wkopałem w ziemię małą beczkę 50 l do podchodowania roślin. Był grzybień ,pałka wąskolistna. Żeby nie stała się wylęgarnią komarów wpuściłem chorego karasia, bo żal migo było zabić. Po miesiącu woda zrobiła sie czyściutka, karaś wyzdrowiał a zdechlaczek grzybień pięknie sie rozwinął. Beczka była w półcieniu.
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny