wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Glony nitkowate
Autor Wiadomość
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-28, 09:50   

Ryba2008, chyba trochę bezsensowna ta propozycja. Myślę, że każdy u kogo glony się pojawiają ma swoją własną skalę i tego się trzymajmy.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-28, 10:02   

Wg mnie, filtry i lampy UV stosujemy w celu zmniejszenia ilości glonów pływających w całej objętości wodnej. Jeśli nie będziemy ich odławiać przy pomocy filtrów, to glony osiadają na roślinach i hamują ich wzrost. A moja idea zmierza do tego abyśmy mogli określić właśnie skuteczność odławiania glonów oraz innych zanieczyszczeń pływających niewidocznych dla oka przy pomocy zastosowanej techniki filtrowania. Filtry są różne. Różnią się gabarytami, sposobem filtracji i skuteczność ich filtrowania jest różna. I właśnie m.in. do określenia skuteczności filtrowania służyłaby metoda pomiaru "ilości glonów w glonach" .
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
aquarius 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 130
Skąd: Kędzierzyn-Kozle
Wysłany: 2011-06-28, 11:14   

Cytat:
metoda pomiaru "ilości glonów w glonach"
A dalej nie wiem jak chcesz to zmierzyć i co osiągnąć? Nie dasz rady osiągnąć takiego poziomu standaryzacji aby był adekwatny dla wszystkich lub nawet większości. Ile oczek tyle parametrów wody. Nie można zmierzyć samej skuteczności filtra, gdyż w gę wchodzi więcej parametrów : odczyn wody, ilość oraz rodzaj roślinności, obsada ryb, poziom nasłonecznienia, objętość oczka etc.. Woda w dwóch podobnych gabarytowo oczkach filtrowana przez ten sam filtr z tymi samymi wkładami filtracyjnymi może mieć zupełnie inne parametry i w jednym może być mnóstwo glonów w drugim niekoniecznie.
I nie wiem jak chcesz gołym okiem mierzyć zawartość glonów jednokomórkowych w wodzie :-D
Ale jeśli widzisz w tym sens to powodzenia w badaniach, dla mnie to strata czasu.
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-28, 11:17   

aquarius napisał/a:
Cytat:
metoda pomiaru "ilości glonów w glonach"
A dalej nie wiem jak chcesz to zmierzyć i co osiągnąć? Nie dasz rady osiągnąć takiego poziomu standaryzacji aby był adekwatny dla wszystkich lub nawet większości. Ile oczek tyle parametrów wody. Nie można zmierzyć samej skuteczności filtra, gdyż w gę wchodzi więcej parametrów : odczyn wody, ilość oraz rodzaj roślinności, obsada ryb, poziom nasłonecznienia, objętość oczka etc.. Woda w dwóch podobnych gabarytowo oczkach filtrowana przez ten sam filtr z tymi samymi wkładami filtracyjnymi może mieć zupełnie inne parametry i w jednym może być mnóstwo glonów w drugim niekoniecznie.
I nie wiem jak chcesz gołym okiem mierzyć zawartość glonów jednokomórkowych w wodzie :-D
Ale jeśli widzisz w tym sens to powodzenia w badaniach, dla mnie to strata czasu.


Wyczerpująca odpowiedź :brawo:
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-28, 14:57   

Panowie, za szczegółowo wchodzicie w temat. Ja jestem laikiem jeśli chodzi o oczko wodne, dlatego myślę jak laik o metodzie najprostszej, która sama narzuciła mi się podczas prac porządkowych przy oczku. Jadę teraz na urlop - do oczka wodnego i tam będę dalej prowadził badania nad ilością "glonów w glonach". O wynikach badań napiszę i potwierdzę fotografią. Wróce z tarczą lub na tarczy. Pozdrawiam. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-28, 17:05   

Nie, to nie żarcik. Ja żartuję tylko z kobietkami. W ciągu najbliższych 3 miesięcy, zmierzam na tym forum do załatwienia 3 problemów. Problem nr 1. ilość "glonów w glonach:, który jest już sprawa otwartą; parolem nr 2: to konkurs nr 1 dla oczkomaniaków zarejestrowanych na tym forum - z nagrodami; problem nr 3. konkurs nr 2 dla oczkomaniaków też z nagrodami od sponsorów. Czego będą dotyczyły konkursy ujawnię w regulaminach nad którymi już pracuję. Na pewno będą związane z oczkiem wodnym w 100%. Być może uda mi się w jakimś stopniu wciągnąć Panie i panów do wspólnej zabawy.Pozdrawiam. Ryba2008 :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
aquarius 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 130
Skąd: Kędzierzyn-Kozle
Wysłany: 2011-06-28, 19:36   

Cytat:
Wróce z tarczą lub na tarczy

albo Cię przyniosą jak dalej będziesz tak wciągał :-D
Cytat:
ilość "glonów w glonach

widzę, nie poddajesz się - wytrwały jesteś :brawo: ;)
Pozdrawiam :piwko: i wypiję za twoją pracę naukową pt: " Badania empiryczne nad ilością glonów w glonach na podstawie własnej próby badawczej" :)
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-06-28, 23:14   

Przypominam ze to temat o glonach nitkowatych, których pomiaru sobie nijak nie wyobrażam.
Ale zioło widać dobre ;) też chce.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
grzes_GH 
Nowy


Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-09-07, 10:06   

U mnie po miesiącu po założeniu niewielkiego oczka pojawiły się glonowate paskudy. Nie stosuję narazie żadnej chemi. Po prostu biorę siatkę do czyszczenia oczka i wyciągam. No ale mam bardzo małe oczko, przy większym problem czyszczenia siatką odpada.
 
 
lis_ek 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 188
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-30, 19:05   

W moim oczku woda jest krystalicznie czysta(mogę policzyć każde ziarnko piasku na gł. 1,2m ;) ), a mimo to glonów jest cała masa :-( . Nie wiem czemu skoro stosuję torf i mam baaaardzo dużo roślin.
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-05-30, 19:37   

Ten kryształ wodę zawdzięczasz właśnie główne nitkowatym, które nie dają szansy planktonowym.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
matyg1111 
Uczestnik


Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 64
Skąd: Soham/UK
Wysłany: 2012-06-05, 19:11   

Ktos napisał , że nitkowate porastające rosliny ''mogą je zamęczyć'' , czy jest sens ręcznego usuwania ich z roslin o dużych liciach. Wiem że przy większym areale awykonalne jednak w przypadku niewielkiej ilosci w nowym oczku do zrobienia. Pytam bo nie chcę ''wylać dziecka z kapielą'' :P
Pozdro
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-06-06, 21:52   

Ja usuwam ręcznie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-06-06, 22:27   

Ja już dałem sobie spokój w kupowaniu środków na nitkowate glony.
Tak samo usuwam ręcznie i tyle bo cudów się nie zrobi środkami. Filtry śmigają lampy 2 uv to samo a nitkowate i tak są i tak :D :oops:
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-06, 22:59   

DJMazi napisał/a:
Filtry śmigają lampy 2 uv to samo a nitkowate i tak są i tak


uv nic nitkowatym nie zrobią bo na nie nie świecą. Ubijają tylko te unoszące się w toni - planktonowe, które mają szansę być zassane przez pompę i przepchnięte pod lampą.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny