wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sprawdzić bezpiecznie działanie wyłącznika rożnicowego
Autor Wiadomość
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 10:16   Jak sprawdzić bezpiecznie działanie wyłącznika rożnicowego

Jak sprawdzić bezpiecznie działanie wyłącznika rożnicowego. Mam taki wyłącznik i bardzo bym chciał sprawdzić czy dobrze działa czyli zrobić jakoś zwarcie żeby mnie tylko nie popieściło. Podobno powinno się sprawdzać takie wyłączniki. Wyłącznik jest w garazu i przez to narazony jest na wszystkie temperatury takie jak na dworze ale na niego oczywiście nie pada. Sonda jest wbita na brzegu i przez ziemie jest w kontakcie z wodą. Kabel od sondy jest odpowiedni do zakopania i idzie do skrzynki z wyłącznikiem.
Proszę o radę jak to bezpiecznie sprawdzić.
Artur
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-05, 10:25   

art1234 napisał/a:
Jak sprawdzić bezpiecznie działanie wyłącznika rożnicowego. Mam taki wyłącznik i bardzo bym chciał sprawdzić czy dobrze działa czyli zrobić jakoś zwarcie żeby mnie tylko nie popieściło. Podobno powinno się sprawdzać takie wyłączniki. Wyłącznik jest w garazu i przez to narazony jest na wszystkie temperatury takie jak na dworze ale na niego oczywiście nie pada. Sonda jest wbita na brzegu i przez ziemie jest w kontakcie z wodą. Kabel od sondy jest odpowiedni do zakopania i idzie do skrzynki z wyłącznikiem.
Proszę o radę jak to bezpiecznie sprawdzić.
Wciśnij guzik koloru żółtego. I wszystko będziesz o jego sprawności wiedział. Rób to raz na miesiąc.
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 10:33   ale jak to

Wcisnąc ale po co. Ja chcę sprawdzić czy np. elektroda i kabel do niej pomimo że zaizolowany nie zaśniedział i ma dobry styk, czy jak się zrobi gdzieś przebicie to zadziała itd. Czy przedłużaćz z uziemieniem działa. Co mi da wyłączenie gusika - tyle że się da wyłączyć.
Art
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-05, 15:15   

to jest guzik testowy, puszcza prąd upływowy i jak wyłącznik jest sprawny to rozłączy obwód. I wtedy znaczy, że jest ok.

PS. Różnicówka nie działa na klasyczne zwarcia ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-05, 20:30   Re: ale jak to

art1234 napisał/a:
Czy przedłużaćz z uziemieniem działa. Art


Art1234, weź żarówkę z dwoma przewodami i dotknij końcem jednego przewodu do "fazy" w przedłużaczu a końcem drugiego przewodu dotknij do bolca uziemiającego tegoż przedłużacza. Różnicówka powinna zadziałać, tzn. powinna odciąć zasilanie. Po za tym odsyłam Cię do tematu "Bezpieczna instalacja elektryczna wykonana samodzielnie". Ale i tak jak radzono Ci wcześniej co jakiś czas dokonuj próby poprzez naciśnięcie żółtego, testowego przycisku.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-06, 07:46   ok dzięki

dzieki jak mówicie, że wystarczy wciskać guzik to dla mnie ok ale sprawdzę też z żarówką.
Art
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2009-11-21, 19:21   

Najprosciej -- 20 cm kawalek przewodu 1,5 mm grubosci czyli standard -- jedna strona dotykasz uziemienia - kabel zolty a druga strona kabelka do zera czyli kabel niebieski. Nie do fazy !! --czyli brazowy
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny