wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-10, 23:53
koi butterfly ???
Autor Wiadomość
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2013-05-28, 20:32   

U cb takie ładne rybki mają w sklepach zoo a u mnie nic :(
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2013-05-28, 21:37   

szkoda tylko że większość tych butterfly na rynku pochodzi z tajlandi (nie mówie że wasze) i bez zabierania ich do domu na zimę raczej nie udaje się ich przezimować w oczku.Ja już 3 lata próbowałem i :dupa: teraz mam org. japońce trochę większa kasa ale ryby mocniejsze.
 
 
 
Krzysiek 1978 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 96
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2013-05-28, 22:11   

tom11 napisał/a:
szkoda tylko że większość tych butterfly na rynku pochodzi z tajlandi (nie mówie że wasze) i bez zabierania ich do domu na zimę raczej nie udaje się ich przezimować w oczku.Ja już 3 lata próbowałem i :dupa: teraz mam org. japońce trochę większa kasa ale ryby mocniejsze.


niekoniecznie u mnie zimują od 2 lat z izraela i tajlandi i większość przeżywa-ale fakt co roku kilka sztuk mi pada
W tym roku zdechło mi łączie ok 15 koi od 10 do 20 cm wszystkie w marcu jak zima wróciła padły i z izraela i z tajlandi i zwykłe euro koi z sielanki w poznaniu ale a 99% padły z mojej winy gdyż zaprzestałem karmić 1 pazdziernika a woda jeszcze w połowie grudnia miała u mnie 10 stopni (miałem tunel foliowy)a młode koi o wiele gorzej znoszą zimę u nas i w sezonie muszą duży zapas energii i masy zbudować a by przeżyć zimę-większe są bardziej wytrzymałe przynajmniej u mnie
_________________
oczko 10000l+AKWA 128l
 
 
Maglia 
Bywalec


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 222
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2013-05-29, 13:47   

tom11 może masz rację, niestety w sklepie zoo nie potrafili mi powiedzieć skąd one są. Pływały wszystkie razem, zwykłe, motylki, jesiotry. Dziewczyna, która sprzedawała mi moje motylki dziwiła się że te koi mają dziwne płetwy :crazy: Nie miała większego pojęcia o sprzedawanych rybkach.
Podejrzewam, że te motylki to albo euro-koi, albo rzeczywiście z Tajlandii. Kupowałam w tym sklepie w zeszłym roku zwykłe koi i przezimowały mi bez problemów.
Mam nadzieję, że te też dadzą radę. Pocieszam się, że u mnie na Pomorzu jest dość ciepło zimą, rzadko temperatura spada poniżej -10.
Wiosną się wszystko okaże. Z motylków mam teraz 2 z zoologicznego niewiadomego pochodzenia i 3 japońskie, będę wiedziała po tej zimie które są bardziej wytrzymałe.
A to moje japońskie motylki, najpiękniejsze rybki w moim oczku:

 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2013-05-29, 21:12   

Cytat:
A to moje japońskie motylki, najpiękniejsze rybki w moim oczku:


naprawde piękne,z platynowego będziesz najbardziej zadowolona.Mogę wiedzieć po ile i gdzie kupione?
 
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2013-05-29, 22:20   

Maglia napisał/a:
A to moje japońskie motylki, najpiękniejsze rybki w moim oczku:

jak na mój gust to ten wczorajszy masz ładniejszy
Ciekaw jestem jak się u Ciebie zachowują i jakiej są wielkości ?czy też się schowały jak te poprzednio kupione i jak te u Ewy
moje całkiem się oswoiły i podpływały dziś do jedzenia
_________________
GÓRAL
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2013-05-31, 01:18   

Przywiozłem sobie 5 motylków Gin-Rin (duchy) ze sklepu zoologicznego w Rzeszowie, w worku z ok 1 l wody, ale bez dodatku tlenu!!! Sprzedawca powiedział mi, że nie mają tlenu w butli, jak już wyłowił mi wybrane okazy. Cena 16 zł za sztukę, wymiar 10-12 cm, więc zaryzykowałem i... prawie 200 km (nie autostradą) przebyły szczęśliwie, i zaaklimatyzowały się w oczku, bez zbytnich ceregieli. Czego nie można powiedzieć o towarzyszącym im jesiotrze :-( Cześć jego pamięci :x
Pikne one są, ale czy przezimują, nie wiem... :???: ale mam taką głupią nadzieję.
W każdym zoologicznym sklepie w Rzeszowie, który odwiedziłem mają ryby- w tym karpie do oczek. Te podobne wielkością i niejaponskością :oops: w sklepie firmowym Aquatiki były nawet sporo tańsze, ale... nie żałuję wyboru. Każdy jest inny, tworzą malownicze wesołe stadko, więc trzymam za nie kciuki. :yahoo:
Poprzednie buttterflaye kupione w Krakowie dwukrotnie ginęły jesienią w oczku bez śladu...
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-05-31, 09:12   

Drako, a fotki to gdzie? ;)
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
Maglia 
Bywalec


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 222
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2013-05-31, 14:42   

A ja dzisiaj pożegnałam się z moim ślicznym motylkiem Hariwake :((
Nie wiem co się stało, bo zobaczyłam mojego psa jak coś niesie w pysku, ale nie sądzę że to on go upolował. Wydaje mi się że kot go złapał, a pies już znalazł martwego.

PIOTR P. Japońskie motylki mają teraz około 17 cm i zdecydowanie inaczej się zachowują od tych małych ze sklepu zoo. Od razu pływały po całym oczku, podpływały bardzo blisko do karmienia itp.
Szczególnie ten Hariwake, którego już nie mam był najbardziej odważny i oswojony. Wychodził prawie na brzeg.

tom11 motylki japońskie były kupione wysyłkowo z Rzeszowa, najdroższy ten platinum gin-rin kosztował 99 zł
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2013-06-01, 21:37   

Zdjęcia motylków po 16 zł kupionych w Rzeszowie, o których pisałem wcześniej. Wszystkie zdrowe, śmigają aż miło. ;)



_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-06-02, 00:02   

Fajowe ;) :good:
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2013-06-02, 09:02   

fajne :!: a jakie wytrwałe :!:
ale ten sklep to na czarną listę wciągnąć trzeba ;w dzisiejszych czasach brak tlenu !!!
_________________
GÓRAL
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2013-06-02, 14:02   

drako, Bardzo ładne butterflaye a w paczce jest tez jesiotr jak tak to jaki to rodzaj sterlet??
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2013-06-03, 07:45   



ja coś takiego kupiłem ostatnio dla kumpla
 
 
 
Maglia 
Bywalec


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 222
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2013-06-03, 12:07   

Wrzuć większe zdjęcie, bo rybki ładne, ale bardzo słabo je widać
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny