wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BioPreparaty na glony/zieloną wode
Autor Wiadomość
AstralDream 
Nowy


Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-07-04, 11:32   BioPreparaty na glony/zieloną wode

Stosował ktoś któryś z tych preparatów:
Akwesan
Bactiflor
BlueKlar

Stosuje Trigger 3. Woda z zielonej zrobiła się brązowa, i jest coraz gorzej, nie wiem czy opłaca się inwestować w kolejne preparaty.
 
 
Kimkat 
Nowy


Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-09-07, 15:33   

Kiedyś byłem zmuszony do stosowania Akwesan ale niestety nie spełniał on swojej roli.
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-09-09, 07:14   

Zrezygnuj z chemii,tylko biologia i równowaga zapewnia wodę czystą przez długi czas.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-09, 13:33   

To sa preparaty biologiczne, nie taka typowa chemia. Może one i troszeczkę pomagają /jak umarłemu kadzidło/ ale to raczej wyrzucone pieniądze. Lepiej postawić na całkowicie naturalną / wspomaganą filtracją/ równowagę w oczku. To troszkę trwa, ale daje zadowalające efekty.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2016-09-17, 22:48   

Też uważam ze natura, te preparaty to wg. mnie wyciąganie kasy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2017-07-19, 17:41   

Z preparatów bakteryjnych testowałem na zieloną wodę w przeciągu 3 lat chyba wszystkie i żaden nie spełnił do końca moich oczekiwań. Bluklar to całkowita ściema, trigger żeby zadziałał to i 1 kg będzie za mało, eco tabs i akwesan poprawiły klarowność wody tylko na jakieś 7 dni (eco tabs zmniejszył przy okazji zamulenie w jednym z moich oczek) ecogerm trwale poprawił klarowność i lekko zmniejszył osady jednak jest stosunkowo drogi, po bactiflor nie zauważyłem żadnego efektu, teichschlamm bardzo szybko poprawił klarowność i bardzo szybko oczko znowu zrobiło się zielone. Jeśli już jakiś z preparatów zadziałał to dopiero po tygodniu, wszędzie dawki należało też regularnie powtarzać. Najlepiej zrobić samemu test na szklankach z wodą z oczka. Do 2 szklanek wlewamy wodę z oczka, do jednej wsypujemy preparat bakteryjny i po 10 dniach widać czy woda jest czysta czy taka jak w szklance z samą wodą.
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-04-19, 10:08   

Witam,
podbiję trochę temat z pytaniem o preparat bakteryjny EcoGerm Ponds
Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma z nim jakieś doświadczenia?
Mam problem z nitkowatymi i chciałbym troszkę przeciwdziałać lecz bez chemii.
Rośliny jeszcze słabo rosną i nie wiem kiedy przejmą inicjatywę..
Oczko mam świeżo zrobione i spore (43m 3) planuję mieć bez ryb, no może troszkę słonecznicy żeby larwy komarów wyjadała.. Bez filtra, tylko kaskada. Roślin planuję docelowo ok. 1/3 zbiornika.
Okolica zacieniona głównie sosnami, promieniowanie słoneczne tylko jakieś 3-4 godz dziennie w pełnym słońcu, resztę dnia cień drzew na powierzchni.

Z góry dzięki za wszelki rady i informacje..
Mile widziane.. :)
_________________
Wodom Cześć!
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-04-19, 20:48   

Stosowałem w tamtym roku szału nie było. Jedynie co mogę polecić bo też stosowałem to Algo Split . Jest to środek na glony nitkowe, który działa rewelacyjnie. W tym roku zastosuję starter bakteryjny Oase - BioKick. Podobno rewelacja
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-04-20, 07:17   

a ja nie leje zadnej chemi mi oczka i woda czysta, ja na wiosne pojawiaja sie nitki to kwasny torf do filtra. teraz mam od 3 tygodni i nitki znikneju prawie calkowicie a po.zimie byla masakra, w ten weekend bede wyciagal juz torf, mysle ze juz wystarczy
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-04-20, 08:10   

Jak wspominałem nie mam filtra, tylko przepływ przez kaskadę..
A te bakterie to raczej chyba nie kwalifikują się jako chemia..? Też nie jestem zwolennikiem chemii w wodzie, ale może rozważę ten Algo Split jeśli bakterie i nie poradzą sobie przez kilka tygodni z tymi glonami.
Bo obecnie wygląd oczka jest mało atrakcyjny..
Moje oczko ma ok. 11m dł., 6 szer. i do 1,7 m gł.
Zależy mi żeby przyroda w nim kwitła ale nie tylko glony..
Czy te glony nikowate (jasne i glutowate) wpływają negatywnie na rozwój roślinności wodnej?
_________________
Wodom Cześć!
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-04-20, 10:02   

nie musisz dawac do filta, mozesz zapakowac w worek po ziemniakachbi wrzucic do wody, co do bakteri ja uzywam Trigger-3 i jestem zadowolony z wody w oczku, widocznosc do dna czyli 1.2m
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-22, 22:39   

Algosplit na nitke jest bardzo dobry. Z bakteryjnych to trigger jest wyjatkowo cieniutki, biokick firmy oase tez slaby i na zielona wode nie pomoze wcale, ecogerm ponds dziala bez rewelacji ale jakas poprawe jakosci wody mozna jednak zauwazyc - na glony nitkowate jednak nie pomoze moim zdaniem. Daj znac co pomoglo a co nie.
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
  Wysłany: 2018-04-23, 09:57   

Zapodałem 2 dni temu ok. 500 g. bakteri w proszku Ecogerm ponds, jakość wody poprawiła się w widoczny sposób,(dla mnie taka przejrzystość jest już akceptowalna..) nitki jakby trochę oddały pola, słabiej rosną i mam wrażenie że są w lekkim odwrocie. Za dwa tygodnie planuję wsypać kolejne 500g. Kupiłem też na wszelki wypadak 1kg AlgoSplit, ale póki co poczekam trochę co będzie nim go ewentualnie użyję..
Dosadziłem też trochę nowych roślin, (wywłócznika i rogatka) i czekam aż się rozwiną..
Za jakieś 2-3 tyg. planuję wpuścić ok. 20 szt Słonecznicy żeby larwy komarów nie miały za lekko.. ;)
_________________
Wodom Cześć!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny