wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzałka akwarystyczna w oczku
Autor Wiadomość
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-13, 01:18   

marian napisał/a:
Natura to sobie tak obmyśliła że woda ma tyle ile dokładnie potrzeba.Gdy pokrywa lodowa skuje wodę i z czasem zmniejszy się poziom tlenu ,ryby doskonale dadzą sobie radę .
Chyba, że się jednak uduszą :hehe:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-12-13, 03:31   

Marian to zależy jaka będzie zima, jak dużo ryb i jak duży zbiornik.
W oczkach z reguły jest duże przerybienie i bez wspomagania ryby są bez szans.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-12-13, 10:03   

marian napisał/a:
Moim skromnym zdaniem,takie podgrzewanie wody delikatnie rzecz biorąc to słaby pomysł.Natura to sobie tak obmyśliła że woda ma tyle ile dokładnie potrzeba.Gdy pokrywa lodowa skuje wodę i z czasem zmniejszy się poziom tlenu ,ryby doskonale dadzą sobie radę .wystarczy im nie przeszkadzać .Tak dla spokoju duszy dotleniać można ,wtedy jak pokrywa lodu utrzymuje się przez dłuższy czas.Ale czy to jest konieczne to sprawa dyskusyjna.Wiadomo producenci wymyślą wszystko i tak to opiszą że człowiek pomyśli że beż tego czy tamtego się nie obejdziemy.Ja nie dotleniam i nie dogrzewam a co z tego wyjdzie okaże się wiosną .napiszę o tym w wątku zimowe straty.


:brawo: :brawo: najrozsądnieszy post jaki tu przeczytałem, ja też dotleniam tylko od czasu do czasu(ogród działkowy wyłaczone zasilanie) tylko by zaspokoić własne sumienie i nadgorliwie chcę by moi podopieczni mieli trochę łatwiej przetrwać zimę, snop z czciny wstawiam by wydobywały się gazy.
Jak najmniej hałasu na lodzie i ryby na suwalszczyźnie (karpie ,karasie, jesiotry, słonecznice) od lat zimują w oczku o poziomie wody 120=130 cm
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-12-19, 18:06   Podgrzewanie oczka

O podgrzewaniu całego nawet małego oczka nawet nie myśl. Grzałka musiała by być kilkuset watowa. Koszt skutecznego grzania ogromny.Pomyśl raczej o grzanym przeręblu.Przy dobrze zrobionym przeręblu wystarczy 30 W. Inna jest sytuacja jeśli oczko zostało zbudowane z odpowiednią izolacją ale to rzadki przypadek.Moje 3000l praktycznie nie zamarza .Wystarczy 100 W i mała 7 W pompka akwarystyczna i lodu niema nigdy. W praktyce używam grzałkę 30 W i pompkę 7 W i lodu jest niewiele (max. połowa powierzchni ). Aktualnie nie ma nawet śladu lodu.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-12-19, 22:34   Re: Podgrzewanie oczka

Bolekso napisał/a:
Wystarczy 100 W i mała 7 W pompka akwarystyczna i lodu niema nigdy. W praktyce używam grzałkę 30 W i pompkę 7 W i lodu jest niewiele (max. połowa powierzchni ). Aktualnie nie ma nawet śladu lodu.
Pozdrawiam ! Bolek


Bolekso, przedstaw nam zdjęcie Twojego całkowicie nie skutego lodem oczka, ze 100 watową grzałką, przy obecnie panujących mrozach, ale bez ściemy.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-12-20, 12:47   Oczko zimą

W ogóle nie mam zwyczaju ściemniać czyli jak dawniej mówiono kłamać.Osłony zrobiłem 8 lat temu jako prowizorki i tak trwają do dzisiaj. Docelowo miały być grubsze i staranniej dopasowane styropianowe płyty boczne.W ramach przykrywających górę też miał być styropian z dwoma małymi lub jednym dużym świetlikiem.Skuteczność takich osłon byłaby lepsza.Dodam jeszcze że mała pompka akwaryjna mieszająca górną warstwę wody podsysa sobie rurką powietrze.


Zdjęcia wykonane dzisiaj o 11 rano.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-12-20, 19:03   

Bolekso, nie miałem zamiaru Cię posądzać o niecne czyny, ale wyobrażałem sobie u Ciebie otwarty stawik. Ładnie się zmobilizowałeś i pokazałeś swoje oczko pod folią i rzeczywiście nie zamarznięte. Kto by pomyślał w taki mróz.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-01-13, 20:22   Grzałka

Grzałka woczku jest sensowna ale tylko do grzania przerębla.Sam przerębel musi być zbudowany np. ze styropianu i osłonięty od góry najlepiej styropianem. Sama grzałka bez osłon np. 30 W prawie wmarza w lód. Wokół grzałki jest tylko ok.2 mm nie zamarzniętej wody.Stosuję grzanie przerębla od lat z grzałką 30 W. (także mój sąsiad ) z powodzeniem. Sprawdzałem dzisiaj oczko,ze względu na szczególną budowę i osłonę mojego "murowańca " całe oczko 4,5 m2 jest wolne od lodu.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny