wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę zlecić budowę oczka, co musi być w umowie
Autor Wiadomość
dziecial 
Nowy


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: lubuskie
  Wysłany: 2010-01-13, 02:06   Chcę zlecić budowę oczka, co musi być w umowie

Witam.

Zastanawiam się nad budową oczka, mniej więcej już wiem co bym chciał.
całość chcę zlecić firmie. O czym muszę pamiętać podpisując z nimi umowę.
Czy potem są jakieś niespodzianki przy gwarancji, typu serwis min. 1 raz w roku, który pewnie dużo kosztuje.

Jeśli ktoś miał do czynienia z takim tematem to proszę o radę.

Pozdrawiam
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-13, 07:48   

Na forum znajdziesz masę opisów jak samodzielnie wykonać oczko. I to chyba we wszystkich możliwych technologiach. Też w ubiegłym roku myślałem najpierw o zamówieniu jakiejś firmy, potem o gotowej formie. Trafiłem na to forum, spędziłem naprawdę wiele godzin na czytaniu i dyskusjach i zdecydowałem się na samodzielną budowę oczka z folii. Nie dość, że koszt znacznie niższy to i satysfakcja przeogromna z własnej działalności. Może domu nie wybuduję ale oczko zrobiłem samodzielnie ;)
Pzdr.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-01-13, 08:22   Re: Chcę zlecić budowę oczka, co musi być w umowie

dziecial napisał/a:
Witam.

Zastanawiam się nad budową oczka, mniej więcej już wiem co bym chciał.
całość chcę zlecić firmie. O czym muszę pamiętać podpisując z nimi umowę.
Czy potem są jakieś niespodzianki przy gwarancji, typu serwis min. 1 raz w roku, który pewnie dużo kosztuje.

Jeśli ktoś miał do czynienia z takim tematem to proszę o radę.

Pozdrawiam


Jeśli w ten sposób podchodzisz do posiadania oczka to szczerze nie polecam -- serwis raz do roku to stanowczo za mało . Nawet jeśli naszpikujesz filtrami, lampami i innymi cudeńkami to i tak oczko potrzebuje pielęgnacji więc jeśli nie masz na to czasu czy ochoty to szkoda kasy.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-13, 09:16   

Dziecialowi chodziło chyba o to, żeby w umowie nie było zapisu na temat "serwisowania oczka" za kosmiczną kasę. A wiem, że niektóre firmy (nie tylko odnośnie oczek) zapisują takie rzeczy w umowach a cała "usługa serwisowa" sprowadza się do obejrzenia i ewentualnego okadzenia, polania lub spryskania przedmiotu umowy. I za taką zabawę biorą kilkaset złotych :-o
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
dziecial 
Nowy


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-01-13, 09:47   

Wezmę pod uwagę wasze rady i przy budowie oczka, którym będę sam się cieszył rozważę samodzielną budowę. Jednak teraz "nie stać mnie" na to czasowo. Chcę wybudować oczko aby podnieść wartość domu, a potem go sprzedać. Słyszałem, że zainwestowane 40 czy 60 tyś w ogród może podnieść wartość posesji nawet o ponad 100 tyś. Więc na zdrowy chłopski rozum to działanie ma sens. Jeśli ktoś widział taką umowę do proszę o przesłanie na prywatnego maila, ewentualnie podpowiedzieć ile mogą mnie takie późniejsze zabiegi kosztować. Zastanawiam się jeszcze co taka firma może punktować: dolanie wody 200zł, sprawdzenie pH 100zł szlak wie co jeszcze. Dodam tylko że chciałbym mieć oczko z rybkami i powierzchnia 15-25 m2.

Pozdrawiam
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2010-01-13, 10:32   

dziecial napisał/a:
Chcę wybudować oczko aby podnieść wartość domu, a potem go sprzedać. Słyszałem, że zainwestowane 40 czy 60 tyś w ogród może podnieść wartość posesji nawet o ponad 100 tyś. Więc na zdrowy chłopski rozum to działanie ma sens.

Pozdrawiam



Nie ma sensu budowy oczka aby podnieś wartość posesji,szkoda siana a przyszły klijebt może nie chcieć oczka a dom mu sie spodoba i co :dupa: .Projetk ogrodu a co za tym idzie oczka to indywidualna sprawa każdego z nas.Spójż na galerie ilu oczkomaniaków tyle projektów oczka
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2010-01-13, 11:25   

Mam wrażenie że tu spotykają się pasjonaci oczek i przyrody,ale żeby robić z tego biznes.No ale różnie to jest jedni się cieszą z każdej roślinki inni ją wsadzą ale tylko wtedy gdy na tym coś zarobią

[ Dodano: 2010-01-13, 11:26 ]
dziecial napisał/a:
Wezmę pod uwagę wasze rady i przy budowie oczka, którym będę sam się cieszył rozważę samodzielną budowę. Jednak teraz "nie stać mnie" na to czasowo. Chcę wybudować oczko aby podnieść wartość domu, a potem go sprzedać. Słyszałem, że zainwestowane 40 czy 60 tyś w ogród może podnieść wartość posesji nawet o ponad 100 tyś. Więc na zdrowy chłopski rozum to działanie ma sens. Jeśli ktoś widział taką umowę do proszę o przesłanie na prywatnego maila, ewentualnie podpowiedzieć ile mogą mnie takie późniejsze zabiegi kosztować. Zastanawiam się jeszcze co taka firma może punktować: dolanie wody 200zł, sprawdzenie pH 100zł szlak wie co jeszcze. Dodam tylko że chciałbym mieć oczko z rybkami i powierzchnia 15-25 m2.

Pozdrawiam
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-01-13, 16:41   

dziecial napisał/a:
Słyszałem, że zainwestowane 40 czy 60 tyś w ogród może podnieść wartość posesji nawet o ponad 100 tyś.
To ma sens i może się i nawet zgadza, ale dotyczy to samego ogrodu a nie oczka :? Jak ma to być "czysta komercja" to zbuduj lepiej piękny skalniak :P będzie trochę taniej a i na pewno nie będzie przeszkadzał przyszłemu właścicielowi . Ładny ogród chcą mieś wszyscy, a z oczkiem to już niekoniecznie , nie biorę tu pod uwagę osób które zaglądają na to forum :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-01-13, 16:43   

dziecial -nie wszyscy lubią oczka wodne,na tym się zastanów ;)

poz.Leszek
---------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-01-13, 19:30   

leszek50-57 napisał/a:
dziecial -nie wszyscy lubią oczka wodne,na tym się zastanów ;)
nie którzy nawet trawy nie mają kiedy wykośić,za jakiś czas z oczka może zrobic się bajorko[/list]
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-01-13, 20:55   

Temat ciekawy i na pewno jeszcze tu nie dyskutowany. Tu jest nie wiele osób które zlecało wykonanie oczka firmom, ale ogólnie na pewno jest bardzo dużo takich realizacji o czym świadczy lawinowe pojawienie się wielu firm świadczących takie usługi. Sam też chętnie bym zobaczył taką umowę . Na pewno bez problemu można znaleźć firmy które nie stosują takich wpisów w umowach.
Od siebie powiem że oczko nie wymaga dużo pracy czy pielęgnacji (na pewno mniej niż trawnik , skalniak czy inne części ogrodu) i doskonale wiem że serwisowanie to spore pieniądze, których szkoda wydawać na nie wiadomo co.

JAREK G napisał/a:
Ładny ogród chcą mieś wszyscy, a z oczkiem to już niekoniecznie , nie biorę tu pod uwagę osób które zaglądają na to forum


To trzeba poczekać na klienta któremu to się spodoba, na pewno są i tacy co szukają domu z oczkiem w ogrodzie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-01-13, 21:36   

najlepiej i najbezpieczniej jeśli sam(/prawnik w twoim imieniu) przygotuje taką umowę. Jeżeli firma jej nie zechce podpisać to:
1. albo "przegiąłeś" z warunkami
2. firma jest niepewna i lepiej nie zaczynać z nią współpracy
Jeżeli 3-4 firmy nie zechcą za żadne pieniądze podpisać z tobą umowy patrz pkt 1. :-D
pzdr
 
 
dziecial 
Nowy


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-01-13, 23:19   

To wszystko o czym piszecie na swój sposób ma sens. Z wypowiedzi widzę, że niektórzy w sposób bardzo krytyczny podchodzą do tematu, pisząc że jest to forum dla zapaleńców, którzy własnymi siłami dokonali coś i którzy chcą doświadczeniem pomóc innym, bądz sami szukają pomocy.
Przyznam się, że ogarnęło mnie ogromne zdziwienie, kiedy przeczytałem, że takie oczko wymaga mniej uwagi niż trawnik. Póki co nie będę tej tezy podważał, bo podchodzę do was jako do fachowców. W takim razie wytłumaczcie takiemu żółtodziobowi jak ja, co będę musiał robić koło takiego oczka. Bo jeśli się okaże, że z obsługą sobie poradzę to do wykonania nie będzie potrzebna firma, tylko ktoś z ogólnym pojęciem i kilka rąk do pomocy.
Pytanie drugie: jaki jest orientacyjny koszt budowy, bez fajerwerków. Maję tam pływać ryby i wybieg dla nich to 15-25 m2., które oczko jest najprostsze w wykonaniu? beton a może folia.
Nie mniej jednak pozostawiam pytanie otwartym: ile kosztuje serwisowanie przez firmę?
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-14, 00:07   

dziecial napisał/a:
jaki jest orientacyjny koszt budowy, bez fajerwerków. Maję tam pływać ryby i wybieg dla nich to 15-25 m2., które oczko jest najprostsze w wykonaniu? beton a może folia.
Taniej folia; a ile, to zależy od tego jaka to będzie folia. Orientacyjnie od 300 do 2000 zł... tyle, że ja się ostatnio słabo w cenach orientuję :-D

dziecial napisał/a:
Nie mniej jednak pozostawiam pytanie otwartym: ile kosztuje serwisowanie przez firmę?
A nie lepiej jednak się z tym pytaniem zwrócić do firmy?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-01-14, 00:55   

dziecial napisał/a:
Maję tam pływać ryby i wybieg dla nich to 15-25 m2., które oczko jest najprostsze w wykonaniu? beton a może folia.


zdecydowanie folia, najlepiej postawić na EPDM - cena materaiału około 25 zł/m2

Cytat:
Bo jeśli się okaże, że z obsługą sobie poradzę to do wykonania nie będzie potrzebna firma, tylko ktoś z ogólnym pojęciem i kilka rąk do pomocy.


zgadza się

Nie spiesz się z rybami- im późnij tym lepiej, niech oczko dojrzeje po wykonaniu i nabierze równowagi - wtedy nie wymaga żadnych zabiegów.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny