wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-08-17, 02:21
Woda utleniona na zieloną wodę
Autor Wiadomość
jarek.g 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: nowa sól
Wysłany: 2009-08-16, 19:28   Woda utleniona na zieloną wodę

Witam serdecznie i pozdrawiam
Oczko wodne posiadam od kilku tygodni, a inspiracją do jego budowy była postawa Ewy ze Słupska, ale to jest oddzielny temat.
moim problemem stała się oczywiście zielona woda, wiem co mam robić dzięki ludziom z tego forum. systematycznie obsadzam oczko roślinami, od pięciu dni jest także worek z torfem.
ostatnio w internecie znalazłem temat o wodzie utlenionej, którą niektórzy ludzie piją /rozcieńczoną/ w celu poprawy zdrowia. poza tym zabija ona drobnoustroje i takie tam paskudztwa na otwartych ranach.
i dzisiaj postanowiłem tą wodę sprawdzić. do dwóch szklanek nabrałem wody /zielonej zupy/ z oczka. do jednej z nich wlałem łyżeczkę wody utlenionej i zostawiłem. po około czterech godzinach przychodzę sprawdzić czy coś się stało i okazuje się, że woda wymieszana z wodą utlenioną jest przeźroczysta, nie ma tej zielonej barwy.
i teraz czy ktoś się orientuje, czy rośliny i zwierzęta to wytrzymają?
jeszcze raz pozdrawiam
_________________
jarek.g
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-08-16, 23:06   

Zaintrygowałeś mnie. Chyba powinnam się cieszyć ,że świecę dobrym przykładem.No,no!
Trzymam zatem za Ciebie kciuki !
Poszukałam coś o wodzie utlenionej a szczegółowo o naadtlenku wodoru, który jest jej głównym składnikiem.
http://niewiara.wordpress...lenkiem-wodoru/
Trochę długie ale dobrnij do końca , bo tam właśnie wyjaśnia dlaczego jednak szkodzi żywym organizmom.
Nie wiem ile tego Ty chciałbyś wlać - może w małej ilości i nic by się nie stało .
Ale stzeżonego PAn Bóg strzeże.
A więcej i bardziej fachowo to Ci zapewne starszyzna tu wyjaśni.
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
jarek.g 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: nowa sól
Wysłany: 2009-08-16, 23:49   

tonący brzytwy się chwyta :)
nie wnikam co ludzie chcą z H2O2 robić, wszystko zależy po której Jesteś stronie i co Ci pasuje. my mówimy, że Polska jest piękna, a Niemcy powiedzą - na urlop do Azji /Polska/ jedziesz !!
stwierdziłem, że brudna woda się wyklarowała, dzięki H2O2.
jest kwestia, czy rośliny i delikatny organizm ryby to zniesie bez uszczerbku.
a opinia starszyzny jest wskazana :piwko:
_________________
jarek.g
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-17, 02:22   

już na ten temat coś było na forum:
http://forum.oczkowodne.n...er=asc&start=90
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-08-17, 06:36   

jarek.g napisał/a:
do dwóch szklanek nabrałem wody /zielonej zupy/ z oczka. do jednej z nich wlałem łyżeczkę wody utlenionej i zostawiłem. po około czterech godzinach przychodzę sprawdzić czy coś się stało i okazuje się, że woda wymieszana z wodą utlenioną jest przeźroczysta, nie ma tej zielonej barwy.
i teraz czy ktoś się orientuje, czy rośliny i zwierzęta to wytrzymają?


Podoba mi się twoje empiryczne podejście do tematu :good: Musiał byś jeszcze zrobić próbę na większej próbie z uwzględnieniem właśnie jakiś bardziej złożonych roślin i np. rozwielitek, pijawek czy pływaka żółtobrzeżka ;)
Wyniki doświadczenia mogą cię doprowadzić do fortuny z tematu walka z glonami ;)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
jarek.g 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: nowa sól
Wysłany: 2009-08-28, 10:50   

no i po urlopie :-(
dzięki AurorA za link. wykorzystałem go i się poprawiło, jednak w połączeniu z innymi metodami.
moje "jezioro" ma 3700 l., wlałem 3 setki wody utlenionej i następnego dnia zieleń zniknęła. rośliny i ryby mają się dobrze wręcz b.dobrze inne żyjątka też. nawet udało mi się wypatrzyć potomstwo gupików, które też posiadam.
wyciągnąłem torf z wody - był już 2 tygodnie i niestety została po nim brązowa woda, którą teraz filtruję . w filtrze mam dwie gąbki, matę kokosową. dodatkowo włożyłem worek jutowy, który jak się okazało najwięcej zbiera tej brązowej pozostałości. dodatkowo w kaskadzie umieściłem pieluchę tetrową /jak ktoś ma to polecam/, zbiera idealnie.
wszystko dwa razy w ciągu dnia jest płukane z osadów i woda staje się przejrzysta :)
aha, postanowiłem część wody z oczka zastąpić wodą ze studni, jak ją wlewałem to ryby pływały przy dolewanej wodzie. no i micha się cieszy że widać w końcu te ryby :-D
_________________
jarek.g
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-28, 11:04   

Chyba lepsze jednak będzie TRi /trójchlorek czegoś tam/ Lub podchloryn sodu.
 
 
jarek.g 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: nowa sól
Wysłany: 2009-09-08, 09:03   

w czwartek tamtego tygodnia wlałem kolejną dawkę i w tej chwili woda na tyle się wyklarowała, że donice umieszczone na głębokości 80 cm są już widoczne. oczko stało się przyjemne do oglądania i co najważniejsze nic nie ucierpiało, rybki pływają, rośliny rosną i niektóre jeszcze są w kwiatach.
filtr pracuje cały czas i codziennie jest czyszczony. mimo tego, że wodę określam na czystą to gdy płuczę worek jutowy cały czas brązowy osad wydobywa się z worka
także jestem :yahoo:
_________________
jarek.g
 
 
WróblewskiM 
Początkujący


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-04-19, 22:09   

Po tych postach postanowiłem spróbować, woda po zimie metna i w ogóle fatalna, mówie co tam, zadozowałem dwie buteleczki wodu utlenionej (na 12m3 wody) i rewelka. Takiej wody idealnie czystej po trzech dniach nie widziałem od nowości. To już trzeci tydzień tej niezwykłej przejrzystości, na dnie odnalazłem rzeczy które kiedyś się przypadkowo tam znalazły. Ryby i żaby zachowująsię normalnie, roślinność budzi się. Pochwalam pomysł, z zastosowania jego jestem bardzo zadowolony.
Pozdrówko
Mirek
_________________
Oczko 11klitrów

Pozdrówko
Mirek
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2010-04-20, 20:23   

Tylko czy ta cała woda utleniona nie zabije nam naszych kochanych bakterii w filtrach :?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-04-21, 00:49   

Najnowsze preparaty w proszku np. Algoclean tetry czy tez firmy Soll też niszczą glony aktywnym tlenem (nadtlenek wodoru). Tam w instrukcji zabraniają używać w oczkach z jesiotrami i każą uważać na rośliny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-21, 09:06   A ja zrobiłem eksperyment

A ja zrobiłem eksperyment
wczoraj nalałem do słoika wody - trochę zielona ale nie bardzo i dolałem wody utlenionej dzisiaj rano była dalej zielonkawa więc
albo moje glony sa inne
albo ta metoda jest do kitu
pozd
Art
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2010-04-21, 11:41   

art1234 napisał/a:
wczoraj nalałem do słoika wody - trochę zielona ale nie bardzo i dolałem wody utlenionej dzisiaj rano była dalej zielonkawa
U mnie taki samefekt :?
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-04-21, 13:57   

krokodyl, wystaw ten sloik na słońce. Jeśli zrobi się zupa to metoda do kitu a jeśli stan wody się nie zmieni to by znaczyło, że w wodzie jest tylko zawiesina martwych, lub niezdolnych do namnażania glonów.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2010-04-21, 19:41   

słoik był w altance dzisiaj wystawiłem na pole i tak mi sie wydaje ze woda zaczyna sie klarowac :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny