wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykop
Autor Wiadomość
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-25, 10:11   Wykop

Mam pytanie, czy sam wykop pod nowe oczko , zrobić w tym roku, czy poczekać do wiosny? Chodzi mi o stabilzację gruntu/ .30 cm czarnej ziemi, ok metra iłu , czasami bardzo zbitego prawie skała, i głębiej glina/ Oczko ma być budowane z żelbetonu.Powierzchnia głównego zbiornika to prawie25 m2, w kształcie litery "L'.Głębokość , trochę więcej niż metr.
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-08-25, 12:22   Re: Wykop

taniw napisał/a:
Mam pytanie, czy sam wykop pod nowe oczko , zrobić w tym roku, czy poczekać do wiosny? Chodzi mi o stabilzację gruntu/ .30 cm czarnej ziemi, ok metra iłu , czasami bardzo zbitego prawie skała, i głębiej glina/ Oczko ma być budowane z żelbetonu.Powierzchnia głównego zbiornika to prawie25 m2, w kształcie litery "L'.Głębokość , trochę więcej niż metr.


Jeśli będziesz tylko wybierał ziemię, to ja na Twoim miejscu poczekałbym do wiosny, bo:
1. Skoro tylko wybierasz i nic nie usypujesz np. wzniesienia pod strumyk czy kaskadę, to nie ma co się uleżeć.
2. Jeśli wykopiesz teraz, to do czasu zanim zabierzesz się za murowanie będzie padało i to nie raz. Przy intensywnych opadach możesz się liczyć z poważnym zdeformowaniem brzegów spowodowanym spływającą strumieniem deszczówką.

lepi
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-26, 13:37   

lepi, ma całkowitą rację. Jak nie robisz górki pod kaskadę która zim aby się uleżała i ustabilizowała to kop tuż przed betonowaniem bo w zimie wszystko Ci się pozsuwa i zdeformuje.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny