wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw jako zbiornik retencyjny
Autor Wiadomość
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2009-09-03, 22:16   

oszczędzić na prądzie można stosując dwie pompy przy załozeniu, że mamy licznik dwutaryfowy. Jedna slaba (?? W) puszczamy 24h druga mocna chodzi poza szczytem ( i jak przyjda znajomi :-D )
pzdr marcin
 
 
Marineira 
Początkujący


Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-08, 15:38   

Jakby ktos byl zainteresowany podobnym pomyslem i technologia jest opis na http://www.technologie-bu...uly&id=111&lng=
Kaskada i strumień krajobrazowy w "dolince tatrzańskiej" Ogrodu Botanicznego.
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-08, 15:49   

Droga inwestycja w zrobieniu i utrzymaniu, dla mnie oczko to chobby :-D
Ale pomysł ciekawy jak ktoś się na to odważy to chętnie zobacze efekty ;)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Marineira 
Początkujący


Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-11, 08:57   

Podobno odprowadzając wodę deszczową powinna ona być przefiltrowana i najlepszy jest filtr glebowo-korzeniowy.
Zakładajać ze woda opadowa bedzie odprowadzana z terenu (asfaltowa droga - odcinek 150m ) + dach 200m przez filtr specjalnie do tego celu zbudowany-posadzony - powiedzmy 25m2, brakło mi wiedzy:

Deszcz pada co jakis czas, wiec zalewane to nie byloby tak czesto jak oczyszczalnie biologiczne np wierzbowe, na pewno nie moznaby zastosowac roslin typowo wodnych.
Nie wiem jakie rosliny mozna zastosowac, no i bakterie nie wiem jakie by sie rozwinely skoro co jakis czas byloby sucho.

Jak to praktycznie mozna rozwiazac. Sam zwir + rosliny znoszace okresowe zalewanie?
Wierzby chyba, nie wiem co jeszcze.

Ma ktos jakie pomysly?
Czy to powinno byc zbudowane jak przydomowa oczyszczalnia scieków.
Bo filtry z zalozenia sa zawsze mokre przez obieg wody. Ja nie chcialabym wprowadzac jeszcze obiegu do tego filtra typowo na deszczowke. Chyba ze jest to konieczne.
Oczyszczanie głownie byłoby z pyłu i tego co sie zebralo na powiedrzchniach w czasie bezdeszczowym.

Nie wiem czy to wogole zrozumiela co pisze czy mam rysowac.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-09-11, 11:37   

Woda deszczowa nie zawiera fosforanów czy azotanów wiec filtracja glebowo-korzeniowa która ma właśnie je usuwać przez rośliny nie jest potrzebna. Można dać filtr mechaniczny w celu wyłapania kurzu spłukiwanego z dachu lub węgiel aktywny dla wyłapania zanieczyszczeń chemicznych.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Marineira 
Początkujący


Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-11, 20:10   

mechaniczny jaki?
myslalm ze zwir i rosliny beda dzialac jako mechaniczny, zeby nie trzeba bylo filtra jako filtra
odwadniajac 600m2 leci duzo wody na raz
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-11, 20:17   

Marineira napisał/a:
myslalm ze zwir i rosliny beda dzialac jako mechaniczny

Dobrze myślisz :-D tylko roślin nie trzeba, ani stałego przepływu, za to musisz goczyścić co jakiś czas
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-09-11, 20:50   

Marineira, trochę chaotycznie do tego podchodzisz. Brakuje mi w tym projekcie jakiegoś ładu w założeniach. Z twoich postów wynika, że chcesz do obiegu wprowadzać wodę opadową poprzez jak to, nazwałaś zbiornik retencyjny. Ja to wyobrażam sobie w ten sposób, że dolny zbiornik tego systemu musiałby być na tyle duży by móc z jednej strony przejąć znaczną ilość wody z intensywnego opadu (przy 30 mm ulewie na 600 m2 masz 18000 l wody w krótkim czasie) a z drugiej podtrzymać rezerwę wody na długi okres posuchy. Jednocześnie musiałby spełniać rolę odstojnika naniesionych osadów. Wydaje mi się, że powinien być to być spory stawik z dobrze uszczelnionym dnem niezbyt głęboki aby rośliny bliżej brzegu mogły utrzymać się przy niższych stanach wody. Drugą opcją mógłby być zamknięty, wkopany zbiornik -coś na kształt szamba.
W ten sposób radzą sobie z magazynowaniem wody na Bałkanach, to co im napada przez zimę ma wystarczyć czasem na całe lato. Kończąc ten mój przydługi wywód, oparty tylko na intuicji i obserwacjach, zwracam jeszcze uwagę na to, że musisz się liczyć z dużymi wahaniami wody w zbiorniku i pod tym kontem projektować.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-16, 11:18   

Adalbert napisał/a:
Marineira, trochę chaotycznie do tego podchodzisz. Brakuje mi w tym projekcie jakiegoś ładu w założeniach. Z twoich postów wynika, że chcesz do obiegu wprowadzać wodę opadową poprzez jak to, nazwałaś zbiornik retencyjny. Ja to wyobrażam sobie w ten sposób, że dolny zbiornik tego systemu musiałby być na tyle duży by móc z jednej strony przejąć znaczną ilość wody z intensywnego opadu (przy 30 mm ulewie na 600 m2 masz 18000 l wody w krótkim czasie) a z drugiej podtrzymać rezerwę wody na długi okres posuchy. Jednocześnie musiałby spełniać rolę odstojnika naniesionych osadów. Wydaje mi się, że powinien być to być spory stawik z dobrze uszczelnionym dnem niezbyt głęboki aby rośliny bliżej brzegu mogły utrzymać się przy niższych stanach wody. Drugą opcją mógłby być zamknięty, wkopany zbiornik -coś na kształt szamba.Chyba rzeczywiście powinnaś to wytłumaczyć łopatą. Niby coś fajnego, ale co?Może zminimalizuj maksymalnie swoje plany?By się potem nie rozczarować?
W ten sposób radzą sobie z magazynowaniem wody na Bałkanach, to co im napada przez zimę ma wystarczyć czasem na całe lato. Kończąc ten mój przydługi wywód, oparty tylko na intuicji i obserwacjach, zwracam jeszcze uwagę na to, że musisz się liczyć z dużymi wahaniami wody w zbiorniku i pod tym kontem projektować.
Niby coś fajnego, ale trudno dokładnie zrozumieć o co ci chodzi. może powinnaś to wytłumaczyć łopata / po głowie?/Lepiej zminimalizuj swe plany maksymalnie, albo rozłóż je na lata.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny