wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Naturalny staw ogrodowy, bezodpływowy.
Autor Wiadomość
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-10-16, 22:22   

Wszystko zależy na jakim poziomie jest ta rzeka bo jeżeli niżej to kich nawet mnich nic nie wyczaruje.
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-17, 11:17   No na to nie wpadłem

Słuszna uwaga na to nie wpadłem :-D
a propo w ZSRR jak jeszcze ktoś pamięta to rzeki i do góry płyneły
:) Art
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-10-17, 11:52   Re: No na to nie wpadłem

art1234 napisał/a:
Słuszna uwaga na to nie wpadłem :-D
a propo w ZSRR jak jeszcze ktoś pamięta to rzeki i do góry płyneły
:) Art



W ZSRR jest wszystko możliwe ale niestety mieszkamy w Polsce i takie cuda sie u nas nie dzieją.


Maj posłuchaj rad Arka i innych obsadz brzegi gatunkami roslin które poradza sobie z wachaniami poziomów wód gruntowych i bedzie :good: :good:
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
Maj. 
Nowy


Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-10-18, 21:53   

Witajcie!
Dziękuję Wszystkim za dobre rady:)
Uporałam się już z moim problemem. Pozostanę jednak przy opcji z odprowadzeniem deszczówki do stawu z pośrednim wykorzystaniem zbiornika retencyjnego i mnicha - do odprowadzenia nadmiaru wody do rowu, który znajduje się za działką.
Jest to tylko dodatkowy pomysł do projektu który wykonuję na studia. W związku z tym mam się nie przejmować pozwoleniami wodno-prawnymi, bo to nie moja działka. Ale wiem już przynajmniej o co w tym wszystkim chodzi.
Dzięki raz jeszcze.

Pozdrawiam
Maj.
 
 
alex 
Początkujący


Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2010-02-17, 09:06   

cześć witam wszystkich jetem nowa ale wasze forum przeglądam od dwóch lat i wiele skorzystałam z waszych porad dzięki :} może uda i mnie się kiedyś pomóc mam na działce staw naturalny wykopany cztery lata temu i chciałabym jak najwięcej zachować z jego naturalnego charakteru aczkolwiek myślę ze nie odbędzie się to bez pomocy naturze na dzień dzisiejszy zadomowiły się tam dobrze lilie -większość kupiona przez internet u Szymona-nie wiem czy mogę tu podawać nazwę firmy większość i tak będzie wiedziała gdzie polecam goraco tą firmę przemili ludzie rosliny starannie zapakowane w idealnym stanie przyjęły się generalnie wszystkie, lecz tu jest problem-podłoże przy stawie jest dość ubogie piach i glina tak więc tylko moje kochane lilie to lubią ,ale oprócz nich powinny dla równowagi rosnąć też inne rośliny-strzałki wegetują ,acha mięta dobrze się czuje to od razu widać dla eksperymentu zakupiłam cos moze ze 30 roslin różnych różne sity skrzyp oczeret -zebriny wyginęły może powinnam jak latem woda opadnie wykopac dołki tam gdzie rośliny mają być i wypełnić jakąś lepszą ziemią ale jakie składniki wymieszać żeby było to sensowne ?
_________________
aleksadra
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-02-17, 09:33   

Jak rosną Ci w tym podłożu lilie, które są wymagającymi roślinami, to tym bardziej powinny oczeret, skrzypy czy sity dla których wystarczy piach ze żwirem. Tak więc przyczyną zmarnowania roślin musi być coś innego. Może za głęboko je posadziłaś, to są roślinki na płycizny.
Poczekaj jeszcze na rady większych fachowców ode mnie, bo ja też początkujący dopiero ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-02-17, 13:12   

Tomek już ci pod powiedział,ale możesz zrobic płyciznę i do sypac
zwykłej ziemi lub posadzic w dużych koszach ;)
poz.Leszek
------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-02-17, 13:39   

W piasku z gliną najlepiej rosną sity, oczerety i pałki - tu nic nie trzeba kombinować tylko po prostu wybrać te rośliny które lubią takie warunki.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
alex 
Początkujący


Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 27
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2010-02-20, 14:22   

Dzięki wszystkim za porady- połączę je w jedno i najpewniej zrobię coś ,co zobaczyłam na stronie arboretum w Bolestraszycach-tam rabata z kosaćcami jest oddzielona od stawu faszyną z gałęzi(wierzba to może jest ), i ja myślę tak oddzielić tą przestrzeń od stawu i tam nasypię podłoża z drugiego takiego dzikiego stawu w lesie ,gdzie spadające liście utworzyły na dnie czarną maż -ta faszyna będzie pewnie okresowo zalewana przez wodę to i po jakimś czasie się rozpadnie, ale może rośliny będą na tyle mocne ze dadzą sobie radę. Być może jak sugerujecie, powodem mojej porażki w temacie roślin bagiennych może być coś innego np. rośliny dzikie ,które są dużą konkurencją dla małych sadzonek a lilie posadzone bez konkurencji i z natury ekspansywne dały sobie radę spróbuję wysłać fotki, acha- z jednej strony stawu chcę zachować oryginalną szatę roślinną jaka się tam samoistnie zadomowiła -masz racje AURORA sity dzikie i posadzone rosną tylko zebrina nie .LESZKU posadziłam na płyciżnie ale w zeszłym roku faktycznie od wiosny do jesieni stan wody był wysoki to tez może być powód ELENDIL czy ty przypadkie tez masz taki staw bez folii?
_________________
aleksadra
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-02-20, 14:43   

alex napisał/a:
ELENDIL czy ty przypadkie tez masz taki staw bez folii?


Niestety, stawu póki co nie posiadam... ledwie średniej wielkości oczko ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-02-20, 15:24   

alex napisał/a:
masz racje AURORA sity dzikie i posadzone rosną tylko zebrina nie


Zebrinus w mroźne zimy może wypadać, u Szymka jest zimowany pod folią to nie ma problemu. U mnie na zewnątrz zawsze cześć wypada, a jednego roku wszystkie przemarzły.
Posadż Albescens, tez ładny a zimuje bezproblemowo.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
WojtekZ 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-22, 15:05   

Witam.jestem nowym użytkownikiem forum .Trzy lata temu kupiłem dużą działkę ze stawem 45x40 m.Kończę budowę domu i chciałbym wyremontować staw.Należy mu się pogłębienie oaz wzmocnienie brzegów.Jednocześnie myślę o polepszeniu jakości wody.Staw jest gruntowy,bezodpływowy,niedaleko rośnie dużo drzew.Myślę o napowietrzaniu wody pompą z tzw. strumienicą lub wykopaniu obok stawu kolejnej"dziury" w ziemi i zastosowaniu oczyszczalni trzcinowej.Wykopałbym nieckę 10x15, wyłożył folią, zasadził trzciny .Woda byłaby pompowana do niecki i wracała poprzez dreny do krótkiego strumyka.
Co wg. Was jest lepsze?
_________________
Wojtek Zawadzki
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-05-22, 17:10   

Witaj na forum :piwko:

Napowietrzanie swoją drogą, filtr swoją ;)
Najlepszy filtr to naturalny filtr glebowo korzeniowy. Powrót wody zrobić przez jakąś kaskadę, żeby woda się napowietrzała i powinno być git :) Pamiętaj tylko, że objętość filtra powinna wynosić co najmniej 1/10 objętości stawu. Tu masz temat o takich filtrach http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2015

Pzdr.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
WojtekZ 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-03, 14:11   

Dziękuję za radę Tomku.Jednak z niej chyba nie skorzystam.Za dwa tygodnie ruszam z rekultywacją stawu i będę postępował następująco:
-wleje do stawu niedużą ilość roztworu soli glinu.
-zabezpieczę panelami stalowymi burty stawu i zasypię je łamańcem granitowym.Dużo szkód wyrządziły w stawie bobry i muszę się zabezpieczyć;
-wykopię na łące obok nieckę;
-wypożyczę dużą pompę szlamową;
-przez dwa tygodnie będziemy wypompowywać szlam z dna stawu do niecki.usunę w ten sposób zalegający na dnie fosfor związany odwracalnie i psujący wodę latem .Pogłębię jednocześnie staw;
-na koniec ustawię na dnie niedużą pompę z tzw. strumienicą.Okresowo będę dotleniał staw i wprowadzał wodę w obieg.
-za 5 lat powtórzę zabiegi.

Powinienem uzyskać widzialność wody na poziomie 1 metra latem i wodę zdatną do kąpieli .
Pozdrowienia
_________________
Wojtek Zawadzki
 
 
sunap 
Nowy


Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 1
Skąd: kraków
Wysłany: 2011-03-02, 16:44   

hobbysta 20 letnie doświadczenie ??? kpina i taka bzdura że płakać się chce, jakie ty masz wykształcenie człowieku. deszczówka to naturalnie oczyszczona woda destylowana najzdrowsza i ogólnie stosowana w ogrodnictwie i ma wiele innych zastosowań. cały system opiera się na deszczówce , jej skarzenie jest tak żatkie jak wybóch w czarnobylu, i niema stwierdzenia że skarzona deszczówka będzie pływała na powieszchni z prostych przyczyn to nie oliwa , a substancje ciekłe o tej samej struktórze samoistnie się mieszają. a co do wachań lustra stawu to naturalne. jeśli właściciel ma kase można utrzymać lustro w stałym poziomie + - 10 cm. ale to mnustwo roboty i kasy . jak tylko chodzi o rośliny błotno - wodne to skórka nie warta wyprawki bo sposób jest bardzo prosty, mianowicie: kupujesz rolke jak najgróbszej waty szklanej do ocieplania poddaszy ścian. wykopujesz na głębokość około 20 - 30 cm i szerokość rolki waty pas tak by jeden koniec był zanurzony w wodzie mimo najmniejszego stanu lustra wody czyli w największe upały lipiec sierpień i bardzo warzne czeba zabezpieczyć zanurzoną wate siatką by drobinki waty szklanej nie wnikały do wody i zasypujemy grysem lub drobnnym kamykiem oczywiście jeśli planujemy ryby . drógi koniec to koniec lini brzegowej roślin o klimacie błotno - wodnym cały rów zasypujemy jeśli staw jest duży to rowów z watą szklaną robimy więcej . jeśli ktoś miewierzy że to działa niech zroluje troche zwykłej waty 20 cm i włorzy do szklanki z wodą. takie rozwiązanie zapewni rośliną stały kontakt z wodą co niejednokrotnie zastosowałen bez reklamacj. inna sprawa że niema paniki bo jeśli rośliny nie są oddalone od brzegu więcej niż 1 metr to sobie poradzą potrafią samoistnie sięgnąć po potrzebną wode poprzez wzrost korzeni w miare opadającej linni lustra wody , prawa natury. przepraszam za błędy ort.

[ Dodano: 2011-03-02, 16:49 ]
hobbysta najmocniej przepraszam chodziło mi o bywalca

[ Dodano: 2011-03-02, 16:53 ]
JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM HOBBYSTE POMYLIŁEM GO Z BYWALCEM. MUJ POST DOTYCZYŁ GŁUPOT WYPISYWANYCH PRZEZ '' BYWALCA ''

[ Dodano: 2011-03-02, 17:00 ]
PROSZE NIE ZWRACAĆ UWAGI NA BŁĘDY ORT. TO TAKA PRZYPADŁOŚĆ NIE BRAK WYKSZTAŁCENIA, PRZEPRASZAM
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny