wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-08-17, 02:21
Woda utleniona na zieloną wodę
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-21, 21:56   

WróblewskiM napisał/a:
zadozowałem dwie buteleczki wodu utlenionej (na 12m3 wody)

ilu procentowej i jak duże - precyzyjnie!
Pozdr, Bajbas


PS. chyba sam sobie chlapnę :-) wygląda na to, że jest to lepsze niż słynne skarpetki od teściowej jackona ;)
 
 
WróblewskiM 
Początkujący


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-04-23, 19:21   

W aptece kupiłem 3%ową wodę utleniona każda buteleczka 100ml zadozowałem dwie buteleczki. Dzisiaj niestety woda już taka przezierna nie jest ale jest czysta a niestety bo glony nitkowe już mają po 3cm. ale i do nich się dobiorę.
Pozdrówko
Mirek
_________________
Oczko 11klitrów

Pozdrówko
Mirek
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2010-04-25, 10:14   

Zadozowałem u siebie w oczku 4 buteleczki i zero efektu.Woda jaka bła taka pozostała dalej,dodam ze w słoiku woda zrobiła sie kryształ.Za mało zastosowałem tej wody utlenionej? Oczko ma jakies 13-15 tys litrów.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-04-25, 20:28   

Pani w aptece z pewnością zaciera ręce, przy tak dużym oczku trzeba już innych rozwiązań. Przepraszam, ale ten temat to jakaś bzdura :???: Poczytaj dział o technice !
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-05-02, 19:49   

krokodyl napisał/a:
Za mało zastosowałem tej wody utlenionej? Oczko ma jakies 13-15 tys litrów.
Z linku który wstawił aurora wynika,że na 1000 l. wlewa się 120 ml, a więc u ciebie musiałbyś wlać przynajmniej 1,5 l.
 
 
johny0210 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: prudnik op
Wysłany: 2010-06-21, 20:45   

spróbowałem tej metody ,no i przyznam jest dosyc skuteczna . nalałem wody z oczka do litrowego słoika [zaznaczam woda to zupa szczawiowa nie zagęszczana ] i wlałem " 2 psiki "wody utlenionej co prawda to duże stężenie ale na drugi dzien woda w słoiku się super wyklarowała na dnie zebrał się biały osad ,przypuszczam że to martwy glon...no zobaczymy jeszcze przeprowadzę doświadczenie w wannie 150 litrow na tej samej zupie tym samym preparatem napiszę jaki będzie skutek ....
_________________
25 m3,,, c2 h5 oh lubię chemię organiczną ...
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-22, 09:49   

widzę że dyskusja wrze xP czytając ten temat zauważyłem że mój pomysł wcześniejszego odkażania oczka aktywnym tlenem nie był wcale taki głupi (prawie 97% H2O2, w wodzie utlenionej jest go ok. 30% z tego co pisze na ulotce) który moim zdaniem niestety w moim przypadku dawał mierne efekty. Uprzedzając pytania gdzie można go kupić, napiszę że jest to ,,OXY ACTIVE" - aktywny tlen, powszechnie stosowany jako chemia basenowa jako zamiennik chloru, sam stosowałem w czasach świetności swojego basenu i działał podobnie do chloru lecz niestety był to zwykle efekt krótkotrwały. Tak więc kalkulacja jest prosta lepiej kupić 1L czystego aktywnego tlenu za ok. 25 zł niż kupować po 100ml wody utlenionej.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-22, 10:37   

Ja radzę, najpierw wsyp sobie do oczka w ramach testów, a potem proponuj jako rozwiązanie, bo za chwilę początkujący się tego złapią i może nie być wesoło.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-22, 10:57   

proponuję w formie płynu nie proszku, już wlewałem i nie dawało to jakichś zaskakujących i długotrwałych efektów, ale na krótką metę jako środek zastępczy gdy nie mamy dostępu do specjalistycznych środków to daje radę, fakt faktem gdy go przedawkujemy może nam rybki ,,utlenić", więc polecam raczej skąpe ilości środka, gdy zauważymy tzw. bąbelki na naszych kamieniach, folii, rybkach radzę natychmiast je odłowić do zwykłej wody, gdyż takie stężenie uśmierci całe życie w naszym oczku. Pod żadnym pozorem nie lejmy aż 100ml na 1000L tak jak jest napisane na ulotce w stosowaniu w basenach, raczej proponuję podejść do tego metodą prób i błędów. A i jeszcze jedno nie należy stosować tego sposobu w dłuższych okresach czasu gdyż to osłabi nasze rybki oraz zahamuje rozwój roślin. Działa on również świetnie jako neutralizator brązowej i fioletowej wody po wsypaniu nadmanganianu potasu, dosłownie gdy odkażamy roślinki nadmanganianem potasu (ja tak robię) później wlejemy dosłownie parę kropel neutralizuje nam to kolorek wody z powrotem na krystalicznie przeźroczystą, w czystej postaci aktywny tlen jest to środek silnie żrący więc polecam najpierw go rozcieńczyć niż np. trafić w roślinkę którą nam utleni.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-06-22, 15:52   

Takie rzeczy to są dobre do fontanny bez ryb i roślin a nie do oczka . Zabijesz wszystkie stworzenia w wodzie , nie osiągniesz nigdy równowagi biologicznej , a po jakimś czasie efekt zielonej wody podobny albo jeszcze gorszy.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-06-22, 16:22   

Cytat:

proponuję w formie płynu nie proszku, już wlewałem i nie dawało to jakichś zaskakujących i długotrwałych efektów


Nie widzę najmniejszego sensu używania tego ,totalny bezsens--NIE POLECAM NIKOMU!!!!!
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-06-22, 17:54   

po co tak kombinować..przecież jest dużo lepszych rozwiązań
 
 
kobi_23 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 21
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2010-06-22, 22:35   

oczko to nie akwarium , woda zawsze będzie gorszej jakości ,proponuje stosować rośliny ,a nie chemię.
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2010-06-23, 12:50   

ja również tego nie polecam, wręcz odradzam, tylko nawiązując do wątku dodałem trochę tańsze rozwiązanie pomysłu żeby do wody wlewać wodę utlenioną. Jeżeli to zabrzmiało jako zachęcenie do używania tej metody, too mi nie wyszło xP
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-06-18, 13:36   

Witam , wczoraj sprawdzilem czy ta woda utleniona dziala i cos w tym jest ,nalalem do butelki 5l wody z oczka zielona na maksa ,wlalem tak z 2 lyzki wody u. do tego dzisiaj woda jest czysta w miare glony wszystkie leza na dnie butelki,chyba zaryzykuje i wleje kilka buteleczek do oczka i zobacze co bedzie sie dzialo, :?
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny