wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2010-01-24, 01:05
Rzeźba ze styropianu do ogrodu czym ją pokryć?
Autor Wiadomość
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-09-05, 23:30   

Witaj
powiem szczerze, że z takim kształtem to będzie ciężka sprawa. Te obłości i wewnątrz pusto bardzo utrudniają... Jednak wszystkie elementy latarenki były kanciaste i po lekkim obrobieniu gotowych części ( wszystkie pozyskane jako elementy opakowań po sprzętach agd) poszło jak z płatka. Myślę, ęe nie ma co samemu kombinować tylko zamówić taką wazę u producenta takich rzeczy ze styropianu.
I tu jest adres uzyskany też od naszego drogiego forumowicza-Drako
www.styro.pl
Pod tym adresem znajdziesz kontakt do Pana JAcka -właściciela, który to był tak życzliwy.
Jesli wykonanie takiej wazy wiązałoby się z wykonaniem najpierw formy to pewnie tanie to nie będzie...Ale wtedy możesz zakupić takie obłe elementy u niego i coś posklejać
(ma w galerii u siebie takie rózne rzeczy).
CAła technologia o której tyle sie dowiedziałam, okazała sie jednak w praniu nie bardzo przydatna w moim przypadku. Tworzywo, którym pokrywają styropian jest dość kosztowne i wymaga zakupu większej ilości. Do tego należy posiadać albo dokupić cisnieniową natryskarkę (czy cos takiego) do malowania i jeszcze dysponować jakimś pomieszczeniem gdzie to będziemy robić. Dlatego zrezygnowałam z tej opcji i użyłam atlasu plus, który też Ci polecam.
Tu masz cały "cykl produkcyjny"
http://forum.oczkowodne.n...er=asc&start=30
Co mi pan JAcek doradził fajnego - otóż taki nawet duży przedmiot jak ma być w ogrodzie powinien być stabilny (wiatry). Jego pomysł - jakąkolwiek rzeżbę, tu waza, nadziewamy na grubą i długą rurę PCV i wkjopujemy do gleby. WAza będzie stała mocno!
Co do półki z drzewa, nie gniewaj sie ale nie czuję tego ze styropianu. O ile latarenka nie wygląda na kiczowatą imitację , w tym przypadku może tak być. Poszłabym jednak w kierunku prawdziwego drzewa i to wtedy może być super. NAd morzem leżą czasem całe drzewa wykarcherowane przez fale i sól. Białe i powyginane. TAkiego czegoś Ci trzeba !
Ale jak koniecznie chcesz ze styropianu to rób. W tym Atlasie bardzo fajnie się modeluje. Nóż, widelec, jakieś inne ustrojstwa plastikowe z kuchni i wyrzeźbisz taką korę, że mucha nie siada. Trzeba tylko pamiętać ,że na rzeźbienie danego fragmentu masz kilka godzin , bo jak skamienieje to amen.
Powodzenia !
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny