wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Posypka i siatka
Autor Wiadomość
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-08-25, 18:08   Posypka i siatka

Witam, niedawno skończyłem wykop na oczko wodne i powoli przystępuję do umieszczania kołów oraz siatki.

Interesuje mnie jaka powinna być grubość posypki i czy można (tak jak jest to napisane na stronie głównej oczkowodne.net) zamiast piasku użyć zagrabionej, lub przesianej ziemi.


Nie wbijałem jeszcze za głęboko kołków ponieważ nie wiem jak z posypką.



Kolejne pytanie dotyczy siatki. Jutro wybieram się po siatkę rabitza, na strychu znalazłem jednak sporo siatki ogrodzeniowej (lekko przerdzewiałej na szczęście nie ocynkowanej) i troche drutu kolczastego :crazy: czy mogę również użyć tych rzeczy jako materiałów do wykonania zbrojenia?

Może i jestem skąpy ale jeżeli mam to wyrzucić to czemu nie użyć tego w budowie oka, w końcu podobno siatkobeton ma głównie składać sie ze zbrojenia ;)
Pozdrawiam!
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-26, 03:20   

Wachu napisał/a:
na strychu znalazłem jednak sporo siatki ogrodzeniowej (lekko przerdzewiałej na szczęście nie ocynkowanej) i troche drutu kolczastego :crazy: czy mogę również użyć tych rzeczy jako materiałów do wykonania zbrojenia?


ja bym sobie odpuścił bo z tym tylko kłopoty mieć będziesz a efekt mizerny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
slej33 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 25
Skąd: Mława
Wysłany: 2009-08-27, 08:38   

ja starą siatkę ogrodzeniową wykorzystałem na wzmocnienie dna i półki, jednocześnie dystansowała właściwe zbrojenie od gruntu (nie trzeba było kołków),
swoją drogą jeśli ktoś się uprze to można cały wykop zazbroić starymi siatkami ogrodzeniowymi i innymi odpadami z żelaza (np. wieniec z drutu kolczastego, jakieś stare rurki, pręty i inny darmowy lub półdarmowy złom) oczywiście nie będzie to zgodne ze sztuką ale jak do betonu doda się włókna zbrojeniowe to może wyjść z tego dobra i trwała niecka dla oczka wodnego (zatopionego żelastwa w betonie i tak nie będzie widać)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-27, 10:06   

slej33 napisał/a:
ja starą siatkę ogrodzeniową wykorzystałem na wzmocnienie dna i półki, jednocześnie dystansowała właściwe zbrojenie od gruntu (nie trzeba było kołków),
swoją drogą jeśli ktoś się uprze to można cały wykop zazbroić starymi siatkami ogrodzeniowymi i innymi odpadami z żelaza (np. wieniec z drutu kolczastego, jakieś stare rurki, pręty i inny darmowy lub półdarmowy złom) oczywiście nie będzie to zgodne ze sztuką ale jak do betonu doda się włókna zbrojeniowe to może wyjść z tego dobra i trwała niecka dla oczka wodnego (zatopionego żelastwa w betonie i tak nie będzie widać)
Ja też jako wzmocnienie właściwego zbrojenia, używam różnych staroci.Jak się zrobi to solidnie, to jest, dwa albo i więcej w jednym / pozbywamy się złomu, a konstrukcja jest mocniejsza/
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-08-27, 13:02   

Zaryzykuję i spróbuję chyba jednak tej siatki ogrodzeniowej ;) Po przeczytaniu postów wywnioskowałem, że im więcej "żelastwa" tym lepiej, siatkobeton to głownie zbrojenie, a dopiero potem beton. Jeżeli zrobię wszystko dokładnie to chyba powinno wyjść dobrze :) No cóż ryzyk fizyk, jeżeli się uda i oczko dobrze zniesie zimę to zmienię swoje nastawienie do siatkobetonu i wyjdzie na to że nie musi być to wcale taka droga inwestycja ;)

Jeżeli ktoś mógłby mi jeszcze odpowiedzieć na pytanie związane z posypką, czy koniecznie musi to być piasek czy można go zastąpić przesianą lub przegrabioną ziemią?

Pozdrawiam!
 
 
slej33 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 25
Skąd: Mława
Wysłany: 2009-08-27, 16:38   

zastanawiam się po co podsypka w świeżym wykopie, raz wyjątkowo podsypywałem, gdyż wykop był stary (rosły już w nim drzewa i mnóstwo krzaków i traw, po zdjęciu tej niemiłej warstwy podsypałem piaskiem, poklepałem i zrosiłem wodą żeby to wszystko wyrównać) na to rozłożyłem dostępne stare siatki ogrodzeniowe, następnie dałem właściwe zbrojenie, no i wokół wieniec, po 3 tygodniach 2 warstwy CR-65, oczko o powierzchni skorupy 120m2 przetrwało próbę lodu i jest szczelne do dzisiaj
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-27, 18:27   

Wachu napisał/a:
Zaryzykuję i spróbuję chyba jednak tej siatki ogrodzeniowej


Sąsiad chciał oszczędzić na siatce Rabitza i dął na dolną warstwę ogrodzeniową - co naprawi to popęka- syzyfowa praca
W moim oczku tez zabrakło mi kawałeczek siatki Rabitza na górną warstwę- dosłownie kwadrat 0,5x 0,5 metra- dałem kawałek innej siatki i po roku w tym miejscu pękło.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-27, 19:05   

AurorA napisał/a:
Sąsiad chciał oszczędzić na siatce Rabitza i dął na dolną warstwę ogrodzeniową

Arek ja mam całe dno z ogrodzeniowej. NIc nie peka. To, że ktoś puścił bąka, nie znaczy, że wszyscy powinniśmy puszczać lub odwrotnie. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Moje uwagi: trzeba dokładnie powiązać ze sobą zbrojenie. U mnie tak jest. Siatka ogrodzeniowa do ogrodzeniowej to trudna sprawa. U mnie na całej szerokości dna z jednej siatki. Dwa, u mnie dno jest płaskie, a więc siatka znakomicie leżała, natomiast już wyokrąglenie (przejście w burty/boki) było z Rabitza.
Moja rada, nie oszczędzac na materiale (mimo wszystko!)
Powodzenia, Bajbas
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-08-28, 18:32   

Postanowiłem jednak zrezygnować z siatek innego rodzaju. Pojechałem dzisiaj do sklepu budowlanego po siatkę Rabitza. Dopiero po powrocie do domu zorientowałem się, że wciśnięto mi siatkę Leduchowskiego. Długo zastanawiałem się czy zostawić ją i użyć zamiast rabitza, jednak po przeszukaniu forum i natrafieniu na temat Yogi1976 http://forum.oczkowodne.n...wskiego&start=0 postanowiłem zwrócić siatkę. Po dłuższej dyskusji ze sprzedawcą wytłumaczyłem mu, że towar który mi sprzedał nie zgadzał się z tym o który poprosiłem - zwrócono mi wszystkie pieniądze, jednak nigdzie w moim miasteczku nie mogłem dostać siatki rabitza. Jutro wybieram się do Castoramy może tam ją znajdę.

Chyba warto poczekać na lepszą siatkę niż ryzykować... I wiem jedno - postanowiłem, nie oszczędzać na materiałach na oczko, kiedy czytam tematy o pęknięciach i naprawach to przechodzą mnie dreszcze i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem porywając się na siatkobeton.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-29, 10:59   

Wachu napisał/a:
Jutro wybieram się do Castoramy może tam ją znajdę.

oni mają telefony i nawet przez nie udzielają informacji :P Przeważnie mają.
Siatkobeton tak ma, że nie puszcza fuszerek. Ale weź pod uwagę, że ja czy Tomek (Barba), Arek, Sebastian, Hubert i inni, którym nic nie cieknie nie piszą o tym na forum. Stąd wrażenie, jakie odnosisz plus dreszcze :lol:
Ale wniosek dobry, nie idź na skróty.
Powodzenia, Bajbas
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-08-29, 21:37   

Wrrr wypad do leroy merlin i kolejny raz chciano mi wcisnąć siatkę leduchowskiego. Wakacje się kończą, zima coraz bliżej a oczko nie gotowe... Jutro wybieram się do castoramy (po wcześniejszym skontaktowaniu się z nimi ) Jak tak dalej pójdzie to pójdę na łatwiznę i użyję foli.
 
 
piotr5875 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 289
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-08-29, 21:42   

Możesz sprawdzić jeszcze w OBI i NOMI w moich okolicach tam właśnie kupiłem siatkę Rabitza
pozdrawiam
piotr5875
_________________
piotr
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-08-30, 16:34   

Jakie ceny siatki są w waszych okolicach? W Castoramie w Rzeszowie cena za 1m kwadratowy to ponad 5 zł.
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-09-05, 17:11   

Siatka zakupiona ;) Wybrałem się w okolice Biłgoraju do Majdanu Starego ( to po prostu raj z siatkami wszelkiego rodzaju). W Castoramie normalnie za siatkę zapłaciłbym 6 zł od m2, tutaj zapłaciłem 2,20 + vat za m2 3 rolki po 25m2 wyszly mnie razem 200zł.
www.siatki-tomczyszyn.pl
 
 
yogi1976 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 132
Skąd: Wodzisław Sl.
Wysłany: 2009-09-22, 08:21   

Tylko 3 rolki /75m²? Ile chcesz dać warstw tej siatki i jaką powierzchnie do zazbrojenia? Przy tej cenie to mogłeś zaszaleć ;)
_________________
Moja altanka
Oczko
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny