wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-08-27, 00:04
Pstrągi - co zrobić
Autor Wiadomość
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-08-25, 12:14   Pstrągi - co zrobić

Witam, od niedawna posiadam oczko wodne z foli o głębokości ok 70 cm i wymiarach 3x2m. Tworząc oczko nie planowałem wpuszczania do niego wielu ryb, 3 karasie ozdobne czuły się tam bardzo dobrze i miałem na tym poprzestać. Pewnego dnia moja siostra przyniosła mi kilkanaście sztuk narybku pstrąga, przypuszczam że znalezisko po wakacjach w Bieszczadach. Nie chcialem wypuszczać ryb na pewną śmierć do pobliskich zamulonych dostojników lub rzeki, która czystością również nie grzeszy. Postanowiłem wpuścićje do oczka i byłem w 100% pewien że nie przetrwają nawet tygodnia.

Dzisiaj z kilku milimetrowego narybku wyrosły 3,5 cm rybki. Są bardzo żwawe, karmię je głownie żywym pokarmem, który prawdopodobnie bardzo im smakuje.

Wracając do tematu.. Co mam zrobić? Aktualnie pracuję nad nowym siatkobetonowym oczkiem o wymiarach 5m x 3m i głębokości 1,4m. Czy próbować umieścić w nim pstrągi na zimę, czy są jakieś szanse, że przeżyją?
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2009-08-25, 12:59   

Wątpię żeby pstrągi przeżyły w takim oczku zimę. Po za tym pstrąg musi mięć bieżącą wodę .Czego nie możesz mu zapewnić.
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-08-25, 14:06   

Na stawach hodowlanych gdzie je łowię nie ma takiej wody. Oczywiście nie popieram tego.
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-08-25, 16:43   

Planuję strumyk i kaskadę ale dopiero po zimie. No cóż pozostaje mi już tylko się z nimi pożegnać i któregoś dnia wywieźć je do najbliższej (czystej) rzeki :) Dziękuję za wasze opinie.
 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-08-25, 16:54   

do akwarium ich wpuść na zimę :?
_________________
EURO KOI
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-08-25, 18:04   

historie z pstrągami a mianowicie w wrześniu ubiegłego roku wpóściłem do oczka 6 szt każda po ok 300gr zime przeżyły pomimo iż oczko nowe wybudowane w sierpniu ur.dopiero na wiosne po radzie pawła Woynowskiego dałem teściowi na kolacje sam nie miałem sumienia.dodam iż oczko zimą było napowietrzane i wszystkie przeżyły
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-09-01, 19:26   

Jeżeli nie pozwolisz by warsta lodu utworzyła się na powierzchni a oczko będzie natleniane to przeżyją.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
kędziorro 
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 34
Skąd: zebrzydowice
Wysłany: 2009-11-17, 15:38   

nie wierzę że to są pstrągi potokowe , prędzej klenie lub jazie ewentualnie to tęczaki daj ich zdjęcie
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-11-17, 16:44   

Dosyć stary post, wątpie czy zdjęć się doczekasz :)

3,5cm rybki można łatwo rozpoznać czy to kleń czy pstrąg. Po wakacjach... hmmm... To chyba te pstrągi już dawno powinny być sporymi rybkami, raczej jego siostra nie mogła przywieźć wylęgu (różnica między wylęgiem a narybkiem jest spora, nie można mylić tych pojęć).

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-11-17, 17:38   

Witam, w ciągu kilku dni postaram się dodać fotki. Ryby pod koniec wakacji maiły długość ok. 1cm, teraz średnia długość ich ciała to ponad 5 cm. Z moich obserwowań wynika, że otaczające ich środowisko jak najbardziej im pasuje. Aktualnie znajdują się w oczku 10m3, zawsze pływają w stadzie, latem chętnie objadały sie karmą, ale najbardziej uwielbiają dżdżownice.

A wracając do tematu, faktycznie zacząłem się ostatnio zastanawiać czy to aby na pewno pstrągi. Jak narazie trudno mi to ocenić, ale mam nadzieje ze mi w tym pomożecie.
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-11-17, 18:34   

Wachu napisał/a:
Witam, w ciągu kilku dni postaram się dodać fotki. Ryby pod koniec wakacji maiły długość ok. 1cm, teraz średnia długość ich ciała to ponad 5 cm. Z moich obserwowań wynika, że otaczające ich środowisko jak najbardziej im pasuje. Aktualnie znajdują się w oczku 10m3, zawsze pływają w stadzie, latem chętnie objadały sie karmą, ale najbardziej uwielbiają dżdżownice.

A wracając do tematu, faktycznie zacząłem się ostatnio zastanawiać czy to aby na pewno pstrągi. Jak narazie trudno mi to ocenić, ale mam nadzieje ze mi w tym pomożecie.


Przy 5 cm rybach rozpoznasz czy to pstrąg czy inna ryba np. karpiowata. Jeżeli Ci się uda wyciągnij z wody jedną, połóż na dłoni, zdjęcie makro i do wody. Pomożemy ;)

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny