wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Andy'ego i Eli
Autor Wiadomość
andy_czarny 
Początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: CT
Wysłany: 2016-07-20, 12:46   Oczko Andy'ego i Eli

Witam wszystkich ;)
W innym temacie miałem wklejać foty z prac na oczkiem ale nie było czasu na zdjęcia więc pochwale się jak to wygląda na obecna chwile...
Oczko miało być kopane mini koparka ale Pan Majster mnie wyciulał i kopałem sam ;)
Oko początkowo było większe ale pomniejszyliśmy bo pod ziemią znalazłem niespodzianki w postaci rur do szamba a tego ruszać nie chciałem
Oczko z folii a pod folia cała masa agro-włókniny

Pojemności nie znam - może ktoś pomoże policzyc ;)

Rybki to 16 karasi i 2 małe jesiotry
Do kompletu pływa żółw Edgar z którym żyje już ponad 20 lat ;)
Na roślinki czekamy - zobaczymy co będzie ;)

Oczko ma być filtrowane przez beczkę widoczna na zdjęciach - muszę to jeszcze poskładać i do kupy (pompa jest/działa a wydajność muszę sprawdzić bo nie pamiętam)
Beczka ma być pełna keramzytu i peszli na górze gąbka.

Fotki poniżej czekam na ocenę , konstruktywną krytykę i porady











p.s fotki robione telefonem na zywo wyglada lepiej i nie ma az takiego syfu w wodzie...
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-20, 13:57   

Bez obrazy, ale wygląda twoje oczko jak kałuża na pustyni. Na pewno wszystko będzie dużo ładniejsze jak się zazieleni. A zazieleni ci się pierwsza na 100% woda. Kolejność powinna być inna, najpierw rośliny a potem ryby. Ale ogólnie oczko ma duży "potencjał".
 
 
andy_czarny 
Początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: CT
Wysłany: 2016-07-20, 14:06   

hehehe o co sie obrażac na kamykach w ładna pogodę stoją leżaki i mały stolik żeby posiedzieć przy wodzie...
Zaraz będzie uruchomiony filtr więc mam nadzieje, że nie będzie źle z ta wodą.
Rośliny lada moment...
Rybki były kupione w prezencie to co miałem je wywalic czy jak :P ??
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-20, 14:18   

Sam filtr mało ci pomoże. Zbadaj parametry wody. Jak jest to kranówka to ma prawie na pewno za wysokie ph / trzeba obniżyć tak do 7-6,8/. I oczywiście natychmiast rośliny. Tak na ten rok wrzuć mnóstwo pisti, hiacyntów itp. Tak by zakryły do 50% lustra. I nie wymieniaj wody jak ci się już strasznie zazieleni. Pokornie odczekaj. W ciągu jednego roku wszystko się unormuje.
 
 
andy_czarny 
Początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: CT
Wysłany: 2016-07-20, 14:53   

OK dzieki za rady :) bo sie ucze dopiero ;)
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-07-20, 15:13   

Dodatkowo wkrótce będziesz mieć taki śmieszny widok ładnie błyszczącej na zielono folii... Tylko że ponad lustrem wody. Dzięki czemu osiągniesz kontrast z zaglonowaną częścią folii znajdującą się pod wodą :)
W skrócie, czeka cię trochę pracy. Ale dobrze że tu zajrzałeś. Musisz teraz trochę poczytać a szybko zrozumiesz jakie popełniłeś błędy. Oczko jest świeże można poprawiać ;)
Ale najważniejsze to zachowanie spokoju i powstrzymania się przed pochopnymi działaniami. Jak wszystko obczaisz to będzie dobrze.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-20, 15:30   

Witam. Andy , żeby policzyć pojemność oczka, to dokonaj pomiarów tego oczka. Zmierz szerokość, długość, głębokość oczka. Dobrze będzie, jeśli zmierzysz oddzielnie także dużą półkę. Podaj nam te dane. Czekamy. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
freerider89 
Uczestnik



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 60
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2016-07-20, 21:22   

:pa: fajne oko szkoda tylko ze czarnej folii nie użyłeś no i pakowac rosliny do wody i to jak najszybciej a nastepnie czekac na efekty czystej wody :piwko:
 
 
andy_czarny 
Początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: CT
Wysłany: 2017-03-29, 11:56   

Odgrzeje kotleta ;)
Witam wszystkich po zimie .
Po zimie strat nie ma - rybki wszystkie przeżyły. niestety jeszcze w poprzednie wakacje koty zrobiły sobie posiłek z moich jesiotrów ;(

Walczę z glonami tak jak koledzy wyżej przewidzieli.
Zamawiam więcej roślinek ale wysyłka dopiero po "ogrodnikach"
Filtr odpalam w Sobote.
Coś więcej można zrobić oprócz filtra i dużej ilości roślinek żeby ograniczyć rozwój glonów ?? niestety lampa na razie odpada bo nie mam 500 zł na zbyciu...

Znowu ktoś wyżej przewidział : wkurza mnie ze folia nad woda jest jak nowa a pod woda- wiadomo glonki.
Wiem wiem - każdy z Was może powiedzieć "a nie mówiłem" ale mam prośbę bo pewnie już to przerabialiście. Macie jakąs metodę na zamaskowanie tego?? w sensie jakies siatki maskujące może albo cos bo pomysłu brak ...
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-03-29, 12:19   

z maskowaniem folii w t twoim przypadku musisz z ostatniej półki poukładać kamień polny i foli nie będziesz widział, ja tak uczyniłem,pionowo do samej góry lub zorganizować płytszą półkę

miłej zabawy
_________________
Botanicus
 
 
andy_czarny 
Początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: CT
Wysłany: 2017-03-29, 12:53   

Botanicus napisał/a:
z maskowaniem folii w t twoim przypadku musisz z ostatniej półki poukładać kamień polny i foli nie będziesz widział, ja tak uczyniłem,pionowo do samej góry lub zorganizować płytszą półkę
[url=https://images83.fotosik.pl/468/c7bddfb6cfb6285b.jpg]Obrazek[/URL]
miłej zabawy

Problem w tym ze taka połka nie jest do okoła całego oczka.
Pozdr
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-03-29, 13:04   

o coś takiego



[ Dodano: 2017-03-29, 14:12 ]
tam gdzie nie ma półek kieszenie na rośliny i przygnieść głazami, albo zrób to sam i wklej na siatkę szklaną kamienie i przygnieć ,ewentualnie widziałem kiedyś gdzieś w markecie budowlanym taką siatkę z kamykami idealnie maskuje brzeg,alternatyw jest dużo
_________________
Botanicus
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-29, 14:37   

kolego z brzegami to tak jak napisal botanicus, jak na rysunku ktore zamiescil. co do glonow to odpalaj filtr,moj juz 3 tygodnie chodzi, dosac roslin, a co do lampy to 500 ??? na alledrogo za ponad stowke napewno cos znajdziesz. ja w zime w taka zainwestowalem i od niedzieli sprawdzam jak dziala.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-03-29, 15:38   

Walka z glonami bez roślin będzie bardzo ciężka. Sprawdź jakie masz parametry wody. Pewnie ph jest wysokie więc będziesz musiał je obniżyć - glonom się to nie spodoba ;)
 
 
andy_czarny 
Początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: CT
Wysłany: 2017-03-29, 16:25   

do filtra idzie worek torfu ;)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny